IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

9 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Medici dermatologi ok, adrese si pareri
Cindy
post Sep 3 2007, 05:50 PM
Post #21


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Daca te referi la mine, nu sunt interesata in mod special de LaserMed. Eram doar curioasa sa stiu ce mai recomanda dermatologii in ziua de astazi. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pastelata
post Sep 12 2007, 12:11 AM
Post #22


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 255
Joined: 12-August 07
Member No.: 2,031



Hm,de Nedelcu Ioan de la Spitalul Militar din Bucuresti a auzit cineva? eu am dat de el azi,intamplator,intr-o revista(nu de specialitate..) si am citit si acum pe net niste pareri pro.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Sep 12 2007, 08:56 AM
Post #23


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Este un medic foarte bun. Ti-l recomand cu caldura. Toti apropiatii mei care au apelat la el au fost extrem de multumiti. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pastelata
post Sep 12 2007, 12:56 PM
Post #24


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 255
Joined: 12-August 07
Member No.: 2,031



Mersi.Presupun ca e f bun si la capitolul acnee,ca am uitat sa specific ca asta ma intereseaza pe mine.dar,atat timp cat topicul e la "acnee si alte chestii"..cred ca da;) thanks again.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CATHERINE
post Oct 20 2007, 02:48 PM
Post #25





Musafir






QUOTE(elle_ni @ Jun 26 2006, 02:19 PM) *
Dar in Bucuresti nimeni nu cunoste un medic dermato de incredere?



am avut 14 ani de acnee care mi-au afectat mult fata, din fericire am gasit 2 mari dermatologi exceptionali IOAN NEDELCU, si MARIA LEVENTER dupa care am suferit 2 peeling-uri chimice ca sa scap de cicatrici si arat potrivit spuselor tuturor IMPECABIL.

QUOTE(Ariana @ Jun 26 2006, 04:53 PM) *
Ala iubita,hai sa facem asta la forumul de sanatate.Am postat special aici partea cu medicii dermatologi pentru ca suntem o adevarata banda de obsedate de subiect.(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Off-topic pentru 17girl:
Dermoabraziune sau peeling chimic (by the way am incurcat eu borcanele caci in Timisoara din cate stiu eu nu exista acel aparat special pentru dermoabraziune-deci doamna Petrescu peeling chimic face) pentru dupa 25 de ani.(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Si stiu ca nu e indicat sa fie facuta vara pentru ca dupa fata este f sensibila,nu ai voie sa stai la soare si chestiute de genul acesta.

Angelito (IMG:style_emoticons/default/huh.gif) alergie dupa un tratament recomandat de Leventer!!!Ce dubios!


ca sa clarificam subiectul micro-dermabraziunea, dermabraziunea nu sunt acelasi lucru cu peeling-ul chimic. Dc? rapunsul e simplu, toate reprezinta metode de exfoliere a epidermei si chiar a dermei dar maniera lor de lucru este diferita.

Pe scurt, micro-dermabraziunea este un tratament cosmetic bland, mai putin riscant decat un lifting facial si mai eficient decat un proces de exfoliere cu glycol, cel nu produce efecte secundare, inrosiri, iritatii sau inflamatii ale pielii;Curata straturile superioare ale epidermei cu ajutorul unui fascicol de micro-particulele antiseptice de cristale de cornidon, care, dupa ce au atins si indepartat tesutul imbatranit sau vatamat de la suprafata, sunt aspirate printr-un tub cu vacuum;
Nu produce arsuri, iritatii, inrosiri sau alergii; si Dureaza intre 45 de minute si maximum 1 ora si presupune de regula o serie de 4 pana la 6 tratamente cosmetice pentru a atinge maxium de performanta si pentru a permite pielii sa se regenereze in mod natural.

