IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Barbatii casatoriti si convorbirile pe mess cu alte femei, ... total "nevinovate"
kennyco2001
post Nov 24 2008, 10:30 AM
Post #1


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 13
Joined: 24-November 08
Member No.: 5,386



Buna fetelor,
Da eu sunt intr-o situatie mai grava ca a ta.
Suntem casatoriti de 10 ani de zile, avem un baietel de 6 ani si sotul meu de un an incoace isi etrece dupa-amieze in fata calculatorului vorbind pe messanger cu diverse femei.Eu una sunt revoltata , sunt ranita .Ne certam tot mai des.Chestia este ca nu a ramas numai la a vb deja vb si pe telefonul mobil.
Eu sunt membra noua pe acest forum si am vrut sa incep un subiect de discutie nou dar nu mi s-apermis asa ca o fac in cadrul acestui subiect pt cami se pare similar.
Voi le permiteti sotilor sau ca sa ma exprim altfel sunteti linistite daca ati sti casotul sau iubitul sta pe messanger de vb cu alte femei?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kary_pink
post Nov 24 2008, 10:40 AM
Post #2





Musafir






Eu personal as divorta, as lua copilul si mi-as reface viata. Cu un astfel de barbat nici macar nu m-as complica sa port discutii sau sa ma cert... (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Nov 24 2008, 10:43 AM
Post #3





Musafir






Este o intrebare retorica nu? Chit ca vorbeste cu femei pe mess, la telefon sau chiar se intalneste cu ele, tot acelasi lucru inseamna. Daca esti hotarata sa iti salvezi casnicia si crezi ca ai sorti de izbanda, atunci vorbeste cu el deschis si vezi ce anume nu merge bine in casnicia voastra de el simte ca tre sa stea ore in sir sa vorbeasca cu femei pe mess.
Daca el accepta ati putea incerca ceva consiliere de cuplu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Nov 24 2008, 10:45 AM
Post #4


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Intr-o situatie similara, n-as rezista tentatiei de a-l bate cu propriile arme si mi-as face un cont nou pe messenger sau chat (pe unde-si face veacul). Macar daca nu vorbim in viata de zi cu zi, s-o facem in lumea virtuala. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kennyco2001
post Nov 24 2008, 11:10 AM
Post #5


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 13
Joined: 24-November 08
Member No.: 5,386



M-am gandit si eu sa il bat cu armelelui.Mi-amfacut cont .........etc dar nu vreau sa ajung sa fiu ca el.
Noi mergem la psiholog de ceva vreme si am discutat si acest subiect si i s-a spus ca nu are ce vb cu aceste femei .
Am vrut sapun aceasta intrebare pt ca el considera caeu sunt geloasa si de aceea nu accept aceste discutii pe messanger.
Vreau sa ii arat si parerile altor femei , femei pe care nici nu le cunosc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxana_
post Nov 24 2008, 11:24 AM
Post #6





Musafir






Si eu precum Kary, as divorta.
Inainte sa am o relatie stabila, am dat si eu pe mess de diversi barbati casatoriti si cu copii care stateau la taclale numai cu tipe. Evident ca de la taclale, s-a ajuns la telefoane, intalniri si apoi relatii extra-conjugale. Desi i-am avertizat ca asta o sa li se intample, nu m-au ascultat. Stiu un caz, in care el, s-a facut bine, in sensul c-a renuntat la mess, dar eu sa fiu in locul sotiei as fi rupt relatia. Nu stiu daca ea a banuit ceva sau s-a multumit sa-nchida ochii.
A nu se intelege c-am avut astfel de relatii. Mie doar imi faceau 'confidente' pentru c-am stiut sa pastrez distanta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szimcsi
post Nov 24 2008, 11:26 AM
Post #7


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



Eu una mai intai as vrea sa-l testez, sa vad cat de departe ar fi in stare sa mearga. Adica, daca ar fi dispus sa treaca de la virtual la real. Mi-as face un cont si as intra in vorba cu el pe mess, as icnerca sa-l seduc. Daca cedeaza, si-a dat foc la valiza (IMG:style_emoticons/default/pistolar.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Nov 24 2008, 11:26 AM
Post #8





Musafir






Daca asta a fost tot ce i-a zis psihologul, ca nu mai are ce sa vb cu acele femei, atunci va recomand sa schimbati psihologul cu unul bun (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Sotul tau trebuie mai intai sa afle din ce cauza face ce face. Ceva simte el ca ii lipseste: aventura, misterul, comunicarea, intelegerea, etc
Trebuie mai intai gasita cauza pt a trata efectul
Go to the top of the page
 
+Quote Post
albinuza
post Nov 24 2008, 11:30 AM
Post #9


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 7,935
Joined: 9-December 05
From: Bra, Italia
Member No.: 56



BUna! Parerea mea, este ca daca ii vei arata aceste pareri ale unor femei care nu va cunosc, nu vei face decat sa il enervezi!
Eu personal nu am nici o problema cu vb pe messenger cu alte femei, atata timp cat asta nu depaseste limitele bunului simt! Adica nu pierzi ore intrgi vorbind cu acele femei, si mai si treci la nivelul urmator, acela ce a vb la tel. Este normal sa apara gelozia in situatia asta!
Nu zice nimeni sa nu vb cu cei pe care ii ai lista, cunostinte, prieteni, sau pur si simplu "agatati" de pe net! Dar ce spui tu, mi se pare ca este mai mult decat umplerea unei ore in care nu ai ce face, si intri un pic pe net!
Daca mergeti si la psiholog,vb cu doctorul si spune.i sa puna accent pe chestia asta o perioada!
Mult noroc!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kennyco2001
post Nov 24 2008, 11:31 AM
Post #10


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 13
Joined: 24-November 08
Member No.: 5,386



Spune ca vrea sa fie liber dar in acelasi timp sa fie si insurat.
El este la o criza existentiala a barbatului ...........asa zicepsihologul.Dar dupa atatea discutii chiar nu ajunge la nicio concluzie?
Dupa atatea certuri nu s-a prins ca nu e bine?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 14th May 2024 - 12:25 PM