IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Retete pentru ingrasat, ca sa nu mai fim piele si os
Anaconda
post Mar 1 2007, 12:23 AM
Post #1





Musafir






am vazut ca exista topic pentru diete de slabit ,dar pentru ingrasare nu, asa ca m-am decis eu sa deschid unul.
singurul meu complex este ca sunt prea slaba.am slabit foarte mult.nu pot gasi haine ca sa stea pe mine si cateodata numarul small e mare pentru mine.vreau sa arata ca omul si nu ca un schelet.
hai sa vedem cum ne putem ingrasa cu mancare sanatoasa,nu ma refer sa ma apuc acum sa mananc grasimi.
vreau sa ma ingras...si sanatos aveti retete?
sau o cura de ingrasare ce sa mananc dimineata,la prinz si seara.
astept propunerile voastre (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bubulina
post Mar 1 2007, 10:40 PM
Post #2





Musafir






Si eu am slabit f mult. Am avut niste perioade mai (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) si cred ca am acu m -6 kg fata de acum o jumate de an. Vreau sa le pun inapoi , pt ca 56 kg e greutatea mea ideala.

Am mai avut 2 diete de ingrasare tot de cam 4-5-6 kg in ultimii cred 5 ani. De fiecare data imi promit ca o sa sa ma mentin, dar hmmm...
Oricum eu incerc sa merg incet, fincet chiar - cam +2 kg pe luna. In astfel de momente imi contablizez caloriile ca sa fiu sigura ca si cat maninc peste necesrul zilnic.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Mar 1 2007, 11:33 PM
Post #3





Musafir






si pe mine m-ar interesa niste retete de ingrasare mai ales ca vine vara si ar cam trebui sa pun cam 5, 6 kg pe mine, ca daca dau hainele de iarna jos se cam vede ca sunt slabuta (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
problema la mine e ca dau f repede kg jos daca pun 2 kg sa zicem si nu continui sa mananc la fel de mult gata au disparut fir ar al naibi de kg altele se chinuie sa le dea jos si noi nu suntem in stare sa le pastram (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Mar 1 2007, 11:48 PM
Post #4





Musafir






Hai sa zicem ca ma alatur si eu, desi nu sunt chiar slaba, dar uite asa mai vreau eu fix 2 kile in plus, am un fix! (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

Ideea e ca poti sa te ingrasi usor bagand dulciuri si junk-food in tine, dar noi nu vrem asta nu? (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Sa va spun din "secretele" mele ingrasatoare din trecut :

- lasatul de fumat, in cazul in care acest prost obicei exista iti poate aduce pana la 5 kilograme in plus in cam 3 luni, in conditiile in care mananci fix ca inainte
- suplimentele cu vitamine ajuta si ele foarte mult. Eu am facut mai demult o cura cu Supradyn si chiar am pus pe mine.
- mancatul sanatos, 3 mese pe zi trebuie sa fie o regula (asta mi-e cel mai greu sa o respect)
- apucati-va de sport : mers la sala, tae-bo...orice te ajuta sa pui un pic de muschi pe tine. Pentru ca asta ar fi idealul, sa punem muschi, nu grasime. Multe persoane care se apuca de sala ca sa slabeasca, au la inceput surprize in sensul ca acul cantarului indica din ce in ce mai mult. Am inteles ca asta se intampla datorita faptului ca muschii cantaresc mai mult decat tzesutul adipos.

Mai astept si alte sugestii (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Mar 2 2007, 01:38 PM
Post #5





Musafir






asa e, ar fi o prostie sa ne indopam cu junk food pt a ne ingrasa. Bananele ingrasa daca sunt mancate zilnic cate 1, eu mai stiu de o reteta cu miere si nuci cate 3 lingurite dimineata dar eu nu ma prea omor dupa miere. Si nici nu prea am pofta de mancare sa zic ca acum manac ceva si sa ma gandec ce mananc peste cateva ore cum sunt alte persoane cu pofta mai mare de mancare.
Sportul este foarte sanatos dar eu fac sa zicem o saptamana apoi ma ia lenea (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) si fac pauza apoi iar revin si nu se vede nici un rezultat asa. (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif) . Trebuie facute exercitiile 6 saptamani zilnic si apoi incep sa se vada rezultatele, eu la teorie stau bine dar practica ma omoara (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Mar 2 2007, 02:43 PM
Post #6





Musafir






Nu prea e ok sa faci sport zilnic, pentru ca muschiul se construieste cel mai repede daca ii dai si putina pauza sa isi revina. Ritmul ideal cred ca e de 3-4 ori pe saptamana, adica o zi da o zi ba. Daca te apuca lenea ia o prietena cu tine si mergeti unde la Tae-Bo sau dansuri ceva, care sa iti si placa. Asa va trageti de maneca una pe alta.

Bananele ingrasa dar si constipa (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Si eu una nu imi permit sa exagerez cu ele.

Sa va zic ce am mancat eu azi pana acum? Dar sa fie clar...intra in categoria de exemple cu ASA NU (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Adica de ingrasat ingrasa dar numai sanatos nu e (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Deci, am ingurgitat asa:
-un sandwich cu sunca de pui + un ceai verde cu miere
-5 fish fingers cu multa paine (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
- doua 7 Days
- juma de pachet de tzigari (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

Asta a fost micul dejun :|

Ideea e ca nu prea am habar de retete usor de facut si sa fie si sanatoase (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) si atunci manc si io ce apuc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anaconda
post Mar 2 2007, 03:00 PM
Post #7





Musafir






angel dust pachet de tigari? (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
fetelor inca ceva...este foarte indicat cand incepem gimnastica dupa 2,3 zile la sala sa facem si un masaj.
cat despre ingrasare hai sa ma ingras daca nu am pofta de mancare.am comandat niste vitamine si daca imi vine o pofta nebuna de mancare va anunt.
ca sa ne ingrasam stiu ca trebuie sa mancam foarte multa paine si fainoase.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Mar 2 2007, 04:58 PM
Post #8





Musafir






pe mine bananele nu ma constipa adevarul e ca nici nu mananc mai mult de una pe zi, in schimb daca beau ceai de menta nu ma mai duc la baie 3 zile. (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) .

tigarile taie pofta de mancare eu m-am lasat de ele, nici nu eram o fumatoare inraita poate de aceia a fost mai simplu.
ceaiul verde e pt slabit din pacate (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) si mie imi place dar nu mai beau.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Mar 2 2007, 05:01 PM
Post #9





Musafir






Pai eu mananc cam jumate de paine pe zi, plus cornuri cu cioco dimineatza ... nu ma mai satur de cornuri cu ciocolata, de jumate de an tot asta mananc la micul dejun (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

De tzigari mi-e cam frica sa ma las ca o sa ajung probabil in scurt timp la topicul cu diete de slabit (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Ultima oara (singura defapt) cand m-am lasat 6 luni am pus pe mine 10 kile!!! Nici chiar asa nu vreau.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anaconda
post Mar 2 2007, 06:38 PM
Post #10





Musafir






(IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) oare sa o las mai usor cu tigara?poate asa ma mai ingras?
(IMG:style_emoticons/default/sex.gif) are importanta sexul?adica se spune ca daca faci prea mult slabesti sa o las mai moale si cu asta? (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
domne ma refer ca nu fac ca omul cu masura ci in exces adica 3,4 ori pe zi. (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 10:28 AM