IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Intre doua iubiri, fost: dilema de mari proportii
gloriana
post Jun 2 2008, 10:15 PM
Post #21





Musafir






Fetele au dreptate. Cand ai 20 de ani poti oricand s-o iei de la capat. Nu trebuie nici sa irosesti timpul stand langa un om care nu iti mai spune nimic.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lil'lee
post Jun 2 2008, 10:19 PM
Post #22


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 14
Joined: 2-June 08
Member No.: 3,993



de ce ar fii fost mai grava situatia daca aveam 30 sau 40 de ani?eu am trecut prin multe desi am doar 20 de ani...viata a fost dura si m-am maturizat prematur...chiar daca povestea asta suna a copilarie...

orcum va multumesc mult pentru sfaturi si pentru timpul acordat (IMG:style_emoticons/default/flowers.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jun 2 2008, 10:21 PM
Post #23


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



La 30 sau 40, la 50 sau 60, e mult, mult mai greu. Barbatii "buni" sint in majoritate 'luati". (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Si ai si o concurenta acerba intre cele mai tinerele. Rata succesului e incontestabil mai mica. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Jun 2 2008, 10:24 PM
Post #24


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Mai, si eu am 20 ani, ce mai 21 de fapt aproape :| si nu vad unde e dilema..Pentru mine, lucrurile par clare. Deci, nu mai bagati varsta, da?!? (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Ea, fiind parte direct implicata, probabil vede altfel lucrurile din interior, dar nu stiu mie mi se pare pointless sa te cramponezi intr-o relatie care nu merge, cand ai toata viata inainte si cea mai propice perioada din viata pentru experimentat!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Jun 2 2008, 10:25 PM
Post #25


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



Lil n-aveti copii, ipoteca etc etc ... inimioara se vindeca. sigur!
tu ce crezi? am trecut si noi prin asta? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jun 2 2008, 10:27 PM
Post #26


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Trecut. Injurat nesimtit, plins, dat cu capu` de pereti, mers mai departe... Pare greu, insa, ia gindeste-te tu mai bine: ce e mai important: sa fii fericita sau sa stai linga unu` doar ca sa nu zica lumea nu stiu ce, cind tu esti trista si te simti neimplinita - asta in cel mai bun caz... (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LostWhispers
post Jun 2 2008, 10:30 PM
Post #27





Musafir






lasa instinctul sa faca alegerea de data asta si vei vedea ca vei avea curajul sa l prasesti, viata e scurta , daca nu ai acum curajul cand esti tanara si ai toata viata inainte cand?
nu te gandi la gura lumii nu cu ea vei trai si nu ea iti da sa mananci
vrei sa se schimbe viata ta? sa fi fericita ? totul sta in mainile tale, daca nu o faci tu nimeni nu o va face in locul tau
crede ma nu e greu sa te gandesti din cand in cand si la tine si sa ai curajul sa spui atat a fost (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lil'lee
post Jun 2 2008, 10:30 PM
Post #28


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 14
Joined: 2-June 08
Member No.: 3,993



aveti perfecta dreptate.....o sa iau masuri...si va tin la curent.promit. (IMG:style_emoticons/default/aplauze.gif) pt voi....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
leo
post Jun 2 2008, 10:31 PM
Post #29


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 308
Joined: 3-January 07
From: Craiova
Member No.: 928



QUOTE(lil @ Jun 2 2008, 11:19 PM) *
de ce ar fii fost mai grava situatia daca aveam 30 sau 40 de ani?eu am trecut prin multe desi am doar 20 de ani...viata a fost dura si m-am maturizat prematur...chiar daca povestea asta suna a copilarie...

orcum va multumesc mult pentru sfaturi si pentru timpul acordat (IMG:style_emoticons/default/flowers.gif)


wrong! TOTALY WRONG! nu te-ai maturizat deloc. in locul tau as lua o pauza si as ramane singur vreun an sa meditez pe tema maturitatii. pai la 20 de ani te muti la altul acasa? tocmai la vremea in care ne dorim sa fim liberi iti pui capastru?

al doilea lucru: si celalalt te va trata la fel daca te muti si cu el. stii tu...la inceput trebuie sa cream atractie, dar nu cream atractie toata viata. o data ce iti faci mutatia ia-ti rolul de femeie in serios, e plina lumea de ratati altminteri. daca nu vrei asta stai la tine acasa si intalneste-te cu toti pe care ii prinzi (si asta poate sa te maturizeze). a, trucurile aluia le folosesc si eu si imi merge bine. norocul prietenelor este ca sunt serios.

deci linii directive: 1) propun sa il lasi pe actualul si sa revii acasa pentru ca altfel il lasi dupa primul copil si ajunge naspa pt toti
2) vezi daca al doile are ceva in cap in afara de aventuri si distractii ca altfel o sa iti plangi de mila
3) maturizeaza-te si alege-ti ce ceri de la viata, nu te mai duce la altul acasa asa aiurea. sex poti face si fara sa iti schimbi domiciliul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jun 2 2008, 10:34 PM
Post #30


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



...Pai acum te-ai "imbolnavitara" si tu, esti una dintre noi, vezi, la tine scrie "contaminat"- te-ai molipsit de microbul eLady. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
...Leo ti-a prezentat cam ce ti-am zis si io. Doar ca in alte cuvinte. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Leo,pls, sa imi zici si mie cum ai ajuns tu pe elady ca ma minca aporia. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 18th June 2024 - 08:22 PM