IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> La ce fel de nunta visati, cum vreti sa fie nunta voastra?, Topic pentru nemaritate
kalua
post Jul 5 2007, 06:15 PM
Post #11





Musafir






pentru midnight: exemple de rochii de mireasa medievala. Ma gandesc ca nu vrei sa te-mbraci in rochie normala de mireasa, nu?
Si-aici i poza care mie-mi place:
(IMG:http://www.mcgibbie.de/assets/images/A_TPortrait.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Jul 5 2007, 08:26 PM
Post #12





Musafir






Simpatica poza Kalua (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) .
Eu nu mai visez la inca o nunta, pentru ca prima a fost exact cum mi-am dorit: multa lume care se simte bine si petrece in jur, eu, stresata...ca sa iasa totul perfect. Chiar daca-as mai face-o din nou, nu stiu daca as fi in stare sa ma desprind de stres...sunt prea prietena cu el in momentele de cumpana. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Am vazut pe la lume ca se poarta cununia civila in Gradina Botanica. Asta mi-ar fi placut si mie, sau mai degraba, pe malul Oceanului.
Iar in legatura cu tinuta, mi-au placut prea tare desenele animate ca sa nu vreau si eu o rochie de printesa, adica din aia infoiata si mare, pe care nu mai ai ocazia s-o porti in alta parte, c-ai parea ridicola.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
midnight
post Jul 5 2007, 09:30 PM
Post #13


Dependent
***

Group: Membru
Posts: 216
Joined: 19-March 07
From: Timisoara
Member No.: 1,366



(IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) asta imi place cel mai mult,

(IMG:http://www.brides.com/images/editorial/2007_runway/2007_spring/bridal/verawang/00_main/008_primary.jpg)


(IMG:http://www.bun-venit.ro/files/images/cincis_lac1.preview.jpg)

asta e lacul despre care vorbeam (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

(IMG:http://www.visit-transylvania.us/europe-walking-tours-romania/western/3x.jpg)


Ideea e nu ca vreau eu o nunta 'tematica' sau ceva, mi-ar placea doar cateva elemente (decorul, dansul) care sa ii confere un ceva unic care sa ne si reprezinte relatia (locurile din pozele de mai sus chiar fac asta, big time) si in rest sa fie o petrecere relaxata, no dress code, la care prietenii (ca doar prieteni si rude care stiu ce ne poate pielea vor fi prezenti) nostri sa se simta foarte bine si de care sa isi aduca aminte ca de ceva special.


Si gata, nu mai fac spam, atat doar ca am batut atata apa in piua ca poate ma casatoresc anul asta (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) deci detaliile astea sunt foarte vii in capul meu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Jul 5 2007, 11:05 PM
Post #14


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



eu, in momentul asta, nici nu ma gandesc ca m-as putea marita vreodata, sau hai sa zicem totusi in viitorul apropiat si cel putin indepartat. dar presupunand ca s-ar putea intampla si asta la un moment dat in viata mea, nu cred ca as vrea mare fast, mi-ar placea sa facem o mica escapada intr-o alta tara, poate exotica, doar noi 2, care sa includa si luna de miere..(IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) doar cand ma gandesc la toata agitatia de dinainte, ma apuca durerile de cap..atatea detalii tehnice, ca aproape se pierde esentialul: 2 suflete care se vor uni pentru totdeauna (sau aproape totdeauna, in zilele noastre, you can never know..)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 24 2007, 11:26 PM
Post #15


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Mai, pe mine ma lasa imaginatia. Cred ca e singurul lucru pe care nu mi-l pot imagina nici moarta: nunta mea! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Aug 25 2007, 12:11 AM
Post #16


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



mie, fara sa zic ceva, mi-a trimis bunica-mea (care-i tot aici in Canada) o rochie de mireasa cu trena de vreo 3 m (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Frumusica insa nu ma reprezenta, dar a trebuit s-o port ca altfel se supara asa ca toata noaptea nuntii a trebuit sa fiu cat puteam eu de eleganta cu trena intr-o mana cu zambetul larg si chef de dans. Nu mi-aduc aminte prea mare lucru din noaptea aia, mai mult am revazut pe caseta. Stiu ca pe l amiezul noptii m-am incaltat in tenisi si-asa nu se zareau de sub rochie si nici ca-i mai pasa cuiva.

