IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Remedii pentru pori dilatati, Pori dilatati, puncte negre, ten gras samd
flavy2ros
post Feb 18 2007, 10:59 PM
Post #1


Tratabil
**

Group: Contaminat
Posts: 90
Joined: 18-February 07
From: Timisoara
Member No.: 1,215



Buna , sunt nou venita pe forum , am vazut multe topicuri interesante si stiu ca de ajutor la multe persone si am vrut si eu sa deschid un subiect ... FAIMOSII PORI, MARI SI FOARTE INESTETICI (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Am 22 de ani si ma confrunt cu problema asta de mai mult timp ... tenul foarte gras , puncte negre pe frunte, nas , obraji ... am inteles ca nu poti sa-i faci sa dispara de tot ... dar un tratament ceva trebuie sa existe ... Acum folosesc Normaderm de la Vichy de la care sincera sa fiu nu am vazut nici un rezultat ... (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Am facut si un peeling chimic, la consultatie m-i s-a spus ca vor disparea, da eu nu am vazut nici o schimbare , pielea arata bine dupa 7-8 zile dupa peeling dar dupa a revenit la normal ... (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Mi-am pus foarte mari sperante in peelingul asta si sunt foarte dezamagita ... chiar nu mai sriu ce sa fac ... (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
HELP ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Feb 19 2007, 03:07 AM
Post #2


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



QUOTE(flavy2ros @ Feb 18 2007, 10:59 PM) *
Buna , sunt nou venita pe forum , am vazut multe topicuri interesante si stiu ca de ajutor la multe persone si am vrut si eu sa deschid un subiect ... FAIMOSII PORI, MARI SI FOARTE INESTETICI (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Am 22 de ani si ma confrunt cu problema asta de mai mult timp ... tenul foarte gras , puncte negre pe frunte, nas , obraji ... am inteles ca nu poti sa-i faci sa dispara de tot ... dar un tratament ceva trebuie sa existe ... Acum folosesc Normaderm de la Vichy de la care sincera sa fiu nu am vazut nici un rezultat ... (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Am facut si un peeling chimic, la consultatie m-i s-a spus ca vor disparea, da eu nu am vazut nici o schimbare , pielea arata bine dupa 7-8 zile dupa peeling dar dupa a revenit la normal ... (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Mi-am pus foarte mari sperante in peelingul asta si sunt foarte dezamagita ... chiar nu mai sriu ce sa fac ... (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
HELP ...


flavy ce fel de peeling ai facut? (cu ce substanta?; superficial, mediu ?). Ma mira ceea ce spui tu ca efectele n-au durat decat 7 zile... si eu am facut peeling superficial spre mediu dar la mine rezultatele s-au mentinut vreo jumatate de an si chiar si acum dupa 1 an si 3 luni a ramas cam 20% din efect. Eu am fost la DERMASTYLE la dna leventer
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flavy2ros
post Feb 19 2007, 12:42 PM
Post #3


Tratabil
**

Group: Contaminat
Posts: 90
Joined: 18-February 07
From: Timisoara
Member No.: 1,215



QUOTE(bebe_maria @ Feb 19 2007, 03:07 AM) *
flavy ce fel de peeling ai facut? (cu ce substanta?; superficial, mediu ?). Ma mira ceea ce spui tu ca efectele n-au durat decat 7 zile... si eu am facut peeling superficial spre mediu dar la mine rezultatele s-au mentinut vreo jumatate de an si chiar si acum dupa 1 an si 3 luni a ramas cam 20% din efect. Eu am fost la DERMASTYLE la dna leventer


maria ... am facut la clinica doc.Bratu din Tm , cred ca a fost cel mai slab , dar nu stiu ce substanta a folosit ... (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) cand am fost la consultatie mi-a spus ca problema nu este foarte grava si porii de pe fata vor disparea. Dupa ce m-i s-a luat pielea, tenul arata bine si pori erau mici , foarte putin vizibili , dar dupa cateva zile a revenit la normal , si nu prea vad nici o diferenta ... (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
m-am gandit sa fac altul , dar mi-e frica ca se va intampla la fel ... (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flavy2ros
post Feb 19 2007, 04:15 PM
Post #4


Tratabil
**

Group: Contaminat
Posts: 90
Joined: 18-February 07
From: Timisoara
Member No.: 1,215



QUOTE(bebe_maria @ Feb 19 2007, 03:07 AM) *
flavy ce fel de peeling ai facut? (cu ce substanta?; superficial, mediu ?). Ma mira ceea ce spui tu ca efectele n-au durat decat 7 zile... si eu am facut peeling superficial spre mediu dar la mine rezultatele s-au mentinut vreo jumatate de an si chiar si acum dupa 1 an si 3 luni a ramas cam 20% din efect. Eu am fost la DERMASTYLE la dna leventer



maria , pt ce ai facut peeling ...?
cu ce substanta?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Feb 19 2007, 05:28 PM
Post #5


