IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Barbatii casatoriti si convorbirile pe mess cu alte femei, ... total "nevinovate"
kennyco2001
post Nov 24 2008, 02:18 PM
Post #21


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 13
Joined: 24-November 08
Member No.: 5,386



El spune ca eu il tin inchis ca ilinchid si nu ii dau voie sa vb cu oamenii.
Macar daca era numai asta dar daca el si-a dat si nr de telefon si cu una s-a intalnit la cafenea.
Alea ii scriau in telefon: ' iti multumesc ca existi'..............deci ceva a facut pt aia daca a scris asa.
Cand l-am intrebat a zis ca ia dat niste sfaturi.
Da probleme a avut si are in legatura cu trecutul lui dar eu nu am nici o vina ca ma-sa la parasit.Pana acu de ce a fostbine si acum e asa cum e.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
albinuza
post Nov 24 2008, 02:20 PM
Post #22


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 7,935
Joined: 9-December 05
From: Bra, Italia
Member No.: 56



Pai asta zic! La asta tre sa te gandesti! De ce acum? Cum adica sa se gaseasca cu aia la o cafenea? De ce nu ai mers si tu cu el?
Io cred ca ii spargeam capul pana acum! (IMG:style_emoticons/default/angry.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kennyco2001
post Nov 24 2008, 02:23 PM
Post #23


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 13
Joined: 24-November 08
Member No.: 5,386



Crezi ca eu nu am facut asta?
M-am certat urat de tot cu el pe tema asta .Nu i-am spart capul da nici departe nu am fost.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blekytza
post Nov 24 2008, 03:48 PM
Post #24


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 683
Joined: 14-October 08
From: Nice
Member No.: 5,113



salut Kennyco si bine ai venit!

parerea mea strict personala: daca pana la 31 de ani sotul nu a intels ca Niciodata cuiva cunoscut pe internet nu o sa ii pese de el mai mult decat propria lui familie atunci e o lupta pentru o cauza deja pierduta.

el nu pare ancorat in realitate si a cauta pretexte pentru a vorbi cu alte femei este atat de usor...acum sa spunem ca isi "cauta" mama, dar dupa aceea ce alt pretext va mai avea?

in ceea ce ma priveste si eu am trecut prin momente dramatice in viata dar asta nu justifica cautarea la infinit a unui confident de sex opus mai ales in conditiile in care, el are deja pe cineva alaturi.

si Respectul reciproc in cuplu?

ai grija de tine si de copilas inteleg ca iti este greu dar fii tare!



Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Nov 24 2008, 03:58 PM
Post #25





Musafir






Kenny eu cred ca tu nu il mai iubesti pe barbatul asta si ca in acest caz cel mai bine pentru amandoi ar fi sa va despartiti. Normal ca nu ai tu nici o vina ca citez "l-a parasit ma-sa" dar pozitia ta este una de ostilitate in momentul de fata si nu de sustinere sau de a incerca sa gasesti vreo solutie si asa nu vei ajunge nicaieri.

Daca tu dai cu pumnul in masa si astepti ca el sa se schimbe, o sa mai astepti mult si bine. Nu zic ca e ok ce face el, pentru ca nu e absolut deloc ok, dar atata vreme cat tu nu iti accepti sub nici o forma partea ta de responsabilitate pt faptul ca relatia voastra nu mai e ce a fost, lucrurile nu se vor schimba.
Pentru ca orice ai zice, eu am observat ca in orice relatie cu probleme adevarul e pe undeva la mijloc si vina e impartita.

Asadar gandeste-te putin cum s-a ajuns in aceasta situatie? Ce ai gresit tu? Ce a gresit el?

Drept dovada ca tu nu incerci sa iti rezolvi problema din cuplu e chiar ce ai spus tu: ai intrat pe acest forum ca sa strangi dovezi ca el greseste si e nebun ca apoi sa le arunci in ochi si sa zici "Nah, vezi ca am dreptate?". Ori asta e din start o atitudine gresita dupa umila mea parere.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oana
post Nov 24 2008, 04:35 PM
Post #26


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,184
Joined: 24-October 08
From: Iasi
Member No.: 5,191



