IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Sporturi pe care ne place sa le privim, "musculosii" nostri preferati
Fanny
post May 25 2008, 07:15 PM
Post #1


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Iata cum in miez de vara ne apucaram sa vorbim despre patinaj. De incercat n-am incercat decat odata si atunci tinuta de mana. O alta experienta in acest sens nu cred ca voi mai avea. In schimb, imi place sa privesc... si nu doar patinatori ci si alti sportivi.
Imi amintesc ca, in copilarie, era un obicei sa ne uitam la mai toate competitiile sportive transmise la tv: olimpiade si campionate mondiale, iar sporturile preferate ale familiei erau gimnastica si patinajul. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) (fotbalul nu m-a atras decat in perioada de "glorie" a lui Dinamo, adica pe vremea lui Contra, Mutu, Marius Niculae etc)
Va invit aici sa vorbim despre toate sporturile pe care desi nu le-am practicat/practica niciodata... le privim cu multa placere la tv sau chiar in direct. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philia
post May 25 2008, 07:20 PM
Post #2


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



Wooa... m-ai atins aci (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Sportul rege, pentru mine, e voleiul, pe care l-am si practicat 8 ani de zile.
Apoi, aleatoriu, tenis, gimnastica, inot, ski, patinaj, fotbal... si cred ca mai sunt, dar nu imi amintesc.
Stiu sigur ca nu imi plac baschetul si handbalul, iar singurul sport la care nu ma uit, nu il inteleg si nu ma intereseaza este rugby-ul.
In rest, ma uit la orice!

This post has been edited by Philia: May 25 2008, 07:29 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post May 25 2008, 07:29 PM
Post #3


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Oh, si mie imi place voleiul. Dar prefer sa joc, nu sa ma uit. In studentie mergeam in Tineretului cu prietena mea si jucam acolo vara, pana pe-nserat! O nebunie nu alta.. toti pasionati de balon.
Nah, ca mi-ai facut pofta. (poate ajungem odata sa ne strangem si in loc de mers la restaurant, ne oprim intr-un parc si jucam o partida de volei (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chintesenta_raul...
post May 25 2008, 07:31 PM
Post #4


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,669
Joined: 8-February 08
From: buricul pamantului
Member No.: 3,252



eu nu ma uit decat din joi in paste la meciuri de fotbal. cand eram mai mica ma uitam la patinaj artistic (imi placeau la nebunie costumele si stricam toate caietele de scoala facand schite, spre disperarea tatalui meu). n-as putea in vecii vecilor sa ma uit la meciuri de handbal. dupa ce am stat 7 ani de zile in poarta la handbal, am ajuns sa am oroare de sportul asta (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philia
post May 25 2008, 07:31 PM
Post #5


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



Daa (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Eu sincer la meciurile de volei nu ma uitam cine stie ce (adevarul e ca nici nu prea sunt televizate), dar intr-o sala sau in teren e (IMG:style_emoticons/default/wub.gif)
Vizualizez acum o gasca de gajice(noi), care se joaca intr-un parc (IMG:style_emoticons/default/dance.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Altheea
post May 25 2008, 07:34 PM
Post #6


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,163
Joined: 15-February 07
From: Constanta
Member No.: 1,203



Gimnastica! Apoi patinajul, inot, cateva probe pe la atletism si fotbal, dar mai rar.
Fanny, si eu imi amintesc perioada aceea de glorie a lui Dinamo...cred ca acum vreo 7-8 ani. Ce vremuri dom'le, ce echipa de frumosi!
N-am practicat nici un sport in afara orelor de la scoala unde jucam putin handbal (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philia
post May 25 2008, 07:35 PM
Post #7


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



Ah, si atletismul ma enerveaza. Imi place sa privesc, dar ma enerveaza de mor sa alerg asa de nebun (IMG:style_emoticons/default/dog.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kary_pink
post May 25 2008, 07:36 PM
Post #8





Musafir






Patinaj clar! Desi sunt in urma cu privitul in ultimii doi ani, in trecut eram pur si simplu obsedata. Nu conta la ce ora se transmitea vreun campionat ca eu eram prezenta in varf de pat sa privesc. Traiam pur si simplu plina de emotii pentru favoritii mei.

Anissina & Peizerat

Alexei Yagudin

Imi place si gimnastica, dealtfel am si facut cativa ani si poate de asta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post May 25 2008, 08:14 PM
Post #9


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Daaa, eram topita dupa cuplul Anissina si Peizerat! (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) Ma impresionau toate dansurile lor.

Si dupa Evgeni Plushenko ma topeam.
Iar asta e tot Plushenko... un dans care ii scoate la iveala putin din tacaneala. E. P. - Only You
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master of Norule...
post May 25 2008, 08:50 PM
Post #10


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 3,295
Joined: 1-July 07
From: Flower power
Member No.: 1,880



Primul e tenisul de camp si imi place sa ma uit si la meciuri, e dragostea mea cea mai mare din copilarie pana tarziu si acum mai joc din cand in cand. Cred ca as fii facut de performanta daca m-ar fii dat da la vremea aia se pare ca n-am fost destul de insistenta.
Ma mai uit la patinaj artistic si gimnastica.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 01:28 PM