Dermabraziunea in schimb este procedura foarte sigura si cu un risc scazut. Cel mai comun risc consta in schimbarea pigmentatiei pielii dupa procedura. Complicatiile mai rare include infectarea pielii care poate fi tratata medical. Dermabraziunea se va efectua intr-un spital sau in clinici autorizate. In cele mai multe cazuri se combina anestezia locala cu un sedativ. Imediat dupa dermabraziune, pacientul poate sa aiba dificultati la mancat si pielea sa-i fie rosie pentru cateva zile.

Peeling-ul chimic elimina straturile superficiale ale pielii. Prin diferite procedee sunt eliminate straturile pielii cu profunzimi diferite, pāna cānd se elibereaza epiderma superficiala, epiderma profunda sau derma prin folosirea urmatorilor acizi: salicilic, retinoic, glicolic, kojic, mandelic, tricloracetic, piruvic. Numele impresioneaza, dar aplicarea acidului este rapida, adesea nedureroasa.
El NETEZESTE, HIDRATEAZA SI CONFERA LUMINOZITATE, deoarece prin exfolierea stratului celui mai superficial al pielii (adica stratul cornos), se stimuleaza si se faciliteaza schimbul celular epidermic. Prin actiunea acidului, celulele epidermice (cheratinocitele) se multiplica, promovand astfel o crestere insemnata a "stratului spinos", compus din celule tinere.

QUOTE(Ariana @ Jun 26 2006, 04:53 PM) *
Ala iubita,hai sa facem asta la forumul de sanatate.Am postat special aici partea cu medicii dermatologi pentru ca suntem o adevarata banda de obsedate de subiect.(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Off-topic pentru 17girl:
Dermoabraziune sau peeling chimic (by the way am incurcat eu borcanele caci in Timisoara din cate stiu eu nu exista acel aparat special pentru dermoabraziune-deci doamna Petrescu peeling chimic face) pentru dupa 25 de ani.(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Si stiu ca nu e indicat sa fie facuta vara pentru ca dupa fata este f sensibila,nu ai voie sa stai la soare si chestiute de genul acesta.

Angelito (IMG:style_emoticons/default/huh.gif) alergie dupa un tratament recomandat de Leventer!!!Ce dubios!


ca sa clarificam subiectul micro-dermabraziunea, dermabraziunea nu sunt acelasi lucru cu peeling-ul chimic. Dc? rapunsul e simplu, toate reprezinta metode de exfoliere a epidermei si chiar a dermei dar maniera lor de lucru este diferita.

Pe scurt, micro-dermabraziunea este un tratament cosmetic bland, mai putin riscant decat un lifting facial si mai eficient decat un proces de exfoliere cu glycol, cel nu produce efecte secundare, inrosiri, iritatii sau inflamatii ale pielii;Curata straturile superioare ale epidermei cu ajutorul unui fascicol de micro-particulele antiseptice de cristale de cornidon, care, dupa ce au atins si indepartat tesutul imbatranit sau vatamat de la suprafata, sunt aspirate printr-un tub cu vacuum;
Nu produce arsuri, iritatii, inrosiri sau alergii; si Dureaza intre 45 de minute si maximum 1 ora si presupune de regula o serie de 4 pana la 6 tratamente cosmetice pentru a atinge maxium de performanta si pentru a permite pielii sa se regenereze in mod natural.

Dermabraziunea in schimb este procedura foarte sigura si cu un risc scazut. Cel mai comun risc consta in schimbarea pigmentatiei pielii dupa procedura. Complicatiile mai rare include infectarea pielii care poate fi tratata medical. Dermabraziunea se va efectua intr-un spital sau in clinici autorizate. In cele mai multe cazuri se combina anestezia locala cu un sedativ. Imediat dupa dermabraziune, pacientul poate sa aiba dificultati la mancat si pielea sa-i fie rosie pentru cateva zile.

