IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

471 Pages V  « < 467 468 469 470 471 >  
Closed TopicStart new topic
> Acneea - Totul despre acnee
kary_pink
post Dec 17 2007, 05:14 PM
Post #4681





Musafir






Multumim pentru articol Anyme (IMG:style_emoticons/default/322.gif) Cata inconstienta printre doctori si farmacisti ca sa nu mai vorbesc de incompetenta unora. Chiar astazi o farmacista nu a stiut la ce este buna vitamina E...a trebuit sa-i explic eu (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alyna07
post Dec 24 2007, 02:29 PM
Post #4682


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 64
Joined: 14-September 07
Member No.: 2,230



mie-mi merge foarte bine cu Roaccutane-ul, il foloses de 17 zile si-l iubesc! n-am observat sa-mi cada parul mai mult decat de obicei in plus, nu mi se mai ingrasa ca inainte... (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
va doresc Sarbatori fericite voua si celor dragi... si un ten de bebelush!!! va pup... (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rafaela
post Dec 25 2007, 02:30 AM
Post #4683


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 28
Joined: 12-August 07
From: Bacau
Member No.: 2,030



Buna fetele!!!
Long time no see...
De la sfarsitul lui August, folosesc Zineryt seara si dimineata, dupa care aplic Skinoren (doar seara).
Din August pana acum..sa zicem...aproape 4 luni...am un ten super catifelat...si mai am doar 2-3 cosuri in barbie..in rest...nu imi vine sa cred!!!! M`ati ajutat mult!!!! Sper ca noul an sa va aduca si voua bucurii...si sa va scape de problema asta..:-<

Craciun Fericit tuturor!!!
:*:*:*:*:*:*:*:*:*

Si am uitat sa intreb..continui cu Zineryt si Skinoren...nu???????
:-s
Sper sa mearga si de acum incolo...toata noaptea am citit forumul..ultimele pagini de pe aici...de la 209-235....si vad ca ati scris ca Zineryt`ul nu mai da roade dupa o perioada..ca se obisnuieste tenul cu el?????

Cui i s`a mai intamplat asta? (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Doamne...sper sa se mentina toata chestia asta cu tenul catifelat si acne-free...(mostly)...
Va pup pe toate!! ...Si multa multa multa bafta!!!!!
Ma bucur mult ptr tine Alyna07!!

:*:*
Socata la faza cu farmacista nestiutoare la ce ajuta Vit E.......... (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif) (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alyna07
post Dec 25 2007, 10:27 AM
Post #4684


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 64
Joined: 14-September 07
Member No.: 2,230



si eu ma bucur pt tine Rafaela (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) si eu am folosit zineryt si am fost si eu foarte bine, am crezut ca am scapat de acnee, dar mi-a revenit dupa cateva luni... cand l-am folosit acum iar, n-am vazut sa aba niciun efect... dar nu e obligatoriu sa fie si la tine la fel!!! toate putem reactiona diferit la acelasi tratament (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) in plus, eu trebuia sa ma tratez din interior, deci cred ca orice tratament as fi folosit, nu s-ar fi prea observat... As zice totusi sa incerci sa faci putina pauza, sau nu stiu... consulta un dermatolog sa vezi ce te sfatuieste. Va pup pe toate... Craciun fericit in continuare! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) >:D<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ToothFairy
post Dec 25 2007, 11:44 AM
Post #4685


Incurabil
*****

Group: Editorialist
Posts: 1,312
Joined: 18-January 07
From: SB
Member No.: 1,062



Aveti grija cu Roaccutane,ca dupa incheierea tratamentului la mine s-a scontat cu caderea parului...de juma` de an imi pica paru` cum n-am patit-o niciodata...(IMG:style_emoticons/default/sad.gif) si acum nu ma mai chinui cu tenu`,ma chinui cu paru`,cu tot felu` de tratamente..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
golden
post Dec 25 2007, 03:44 PM
Post #4686


