IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

10 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Alegere fond ten
Rrroxy
post Mar 14 2008, 11:17 PM
Post #31


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 14-March 08
Member No.: 3,476



Ms mult....sper sa gasesc in tara....k daca nu....nu prea am cum sa fac rost de el... (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) o sa ma interesez... poate poate gasesc (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Ellen Betrix Make-up Liquid ashea se numeste walpurgik.

This post has been edited by Rrroxy: Mar 14 2008, 11:19 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Mar 14 2008, 11:19 PM
Post #32


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Roxy, te rog din suflet, incearca sa scrii fara prescurtari "internautice". (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rrroxy
post Mar 16 2008, 04:29 PM
Post #33


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 14-March 08
Member No.: 3,476



Ok o sa incerc (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pastelata
post Mar 27 2008, 03:43 PM
Post #34


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 255
Joined: 12-August 07
Member No.: 2,031



Pink Lemonade, vreau si eu sa stiu ce fonduri de ten recomanzi pt tenul cu pete de la acnee...Cum pot sa dau de tine? Mesaj nu pot sa trimit:-s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Mar 29 2008, 11:11 AM
Post #35


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Hai ca iti raspund si aici (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) , pana se intoarce Pink! Uitasem de asta.
Daca ai pete rosiatice, s-ar putea sa iti mearga bine aplicat mai intai un corector verde (care neutralizeaza roseata, se stie) si apoi unul normal, dar incearca o varianta stick. Am vazut la Avene varianta stick duo, dar culoarea era prea inchisa pentru mine, poate tie iti este mai buna. Varianta de corector verde stilou de la Avene e insa extrem de naspa, cel putin asa a fost pentru mine!

This post has been edited by sweet_girl: Mar 29 2008, 11:11 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Mar 29 2008, 01:58 PM
Post #36


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



QUOTE(Pastelata @ Mar 27 2008, 03:43 PM) *
Pink Lemonade, vreau si eu sa stiu ce fonduri de ten recomanzi pt tenul cu pete de la acnee...Cum pot sa dau de tine? Mesaj nu pot sa trimit:-s


Nu stiu de cel Avene nimic. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

CORRECTIVE MAKE-UP BASE SPF 18 de la MAKEUP FOREVER:
NEUTRA (Neutral #0) uniformizeaza si face fondul de ten sa dureze.
VERDE (Green #1) se aplica pe toata fata si diminueaza aspectul rosiatic al tenului,
MOV (Mauve #2) lumineaza tenul obosit si galbejit,
ALBA (White #3) ofera tenului deschis aspect de portelan,
PORTOCALIE (Apricot #4) accentueaza bronzul si ilumineaza tenul inchis,
ALBASTRA (Blue #5) ilumineaza tenul deschis si reduce roseata cu cateva tonuri,
GALBENA (Yellow #6) ilumineaza tenurile inchise

CAMOUFLAGE CREAM de la MAKEUP FOREVER este o crema corectoare pentru diverse probleme, ceva mai intensa decat bazele de mai sus:
GALBEN #12016 lumineaza petele galbenui si petele inchise pe tenul mixt si inchis la culoare.
VERDE #12017 reduce roseata de pe tenul deschis.
MOV #12018 camufleaza petele maron deschise si galbui spots de pe tenul asiatic.
ROZ #12019 diminueaza petele gri si inchise de pe tenul european.
PORTOCALIU #12020 camufleaza cearcanele si pungile vinetii-albastrui de sub ochi si diminueaza petele inchise de pe tenul inchis la culoare.

Eu mai 3 CORECTOARE SI BAZE PENTRU OCHI de la E.FUNKHOUSER NEW YORK. Fiecare are cate 3 nuante: una deschisa (pentru petele rosiatice, zone cuperozice, etc.), una intermediara (pentru zona ochilor vinetie, mov, etc.) si una mai inchisa (pentru uniformizare). Astea se gasesc in 3 palete:
Natural pentru tenul deschis la culoare sua tenul mediu ce bate in roz.
Nude pentru tenul mediu ce bate in galbui si se bronzeaza usor.
Mahogany pentru tenul inchis la culoare sau bronzat.

Astea ca si corectoare. Fondul de ten trebuie adaptat la tine. Nu stiu in ce stadiu e tenul tau acum ca sa-ti recomand ceva. Spune-ne mai multe.

Pupici!

P.S.: Pupici si lui Sweet ca a sarit in ajutor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pastelata
post Mar 29 2008, 03:27 PM
Post #37


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 255
Joined: 12-August 07
Member No.: 2,031



Oau! Pupici si tie, you're so kind.
Din prima categorie, oscilez intre verde si albastru:-?(mai mult spre albastru)
Din a doua cred ca mi s-ar potrivi tot verde, iar din ultima tind sa o aleg pe prima, insa nu prea imi dau seama:-?
N-as arata prea verde?(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) )
Mai imi poti spune unde se gasesc si pretul aproximativ?
(IMG:style_emoticons/default/pupaceala.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Mar 29 2008, 04:54 PM
Post #38


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Deci ai pete rosii... Nu trebuie sa alegi din toate! (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Alege mai bine un corector gen Camouflage Cream Verde. Desi eu nu recomand de folosit acasa. Este greu de utilizat baza si crema verde, parerea mea. Mai bine iei un corector normal pe care-l aplici dupa fondul de ten si uniformizezi cu pudra! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Nu stiu de ce nu merge sa trimiti mesaje. Scrie ca ai dezactivata optiunea. Dar poti trimite e-mail. Am incercat eu sa trimit unul... insa nu stiu cum functioneaza nici sa ma omori! (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
happyCat
post Apr 21 2008, 02:21 PM
Post #39





Musafir






Mi-a atras atentia un fond de ten de la Revlon, se numeste Revlon Colorstay Mineral Foundation. Deci se numeste fond de ten, cu toate ca e ca o pudra. Astazi l-am analizat bine si m-am uitat si ce are in compozitie. Valeuuuuu, numai parabeni peste parabeni si o lista de un kilometru! Si L'oreal are ceva similar, dar parca compozitia e un pic mai buna, nu are atatea minunatii.
Asa, intrebarea mea este: a folosit cineva asa ceva? Zice ca are mare putere de acoperire si ca arata foarte natural, dar eu ma tot intreb, e oare posibil sa obtii un asa efect cu acest produs care arata ca o pudra? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aiva
post Apr 25 2008, 06:13 PM
Post #40


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 7
Joined: 4-November 07
Member No.: 2,559



ce parere aveti de pudra in loc de fond de ten?
am incercat cu fondul de ten si nu stiu sa il intind pe fata.oricat de bun ar fi pe fata mea arata ca naiba si m-am gandit ca m-as descurca mai bine cu pudracare e in loc de fond de ten.
ati folosit? ca marca imi recomandati?
multumesc
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th April 2024 - 03:11 AM