Eu nu cred ca in astfel de situatii poti sa stai calma si sa vorbesti, sa explici la infinit aceleasi lucruri , pe care le discuti de un an. Sa fim serioase, simplu fapt ca ea inca este cu el, arata clar ca inca il iubeste si ii pasa de relatia lor. Alta femeie ar fi plecat din prima luna. Nu e usor sa te uiti la sotul tau cum vorbeste pe net cu gagici mai tinere cu 10 ani de cat tine, apoi la o cafea si cine mai stie unde. Parerea mea e ca ea nu prea are vina in situatia asta. Ce ar trebui sa faca ea, sa inceapa sa stea pe mess ore intregi sa-si satisfaca barbatul? Sa-i demonstreze ca si ea poate? Normal ca poate ,dar se vede clar ca astfel de preocupari nu-i stau in fire. Femeii poate ii place sa -si traiasca viata in lumea normala nu in cea virtuala. Pana ce nu se loveste sotul ei cu capul de pragul de sus nu-l va vedea pe cel de jos. Eu imi sustin parerea. Inca ceva, dupa atata timp de consiliere la psiholog, nici un rezultat?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
darria24
post Nov 24 2008, 04:36 PM
Post #27


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 5
Joined: 24-November 08
Member No.: 5,389



QUOTE(angeldust @ Nov 24 2008, 03:58 PM) *
Kenny eu cred ca tu nu il mai iubesti pe barbatul asta si ca in acest caz cel mai bine pentru amandoi ar fi sa va despartiti. Normal ca nu ai tu nici o vina ca citez "l-a parasit ma-sa" dar pozitia ta este una de ostilitate in momentul de fata si nu de sustinere sau de a incerca sa gasesti vreo solutie si asa nu vei ajunge nicaieri.

Daca tu dai cu pumnul in masa si astepti ca el sa se schimbe, o sa mai astepti mult si bine. Nu zic ca e ok ce face el, pentru ca nu e absolut deloc ok, dar atata vreme cat tu nu iti accepti sub nici o forma partea ta de responsabilitate pt faptul ca relatia voastra nu mai e ce a fost, lucrurile nu se vor schimba.
Pentru ca orice ai zice, eu am observat ca in orice relatie cu probleme adevarul e pe undeva la mijloc si vina e impartita.

Asadar gandeste-te putin cum s-a ajuns in aceasta situatie? Ce ai gresit tu? Ce a gresit el?

Drept dovada ca tu nu incerci sa iti rezolvi problema din cuplu e chiar ce ai spus tu: ai intrat pe acest forum ca sa strangi dovezi ca el greseste si e nebun ca apoi sa le arunci in ochi si sa zici "Nah, vezi ca am dreptate?". Ori asta e din start o atitudine gresita dupa umila mea parere.


Buna, sunt noua pe site-ul asta dar v-am urmarit discutia pana acum. Sunt verisoara lui Kennyco.
Nu cred ca este cazul sa ii spui ca nu il mai iubeste. Ea nu v-a dat toate detaliile pana acum. A spus doar ce a facut in ultima perioada. Sa stii ca a fost destul de intelegatoare. Are si partea ei de vina in toata treaba asta si si-a admis-o de ori de cate ori am vorbit cu ea.Am scris o propzitie de 10 ori si am tot sters. Sunt multe pe care eu le stiu si nu imi permit sa le spun pentru ca sunt problemele ei. Doar va rog nu o judecati gresit. Daca in clipa de fata este ostila este pentru ca simte ca nu se mai termina. Si-a pierdut rabdarea.
O despartire nu este un lucru chiar atat de usor, mai ales cand la mijloc este si un copilas nevinovat. va multumesc pentru intelegere
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Nov 24 2008, 04:38 PM
Post #28


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



daria, bine ai venit!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
darria24
post Nov 24 2008, 04:39 PM
Post #29


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 5
Joined: 24-November 08
Member No.: 5,389



QUOTE(claudia_electra @ Nov 24 2008, 04:38 PM) *
daria, bine ai venit!

Bine v-am gasit, multumesc de urare
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oana
post Nov 24 2008, 04:43 PM
Post #30


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,184
Joined: 24-October 08
From: Iasi
Member No.: 5,191



Barbatii care trec prin criza aia" speciala", inventeaza niste scuze de ramai in cap. E mai usor sa intri pe mess si sa agati virtual 2-3 femei, sa vorbesti cu ele cat vrei in fiecare zi, sa lasi imaginatia sa zboare...E un viciu cu care se obisnuiesc , devine prea placut si nu mai pot da innapoi. Se poate intampla, niciodata sa nu zici niciodata, poti fi urmatoarea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th June 2024 - 08:22 PM