IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cabinete veterinare-medici buni, Lista cu medici veterinari dupa oras
Diana.
post Mar 9 2006, 12:28 PM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Va propun sa ii "nominalizati" aici pe medicii veterinari si adresele unde pot fi gasiti (inclusiv orasul) care ii au in supraveghere pe prietenii nostri necuvintatori.
Nu de alta, dar un medic bun intr-o situatie de criza ne poate scapa de o multime de neplaceri si pe noi, ca stapini, si pe sufletelele de linga noi, iar o adresa si un numar de telefon pot fi salvatoare.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pink_step
post Mar 17 2006, 10:26 AM
Post #2


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 782
Joined: 6-February 06
From: neverland
Member No.: 187



eu as recomanda un cabinet care ofera reduceri pt animalele strazii in cazul in care cineva se indura sa faca bine unei fiinte amarate. e vb de cabinetul veterinar de langa pro tv. nu ii pot spune numele, pt ca nu am voie sa ii fac reclama. dupa sediul pro tv, prima straduta la dreapta, cativa metri in fata. doctorul e super ok. reducerile sunt substantiale. (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Mar 17 2006, 01:26 PM
Post #3


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



Bucuresti, cum treci de podul grant - deci pe calea grivitei, langa cimitrirul Sf. Vineri - doctor Staicu Liviu.

e super.. am operat eu pisica acolo.. si s-a purtat foarte frumos si mi-a suportat isteriile (sigur e bine? sigur e mai bine? sigur arata bine operatia? ..ba chiar l-am sunat in noapte sa ii zic ca vrea pisica la baie.. ce sa fac? (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/smile.gif) )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 17 2006, 01:49 PM
Post #4


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Aici se poate face "reclama"- insa numai de catre cei care le-au folosit serviciile, nu si de catre posesorii de cabinete.
(IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/smile.gif)
Asa ca, Pink, chiar te rog sa dai numele, adresa si telefonul cabinetului respectiv, daca le ai.
(IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pink_step
post Mar 17 2006, 06:02 PM
Post #5


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 782
Joined: 6-February 06
From: neverland
Member No.: 187



pai stiu, diana. dar medicul de acolo nu vrea reclama fatisa. eu activez intr o asociatie, si asa stiu. dar primeste daca recomandam noi. oricum, nu cred ca o sa se ngramadeasca lumea sa ajute animalutele de pe strada. dar, l am dat, just in case. e f simplu de ajuns. dr se numeste stefan fulger. (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/smile.gif)

o operatie de ovohisterectomie e in jur de 400 de mii. in orice alta parte e de la 600 in sus. dar este pt animale fara stapan only. (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maria_Ioana
post Aug 22 2007, 02:17 AM
Post #6


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 3
Joined: 22-August 07
From: bucuresti
Member No.: 2,075



Exista o clinica excelenta undeva in Vitan, la capatul bulevardului Burebista, intersectia cu Calea Dudesti. Pisica mea a ingitit un ac in miezul noptii, si dupa ce am avut o experienta nasola la Facultatea de Medicina Veterinara, oamenii astia m-au salvat. Au si radiografie, tot ce vrei. Preturile sunt fff OK.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
contraste
post Aug 22 2007, 07:54 AM
Post #7





Musafir






Bună!

Între 13 şi 19 august 2007 am avut o experienţă nedorită cu Cipi, motanul meu.
Pe lângă că este diagnosticat cu litiază urinară a fost descoperit cu un rinichi aproape nefuncţionabil şi la cel "bun" avea insuficienţă renală.
Am fost la tratament cu el de două ori pe zi cu injecţii, pastile, perfuzii, palpat, auscultat, mirosit, temperatură, mă rog toate cele.
S-au purtat excelent cu "măi blănosule" la fiecare injecţie altă seringă, ac, mă rog, condiţii impecabile de igienă.
În final doctorul Tăbârcă Florian a spus "numai Dumnezeu şi Sfânta Fecioară l-a salvat"!
Acum urmăm pana astăzi inclusiv un tratament cu pastiluţe acasă şi un regim strict pe viaţă.

Adresa: Brăila VETCONSULT Bulevardul Al. Ioan Cuza nr. 16 tel 027204.
Clinica este la standarde U.E.

MULTUMIRI pe orice cale şi cărare!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jolie
post Aug 22 2007, 08:02 AM
Post #8


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 751
Joined: 14-April 07
Member No.: 1,478



Bravo, ma bucur ca s-a rezolvat...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Laura34215
post Aug 23 2007, 10:17 PM
Post #9


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 191
Joined: 15-August 07
From: Timisoara
Member No.: 2,044



Pentru cei din Timisoara interesati de un medic veterinar, ii recomand cu drag pe Dr. Radbea Gabriel si Dr. Sarca Mugurel de la cabinetul veterinar SAL-VET. Motanelul meu acolo este inscris si pana acum s-au comportat exceptional. Din fericire nu am avut probleme, in afara de vaccinari si deparazitari. Insa mai am cunostinte care au atat pisicute sau catei si sunt tot la acest cabinet si sunt foarte multumiti.
Adresa Str. Intrarea Zinelor, Nr. 3A (Zona Dacia-Circumvalatiunii ; langa bazinul de inot). Tel: 422751
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mia_2
post Aug 30 2007, 12:42 AM
Post #10


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 8
Joined: 17-June 06
Member No.: 379



Va rog, recomandati-mi un medic veterinar bun in Bucuresti. Acum cateva luni, pisica mea a contactat o ciuperca, insa medicul la care am mers pana de curand, i-a pus un diagnostic gresit "din ochi" si anume ca are raie auriculara. Luni de zile i-am administrat tratament contra raiei auriculare, insa fara rezultat ( cum era si normal). Am schimbat cabinetul, i-am facut si un test acolo si s-a lamurit problema...are o ciuperca, nicidecum raie, insa am senzatia ca si aici interesul medicului e destul de superficial...nu cred ca se va vindeca nici acum. Am cheltuit o gramada de bani, timp si nevi de pomana.... (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Peste 1 luna si jumatate trebuie sa plec definitiv din tara (tot in Europa) ...si nu concep sa o las aici....nu am cui sa o dau, si nici nu vreau asta.....trebuie sa existe o solutie....sunt disperata!!!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
5 User(s) are reading this topic (5 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 10:29 PM