Peeling-ul chimic elimina straturile superficiale ale pielii. Prin diferite procedee sunt eliminate straturile pielii cu profunzimi diferite, pāna cānd se elibereaza epiderma superficiala, epiderma profunda sau derma prin folosirea urmatorilor acizi: salicilic, retinoic, glicolic, kojic, mandelic, tricloracetic, piruvic. Numele impresioneaza, dar aplicarea acidului este rapida, adesea nedureroasa.
El NETEZESTE, HIDRATEAZA SI CONFERA LUMINOZITATE, deoarece prin exfolierea stratului celui mai superficial al pielii (adica stratul cornos), se stimuleaza si se faciliteaza schimbul celular epidermic. Prin actiunea acidului, celulele epidermice (cheratinocitele) se multiplica, promovand astfel o crestere insemnata a "stratului spinos", compus din celule tinere.

QUOTE(17girl @ Jun 26 2006, 01:57 PM) *
imi spui si mie, te rog, unde sa ma uit dupa subiectul dermabraziune? k m-ar interesa sa fac ceva pt piele, vara asta (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)



ca sa clarificam subiectul micro-dermabraziunea, dermabraziunea nu sunt acelasi lucru cu peeling-ul chimic. Dc? rapunsul e simplu, toate reprezinta metode de exfoliere a epidermei si chiar a dermei dar maniera lor de lucru este diferita.

Pe scurt, micro-dermabraziunea este un tratament cosmetic bland, mai putin riscant decat un lifting facial si mai eficient decat un proces de exfoliere cu glycol, cel nu produce efecte secundare, inrosiri, iritatii sau inflamatii ale pielii;Curata straturile superioare ale epidermei cu ajutorul unui fascicol de micro-particulele antiseptice de cristale de cornidon, care, dupa ce au atins si indepartat tesutul imbatranit sau vatamat de la suprafata, sunt aspirate printr-un tub cu vacuum;
Nu produce arsuri, iritatii, inrosiri sau alergii; si Dureaza intre 45 de minute si maximum 1 ora si presupune de regula o serie de 4 pana la 6 tratamente cosmetice pentru a atinge maxium de performanta si pentru a permite pielii sa se regenereze in mod natural.

Dermabraziunea in schimb este procedura foarte sigura si cu un risc scazut. Cel mai comun risc consta in schimbarea pigmentatiei pielii dupa procedura. Complicatiile mai rare include infectarea pielii care poate fi tratata medical. Dermabraziunea se va efectua intr-un spital sau in clinici autorizate. In cele mai multe cazuri se combina anestezia locala cu un sedativ. Imediat dupa dermabraziune, pacientul poate sa aiba dificultati la mancat si pielea sa-i fie rosie pentru cateva zile.

Peeling-ul chimic elimina straturile superficiale ale pielii. Prin diferite procedee sunt eliminate straturile pielii cu profunzimi diferite, pāna cānd se elibereaza epiderma superficiala, epiderma profunda sau derma prin folosirea urmatorilor acizi: salicilic, retinoic, glicolic, kojic, mandelic, tricloracetic, piruvic. Numele impresioneaza, dar aplicarea acidului este rapida, adesea nedureroasa.
El NETEZESTE, HIDRATEAZA SI CONFERA LUMINOZITATE, deoarece prin exfolierea stratului celui mai superficial al pielii (adica stratul cornos), se stimuleaza si se faciliteaza schimbul celular epidermic. Prin actiunea acidului, celulele epidermice (cheratinocitele) se multiplica, promovand astfel o crestere insemnata a "stratului spinos", compus din celule tinere.


Aceste operatiuni nu se fac in Romania decat in perioada noiembrie-februarie cand riscul de expunere la UVA si UVB este f redus pentru a nu aparea hiper-pigmentatiile post-interventie.