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 25-December 07
Member No.: 2,891



buna ziua si binei v-am gasit , am intrat aici pur si simplu intamplator , cautand un site in legatura cu doctor alin tatu , si surprinzator , tot probleme cu tenul si coshurile ...am zis sa mai citesc printre randuri , poate , mai gasesc o modalitate de a scapa de ele...cine stie... , geoo , am ramas (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) cand ai zis pe undeva ca doctor alin tatu nu e bun , ca tratamentele lui nu sunt ...de ajutor. Acum catave zile , mi-a zis un prieten , ca are un amic , ce s-a avea aceeasi problema , ca mine , iar cand s-a dus la dumnealui ( tatu) i-a dat un tratament , ce intr-o luna , pur si simplu avea fatza imaculata si fina ! Prima oara nu mi-a venit sa cred , si in ciuda , mi-a trimis chiar si un link de hi5 , si asa era ! Toate bune si frumoase , aveam de gand sa ma duc la un dermatolog , dar , nu prea ma sinchiseam deloc sa fac vreun efort in privintza asta , dupa toate cele auzite de la acest prieten cu amicul lui si tratamentul doctorului tatu , m-a pus la ambitzie si chiar saptaman asta vroiam sa ma duc fara nicio ezitare si dornic sa mi fac un ten curat si fara chinuri ....dar culmea Geoo ! cand ai zis de doctor Tatu , ca e jale ! ti-a trecut , dar apoi ti-au aparut iar ...iar , ma pui pe ganduri tare , si nu stiu ce sa mai fac . Clearsil folosesc de un an de zile , nimic! Crema de galbenele ...nimic. Ceaiuri de salvie , infuzie , toate chestiile , ba chiar incercasem si cu usturoi proaspat , citisem undeva , deci datzi`mi un sfat , o sugestie , va rog , astept raspuns ! va pupic dulce !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philia
post Dec 26 2007, 11:35 AM
Post #4687


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



Ahh,fetele!A trecut 1 an de cand aveam fata urata urata!
Nu poci sa nu va multumesc de ajutor!
Eu continui cu skinoreul,dar sincer,nu mai am asa multa grija de ten cum aveam la inceput (IMG:style_emoticons/default/trozneala.gif)
Aaa,fac si masca cu aspirina,ca de asta nu pot sa ma las (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) si cam atat ...
(IMG:style_emoticons/default/thankyou.gif) (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Dec 26 2007, 05:23 PM
Post #4688


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Ma bucur pt voi fetelor Rafaela, Alyna, Pokemon! La tot asa si mai bine! (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Poke si la mine s-a mai diminuat grija, ba chiar mai cad si in extrema cealalta adorm fara sa ma demachiez, cum am facut de exemplu si ieri noapte (IMG:style_emoticons/default/trozneala.gif) , bine ca nu a fost/este cu repercusiuni sau cel putin deocamdata.

Golden, Clearasilul este bine ca nu a facut nimic, si nu a facut mai rau. (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif) Ceaiurile si remediile astea naturale cred ca sunt bune, dar ca tratamente complementare.

De aparut, nu cred ca reapar, daca nu te culci pe o ureche si lasi totul sa evolueze pozitiv de la sine.. (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rafaela
post Dec 26 2007, 06:28 PM
Post #4689


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 28
Joined: 12-August 07
From: Bacau
Member No.: 2,030



De aparut, nu cred ca reapar, daca nu te culci pe o ureche si lasi totul sa evolueze pozitiv de la sine..

sa speram Sweety....

Craciun Fericit tuturor!!




Golden , Bine ai venit!!

Citeste ce au mai scris fetele pe aici si cu siguranta vei primi un raspuns. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philia
post Dec 26 2007, 07:10 PM
Post #4690


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



(IMG:style_emoticons/default/estifftopic.gif)
Sweet,am venit si eu intr-o seara acasa si nu m -am demachiat.Iar pe la 5 dimineata,in somn,mi-am dat seama si m-am dus la baie.
Nu-ti spun ce a sarit al meu cand a vazut ca m-am bagat iar langa el in pat,ca nu simtise cand am plecat (IMG:style_emoticons/default/afro.gif)
Incerc totusi sa nu ma las de tot (IMG:style_emoticons/default/pirate28.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

471 Pages V  « < 467 468 469 470 471 >
Closed TopicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th April 2024 - 02:07 PM