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269




Nici eu nu mai stiu cu ce substanta am facut peeling, defapt eu am facut 2, unul superficial pt ca m-a ars fff rau pielea (senzatia de arsura era f puternica si n-am mai suportat) si n-am vrut sa risc iar apoi dupa o luna am facut inca unul superficial - mediu si dupa asta s-au vazut rezultatele cele mai bune.. dar mie doctorita mi-a spus ca dupa primul n-o sa fie cine stie ce diferenta. Al doilea imi amintesc ca se numea yellow peeling dar nu stiu cu ce substanta se face..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flavy2ros
post Feb 19 2007, 06:21 PM
Post #6


Tratabil
**

Group: Contaminat
Posts: 90
Joined: 18-February 07
From: Timisoara
Member No.: 1,215



QUOTE(bebe_maria @ Feb 19 2007, 05:28 PM) *
Nici eu nu mai stiu cu ce substanta am facut peeling, defapt eu am facut 2, unul superficial pt ca m-a ars fff rau pielea (senzatia de arsura era f puternica si n-am mai suportat) si n-am vrut sa risc iar apoi dupa o luna am facut inca unul superficial - mediu si dupa asta s-au vazut rezultatele cele mai bune.. dar mie doctorita mi-a spus ca dupa primul n-o sa fie cine stie ce diferenta. Al doilea imi amintesc ca se numea yellow peeling dar nu stiu cu ce substanta se face..



ok .... si la mine a fost la fel , cand m-a curatat cu solutia aia de degresare , m-am inrosit foarte tare si ma ustura si mi-a pus gheata imediat si dupa cand mi-a dat cu solutia m-a usturat ff tare si mi-a pus imediat gheata ... nu ma asteptam sa usture asa tare ... dar am suportat ...
ala superficial- mediu nu ustura mai tare ??? pentru ce ai facut peeling ???
cum aratai dupa ...? mie mi-a spus ca se va face o coaja maronie , dar nu a fost chiar asa , aratam mai degraba bronzata si am avut f putin coaja pe obraji , f subtire ... si a inceput sa m-i se i-a pielea deja dupa 3 zile ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anaconda
post Mar 2 2007, 07:35 PM
Post #7





Musafir






hello eu pentru punctele negre am incercat foile de la nivea.nimic
de la clear&clear pelling pentru cosuri negre...asa si asa
am fost la cosmeticiana si a fost o adevarata tortura...mi-a scos punctele negre cu mana apoi mi-a pus o crema de ma ustura toata fata,apoi ceva cu curent pe fata.
acum pielea e fina si nici urme de puncte negre....tratamentul tine vre-o 2-3 luni pana reapar punctele negre.
am luat o crema de la cosmetic plant-antiacnee cu ulei de salvia si sulf(daca da rezultate anunt)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Mar 2 2007, 08:23 PM
Post #8


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



am fost si eu o data la cosmeticiana si m-a chinuit (mai mutl pentru punctele albe.. pe alea negre le mai scot eu). mi se par muuult mai inestetice cele albe.. alea negre le scot si eu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
geoo
post Mar 2 2007, 11:45 PM
Post #9


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,819
Joined: 25-December 06
From: Pe canapeaua rosie
Member No.: 893



si eu am trecut prin mainile unei cosmeticiene, chiar m-am dus doua luni la rand, m-a killarit din doua in doua saptamani!!! Imi facea ditamai ranile, ca trebuia sa stau in casa o saptamana dupa!!! Nu s-a cunoscut pt ca punctele au aparut imediat! De atunci m-am lasat la mana mea! Ma killaresc si singura acasa, macar stiu ca atunci cand nu vreau sa ma distrug de tot ma opresc! Nu am avut deloc spor pana acum.....m-am luptat cu tot felul de lotiuni....recomandate de dermato sau de prietene....nimic nu a functionat, nici macar dieta! Asa ca acum m-am dat pe exfoliere chimica zilnica! E ultima mea sansa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flavy2ros
post Mar 3 2007, 12:13 AM
Post #10


Tratabil
**

Group: Contaminat
Posts: 90
Joined: 18-February 07
From: Timisoara
Member No.: 1,215



nu cred ca face foarte bine la cosmetica ... si eu am facut la fel ... acum vreo 2 ani , prima si ultima data ... eu aveam numai pe nas , frunte si barbie si m-a piscalit pe toata fata si mi-a lasat niste rani , m-i s-a facut coaja cand s-a vindecat, cand am ajuns acasa am inceput sa plang si de atunci nu mai vrea sa aud ...

cred ca cel mai bine sa sa folosesti produse corecte care sa iti faca bine ... daca le gasesti ... (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
am citit de ACTIVA de la FAVISAN special ptr puncte negre dar nu am gasit pana acum pe aici ... (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
cu ce faci exfoliere chimica, geo???
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 09:58 PM