This post has been edited by Maąt: Oct 20 2007, 02:35 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pastelata
post Nov 4 2007, 03:48 PM
Post #26


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 255
Joined: 12-August 07
Member No.: 2,031



Mi l-a recomandat cineva pe Dr. Iacobescu Rares(Bucuresti) de la centrul medical Vademecum, dar dupa un search pe google n-am gasit nimic:-s A auzit cineva ceva despre?E mai bun ca Ioan Nedelcu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pastelata
post Nov 6 2007, 05:45 PM
Post #27


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 255
Joined: 12-August 07
Member No.: 2,031



OK.Got the point...nobody knows him
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rada79
post Nov 8 2007, 06:04 AM
Post #28


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 8-November 07
Member No.: 2,584



QUOTE(Pastelata @ Nov 4 2007, 04:48 PM) *
Mi l-a recomandat cineva pe Dr. Iacobescu Rares(Bucuresti) de la centrul medical Vademecum, dar dupa un search pe google n-am gasit nimic:-s A auzit cineva ceva despre?E mai bun ca Ioan Nedelcu?



daca dr Iacobescu Rares de la vademecum este aceiasi persoana cu dr Iacobescu Rares, dermato-venerice de la sanador, atunci ti-l recomand cu draga inima.
e o persoana incantatoare si un doctor formidabil! foarte modern, are obiceiul de a tine pasul cu noutatile medicale..
eu personal am fost pacienta dumnealui, de asemenea toate cunostintele mele.. a reusit intotdeauna sa ne vindece toate suferintele, sa reuseasca acolo unde altii nici nu indrazneau sa aprofundeze..
iti doresc succes, si iti vand un pont.. dr. Iacobescu e in plus tanar si...deosebit de sexi! (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)


QUOTE(Pastelata @ Nov 4 2007, 04:48 PM) *
Mi l-a recomandat cineva pe Dr. Iacobescu Rares(Bucuresti) de la centrul medical Vademecum, dar dupa un search pe google n-am gasit nimic:-s A auzit cineva ceva despre?E mai bun ca Ioan Nedelcu?



I plus, pt problema ta probabil el ti-ar recomanda cu totul si cu totul altceva, bineanteles personalizat..
unei prietene de-a mea, i-a prescris injectii cu hormoni, spre exemplu iar acum e o superba; alteia dupa analizele corespunzatoare,...dar ce sa o mai lungesc? tu du-te la dumnealui, iti va face ceva analize si apoi va face ce va crede el de cuvvinta; tu trebuie doar sa te supui tratamentului ce iti va prescrie si vei fi satisfacuta. iti garantez!
succes!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nocturnus
post Nov 13 2007, 11:06 PM
Post #29


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 1
Joined: 13-November 07
Member No.: 2,636



QUOTE(scufita rosie @ Sep 2 2007, 01:32 AM) *
clinica LaserMed

eu acolo ma duc.probleme cu acneea. (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)


Fara suparare dar LaserMed pe domeniul dermatologie/probleme cu fata sunt dezastru!
Am apelat la ei de doua ori si la ultima consultare stii ce imi spune un doctor (gras)? daca am probleme cu fata sa imi cumpar o crema oarecare din supermarket (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif) dar asta nu stiam si eu? atita amatorism nu am mai vazut pana acum!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dizzye
post Dec 1 2007, 01:25 AM
Post #30


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 36
Joined: 26-March 07
Member No.: 1,398



eu pana acum am fost la Leventer- mi-a dat zynerit, dar am facut intoleranta, apoi ro-accutane pe care dupa ce l-am intrerupt a fost mai rau decat inainte sa-l iau..apoi am mers la o doctorita la spitalul colentina..nici dansa nu prea m-a convins..din vara am mers la Corina Zigu; dansa mi-a prescris un antibiotic (Abaktal) si Isoprenisine pentru imunitatea organismului, Diprogenta unguent..tratamentul acesta mia- mers fff bine, numai ca tocmai ca m-am ales si cu o enterocolita si mi s-am explicat ca e de la antibiotic
daca mai e cineva care s-a luptat indelung cu acneea, poate imi recomanda si mie un doctor bun bun sa rezolv o data
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 17th April 2024 - 12:56 AM