IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Cosmetice profesionale, Produsele folosite in saloane - mai eficiente?
alessia
post Apr 26 2006, 09:38 AM
Post #11


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 8
Joined: 14-March 06
Member No.: 267



am trimis un mail celor de la HolyLand si mi-au raspuns, livreaza si persoanelor fizice, nu doar distribuitorilor. as vrea sa stiu insa daca sunt cu adevarat bune. m-ar interesa un tratament pentru zona ochilor si o crema cu vitamine, hidratanta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
17girl
post Apr 26 2006, 12:15 PM
Post #12


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 768
Joined: 5-February 06
Member No.: 185



mie mi-au spus k livreaza doar daca sunt cosmeticiana cu acte in regula, uitati ce mi-au raspuns:

salut !
produsele firmei noastre sunt produse cosmetice profesionale,de aceea le gasiti exclusiv in saloane cosmetice sau clinici dermatologice.
in cazul in care sunteti cosmeticiana,trimiteti-ne datele dumneavoastra si unul din agentii nostri de vanzari va vor contacta.
va multumim.

nu stiu ce sa zic (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alessia
post Apr 26 2006, 01:19 PM
Post #13


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 8
Joined: 14-March 06
Member No.: 267



QUOTE(17girl @ Apr 26 2006, 04:15 PM) *
mie mi-au spus k livreaza doar daca sunt cosmeticiana cu acte in regula, uitati ce mi-au raspuns:

salut !
produsele firmei noastre sunt produse cosmetice profesionale,de aceea le gasiti exclusiv in saloane cosmetice sau clinici dermatologice.
in cazul in care sunteti cosmeticiana,trimiteti-ne datele dumneavoastra si unul din agentii nostri de vanzari va vor contacta.
va multumim.

nu stiu ce sa zic (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/magindesc.gif)


uite ce mi-a scris mie:

Buna ziua,
Avem nevoie de datele dumneavostra de contact .
Daca veti fi pe raza unuia din distribuitorii nostri,il vom trimite la dumneavoastra.Daca nu , va putem trimite produsele prin Cargus - curierat rapid in sistem ramburs.Daca factura depaseste 500 RON,atunci costul expeditiei va fi suportat de catre noi.
Datele noastre de contact le veti vedea la sfarsitul e-mailului.
Va multumim.


Datele distribuitorului nostru din Baia Mare sunt:
Lucia Pop - tel. 0744.353.983
Pentru alte nelamuriri nu ezitati sa ne contactati.
Va multumim.

Nu am sunat-o inca pe tipa, vreau sa stiu daca MERITA!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angelito
post Apr 26 2006, 03:48 PM
Post #14


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 629
Joined: 11-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 82



Alessia, din cate am inteles se pare ca merita...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
17girl
post Apr 26 2006, 04:35 PM
Post #15


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 768
Joined: 5-February 06
Member No.: 185



alessia, cred k cei de la holy land raspund in functie de nick-ul nostru... (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/biggrin.gif) (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/laugh.gif) daca o sa comanzi sa ne spui si noua mai multe...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angelito
post Apr 26 2006, 04:41 PM
Post #16


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 629
Joined: 11-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 82



Si eu astept detalii, ca tare ma mai tenteaza crema Seboderm... (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/322.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alessia
post Apr 27 2006, 08:20 AM
Post #17


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 8
Joined: 14-March 06
Member No.: 267



Am sa o sun azi pe tipa si va comunic raspunsul. Pe mine ma intereseaza gama cu vitamina C si cea cu multivitamine, pentru revitalizare.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sothys
post Feb 6 2007, 02:04 PM
Post #18





Musafir






Vand produse profesionale cosmetica-coafura

Produse profesionale pentru par Schwarzkopf professional

Produse profesionale pentru estetica unghiilor: LCN - Wilde Cosmetics lider mondial in domeniu

Produse profesionale cosmetice: Alfa Parf - Italia, SOTHYS - Franta ,Ecovital

Dotari complete pentru saloanele de coafura si centrele de estetica

Ditributie: RECLAMA

Tel RECLAMA

This post has been edited by ala80: Feb 6 2007, 02:08 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Feb 6 2007, 02:11 PM
Post #19


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Sothys, dupa ce faci o vizita aici (la regulament) , te rog sa contactezi administratia forumului la contact [@] elady.ro, pentru a solicita acordul pentru reclama.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
janis
post Jun 22 2008, 10:34 PM
Post #20


Obsedat
****

Group: Dependent
Posts: 425
Joined: 7-June 08
From: In nori...
Member No.: 4,029



QUOTE(walpurgik @ Apr 20 2006, 02:44 PM) *
eu am facut 5 sedinte de peeling cu acizi de fructe, una pe saptamana, la un salon pe cand stateam in Cluj cu solutie de la Holyland cosmetics. Incercand sa-mi comand niste creme direct de la Bucuresti mi-au zis sa caut distribuitorii. Or, preturile de salon erau mari. Mi se recomandase acum 3 ani o crema dupa acest peeling care completeaza efectul de curatare, era 1 milion si ceva. Problemele au fost de natura profesionala. Fetele din salon, care era unul foarte stilat si scump, nu erau cosmeticiene sau ceva; erau pur si simplu studente sau alte diletante care erau invatate sa te dea cu o solutie pe fata si sa te lase nustiucate minute, sa-ti fixeze electrozii la electrostimulare sau sa manuiasca un pseudoaparat de epilare definitiva. Patroana, medic generalist de familie, te chema la intrevederi, iti dadea atentie, ambianta din salon si aparatele o groaza de bani dar aparentele erau cat se poate de inselatoare. M-am tot dus orbeste sa-mi rezolv problemele, am cheltuit enorm in detrimentul multor chestii, studenta fiind, iar rezultatele au fost cvasi neobservabile. de exemplu, imi face peeling dimineata si im da drumul sa plec fara nici o atentionare de soare, de praf, de vant, pielea fiind fragilizata. Pe atunci nu stiam atatea si efectele au lasat de dorit pentru ca ingrijirea imediat urmatoare era una regular si nu adecvata situatiei. Cat despre epilarea definitiva...bani, bani, bani si NINIK, cu atat mai mult ca parul meu nedorit e mult deschis la culoare si destul de rar. Dar, deh...obsesiile se platesc scump.
Revenind la subiect, produsele holyland sunt foarte bune si din ce am incercat si din ce am auzit.
Mai stiam de Sothys, o cosmeticiana scapase de acneea pe care o avea folosind un am de zile numai lotiunea tonica de la ei, nimic altceva.


La care salon s-a intamplat? pentru ca am patit si eu asemanator, cred ca era acelasi salon (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) Credeam ca sunt eu paranoica...Sa stiu sa nu mai trec pe acolo...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 12:05 PM