IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

11 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ce geluri de dus folositi?
Bacardi_Girl
post Jul 7 2007, 11:53 AM
Post #1


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,542
Joined: 13-March 06
Member No.: 265



Titlul spune tot (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Ce ati incercat, ce va place? Care e the best pentru voi? Tineti cont de ingrediente sa nu fie comedogene?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jul 7 2007, 01:17 PM
Post #2


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Eu aleg gelul de dus si spumantu` functie de miros. Adica mai nou e fixatia cu vanilia, deci am fa si karites. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Jul 7 2007, 06:07 PM
Post #3





Musafir






adidas imi place si dove cel oil
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jul 7 2007, 07:52 PM
Post #4





Musafir






Unul pe care-l folosesc de ani de zile e un ulei-gel de dus, ieftin si extraordinar. In rest, ce-apuc, si-asa ma ung dupa aceea cu un ulei, o lotiune, deci nici mirosul gelului de dus nu ma preocupa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Jul 7 2007, 07:57 PM
Post #5





Musafir






Eu acum am Camey mov, imi place mirosul. Am scrub de la Lineance, dar ma spal cu el din an in Paste, cand imi aduc aminte. Si eu ma dau dupa dus cu crema, asa ca se duce mirosul de la gel. Imi place mult White Musk de la Body Shop. Mi-am luat de curand un sapun din ala cu chestii naturale in el (ulei de masline) e verde inchis. Inainte sa ma dau cu gel de dus, intai ma spal cu acest sapun.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bacardi_Girl
post Jul 7 2007, 11:39 PM
Post #6


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,542
Joined: 13-March 06
Member No.: 265



Din cate observ nu va preocupa ingredientele sau faptul ca ar putea fi comedogen...Mirosul nu prea ma intereseaza nici pe mine pentru ca ma dau cu crema dupa. Bine, nici sa aiba cine stie ce ciudatenie de miros (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mada
post Jul 8 2007, 12:58 AM
Post #7


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 41
Joined: 8-May 07
Member No.: 1,616



ai foarte mare dreptate,e important ca gelul de dus pe care il folosim sa aiba ingrediente cat de cat ok,dar pe mine una niciodata nu m`a preocupat aspectul asta si cred ca nu sunt singura.poate o sa`l iau de acum in considerare,eu imi aleg gelul de dus in functie de miros cel mai des,si in functie de textura.. mie imi plac de ex gelurile de dus crema mult mai mult decat cele gel. sunt mai fine,hidrateaza mai bine si fac o spuma de aia cremoasa cum imi place mie. (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) de ex,acum am de la nivea 2 geluri de dus,unul e cu vitamine si miroase super,cred ca e printre preferatele mele,mai mereu il cumpar. asta e cel pe care il am tot timpul in baie... apoi mai am un nivea cu lamaie si bilute de ulei.. si asta e foarte bun..miroase fresh,a lemon.si tocmai mi`au venit de la avon 2 geluri de dus senses fantastic day si tropical zing care mie mereu mi`au placut.mi se par bune si ieftine.crema folosesc si eu dupa fiecare baie ce e drept,gelul de dus isi pierde f repede mirosul. dar ideea e ca mie imi place momentul ala cand fac dush..si nu pot sa folosesc un gel de dus cu orice miros. (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioannaraluka
post Jul 8 2007, 08:36 AM
Post #8


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



Nu ma preocupa daca sunt comedogene, ci mai mult daca sunt hidratante, am observat ca unele parca usuca pielea (Avon, Fa). Nu prea am luat de doua ori acelasi gel de dus, dar cele care m-au impresionat au fost Nivea ulei de dus si Bourjois P'tit Dej. In general aleg ceva pe care scrie pentru piele uscata.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bacardi_Girl
post Jul 10 2007, 06:34 PM
Post #9


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,542
Joined: 13-March 06
Member No.: 265



Si eu am unul cu care ma impac bine, tot de la Bourjois. Am auzit ca ar fi promotie acum 2 la un pret mai mic si ai cadou o chestie de pus pe cap.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
midnight
post Jul 10 2007, 08:40 PM
Post #10


Dependent
***

Group: Membru
Posts: 216
Joined: 19-March 07
From: Timisoara
Member No.: 1,366



Cea mai buna chestie folosita vreodata de mine la dush e crema aceea cu particule abrazive si ulei de masline de la avon.. prima data cand am facut baie si am folosit-o nu mi-a venit sa cred cat de fina lasa pielea. Problema e ca nu ma prea omor dupa miros, e verde si fresh dar nu chiar ce mi-as dori.
De asemenea mai folosesc gel de dus de la Avon, cel cu cirese amare, imi place mult si spuma si mirosul si nu imi lasa pielea uscata. Am mai avut un gel foarte bun de la Rocher, primit in set cu apa de parfum, foarte misto, avea mireasma de liliac insa e putin cam strong pentru temperaturile astea, in primavara era perfect.

Visez la gel de dus / crema de corp de la Rocher cu miros de trandafiri, si cand ma mai bronzez un pic imi voi lua o crema hidratanta Dove, cea care lasa un sclipici discret pe piele.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

11 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:42 AM