IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

66 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Fond de ten necomedogen
Delphina
post Dec 15 2005, 11:43 PM
Post #11


Dependent
***

Group: Membru de Onoare
Posts: 198
Joined: 8-December 05
Member No.: 50



No ce bine ca m-ai tzucat :)
Iarta-ma ca nu am reusit sa iti scriu mai repede.

Fondul de ten ce-l am eu de la Bourjois se numeste PLUS QUE PARFAIT. Se lauda ca ar fi matifiant, nu e, insa e special pentru ten mixt si gras, e placut ca textura si aspect - cu conditia ca esti bine emoliata si hidratata, altfel se cam vede pe piele, asta fiindca nu are consistenta cremoasa.

E destul debun, mie-mi place, si sunt absolut convinsa ca nu e comedogen. Am dat 550 de mii pe el.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tits_herbert
post Dec 16 2005, 12:23 AM
Post #12


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



Na ca nu am mai avut rabdare :fluierat: si mi-am luat altceva, care mi s-a parut mie ca e bun. Se numeste Happy Light, fdt cu particule care capteaza lumina :o , tot de la ei.
Hai sa-ti zic ce are prin el sa ma minunez ce mi-m cumparat :'(
aqua, cyclohexasiloxane, dimethicone, phnyl trimethicne, peg 10 dimethicone, talc, ethylhexyl, metoxycinnamate, glycerin, cyclopntasiloxane, propylene glycol, silica dimethyl silyate, boron nitride, sodium chloride, ozokeryte :-X, aluminyum hydroxide, phenoxyethanol, tocopheryl acetate, disteardimonium hectorite :o, chlorphenesin, disodium stearoyl glutamate, alumina, peg8, alchool eanat, acidascorbic, acid citric :hainoroc:
Hai ca sunt ametita de-a dreptul.
Spersa intelegi ceva si sa ma lamuresti si pe mine.
pup :-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blondina
post Dec 16 2005, 12:32 AM
Post #13


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,136
Joined: 8-December 05
From: 7Th Heaven
Member No.: 16



A aparut un nou fond de ten,din gama MaxFactor parca,daca nu ma insel.Este 2 in 1. A folosit cineva?

:offtopic:
:-* tits
Go to the top of the page
 
+Quote Post
didilica
post Dec 16 2005, 09:52 AM
Post #14


Membru de Onoare
***

Group: Dependent
Posts: 261
Joined: 8-December 05
Member No.: 35



Apropo de fond de ten...

Mi-am luat acum cateva luni un fond de ten de la gerovital plant, pentru ca multe fete il laudau. Nu e rau, se intinde destul de bine, insa nu matifiaza deloc. Problema e ca nu prea au multe nuante, iar cel pe care l-am luat eu e un pic cam deschis, mai ales ca m-am vopsit acum o saptamana si am iesit mai blonda decat trebuia.  :'(
Azi dimineata, in incercarea mea disperata de a-mi colora mutra si a-mi ascunde nenumaratele pete (avem un mic party la birou, nu de alta  :hainoroc:), am regasit un fond de ten mai vechi (acuma sa nu va ganditi ca era expirat  :P) de la Margaret Astor (anti shine make up, nr 05). Chestia cu anti shine nu tine ea prea mult, da se intinde bine, si am si eu alta culoare decat aceea a unei fantome.

In alta ordine de idei, cam astea ar fi ultimele experiente in ceea ce priveste fondul de ten. As vrea si eu unul care sa acopere bine, sa nu lucesc ca un neon... si sa nu mi se usuce buzunarele chiar de tot.  ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mititik
post Dec 16 2005, 05:23 PM
Post #15


Membru de Onoare
*****

Group: Obsedat
Posts: 703
Joined: 7-December 05
Member No.: 4



Eu singurul fond de ten de care am fost multumita este unul de la Clarins. Acopera foarte bine si are un aspect natural. Asta imi place cel mai mult la el: ca nu imi incarca fata si nu par ca un clown spoit! Singurul inconvenient: este cam scumput!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioannaraluka
post Dec 18 2005, 01:41 PM
Post #16


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



Nu stiu daca e comedogen sau nu, am vazut ca parerile sunt impartite, dar eu mi-am luat Accord Parfait (am avut mostre si mi-a placut).
Stiu ca ideal ar fi sa tratam, nu sa acoperim, dar pana isi fac efectul tratamentele sau pana gasim ceva care are efect,  e necesara si un pic de "magie'.
Am facut o combinatie, poate nu prea indicata, dar cu efecte bune din punct de vedere estetic, si anume, peste fondul de ten mentionat, folosesc Rimmel Stay Matte 2 in 1 si rezultatul imi place mult de tot: ten mat, fara imperfectiuni vizibile (asta e foarte important)mie mi se pare natural, cel putin in perioada rece a anului (daca nuantele se potrivesc perfect).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Delphina
post Dec 18 2005, 01:57 PM
Post #17


Dependent
***

Group: Membru de Onoare
Posts: 198
Joined: 8-December 05
Member No.: 50



Ioana, daca mai bagi si-un pic de blush vei fi o zina :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Dec 18 2005, 02:45 PM
Post #18





Musafir






Mousse Matte din acela de la Maybelline are cineva? Eu am incercat de la o prietena dar nu prea pot sa-mi dau cu parerea ,era ok asa la o singura utilizare , dar parca totusi imi simteam fatza un pic cam slinoasa de la el  :-X
Go to the top of the page
 
+Quote Post
berbecutza
post Dec 18 2005, 03:41 PM
Post #19


perpecenia sa
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,432
Joined: 8-December 05
From: berbeceni
Member No.: 49



Si mie mi se pare cam dubioasa consistenta lui, asa, la prima vedere. Chiar nu are nimeni sa ne spuna si noua cum e?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciresica
post Dec 18 2005, 09:13 PM
Post #20


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



ioana, cum e stay matte rimmel? nu e comedogen? isi face treaba? eu am de la ei batonul corector si sunt destul de multumita de el si mai am un rimel, dar nu e nenorocire.  :(
Go to the top of the page
 
+Quote Post

66 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 09:34 PM