As face ceva foarte intim numai cu rudele cele mai apropiate si prietenii cei mai buni, dar si asta doar asa de dragul petrecerii timpului cu ei... nu pt cununia in sine, acolo m-as duce numai eu cu el si preotul daca s-ar putea ...kalua gand la gand cu faza asta
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philia
post Aug 25 2007, 07:55 AM
Post #17


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



nici eu nu vreau nunta!
eu care acus vreo 7-10 ani in urma eram disperata dupa rochii de mireasa si tot tacamul,acum nu vreau nici sa ma gandesc!
totusi daca ar trebui s o fac (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) as vrea sa fim decat noi cu preotul si mai apoi fara nicio petrecere.
sau ceva foooarte intim...
bleah la o noapte chinuita,plina de oameni pe care nu i ai mai vazut de 15 ani,care te tot pupa si te analizeaza,noapte in acre nu poti sa te simti bine,nu poti sa mananci,nu poti sa te bucuri impreuna cu el,pentru ca trebuie sa se simta invitatii bine (IMG:style_emoticons/default/dry.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Aug 25 2007, 11:29 AM
Post #18


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



ei uite ca eu vreau nunta. si ma gandesc din ce in ce mai serios la asta. poate peste 2 ani.
vreau buchet, vreau rochie, vreau masina cu fundite.
nu ma intereseaza in mod deosebit cate persoane vor fi - probabil pe cei mai multi nu o sa ii cunosc/amintesc, venind din partea parintilor.
insa nu prea ma intere, o sa fie seara mea si cu asta basta.
de mica am inceput sa ma uit la rochii de mireasa, imi placeau la nebunie. inca imi mentin "hobby"-ul si chiar am cautat de curiozitate si pe unde am fost acum modele. nu mi-a placut nimic in mod deosebit. probabil tot de aici o sa imi iau, cu toate ca atunci cand eram mica il puneam pe tata sa imi promita ca-mi ia rochie de mireasa de la Paris (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) .
depinde si de partener.. daca ai unu cu 20 de ani mai in varsta, la a7a casatorie, nu cred ca mai are chef de nunti.
nu vreau neaparat sa arunc multi bani, vreau sa fie ceva de bun gust la care lumea sa se simta bine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Aug 26 2007, 01:11 AM
Post #19


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Megut, atunci asteptam invitatiile la nunta..(IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) !! glumeam..(IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andria
post Oct 3 2007, 10:16 PM
Post #20


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 150
Joined: 3-October 07
From: azi sunt aici, maine nu stiu...plecata undeva...(cu pluta)
Member No.: 2,352



hmmm... visez la o nunta ca-n povesti... nu vreau sa fie cu sute de invitati...doar rudele si prietenii apropiatii ... nu vreau mare tam-tam...si nici sa vad lautari prin apropiere... nu-mi place sa fac spectacol in cartier si-n fata blocului in special. O sa mi se rupa turta in casa, facem o mica hora si gata, plecam la biserica... Nu vreau sa merg cu o masina, ci cu o caleasca trasa de doi cai albi, si impodobita cu multe floricele tot albe (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) La restaurant voi avea niste aranjamente florale alb cu bleo , funditele de la scaune tot asa, vreau sa fie bleo, si salonul daca se poate tot bleo (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Muzica..de toate felurile... inafara de lautareasca si manele (bleah (IMG:style_emoticons/default/wacko.gif) ). La miezul noptii vreau un foc de artificii. Din meniu nu or sa lipseasca sarmalutele cu mamaliguta si ardei iute si nici tapul la protap (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) tortul va fi supraetajat cu trandafirasi albi si bleo.
Rochia ma va fi neaparat alba, cu corset si in jos tip clopot, foarte voluminoasa si va avea 2 trandafirasi pe corset inca 2 pe rochie. trandafirii vor fi bineinteles bleo sau daca nu negri.
Parul...inca nu stiu...oricum nu tapat si nici coc ...cred ca o sa-mi pun doar niste floricele si atat...fara voal sau diadema.
Buchetul... din trandafiri sau daca nu, cale (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) (IMG:http://www.buchetul.ro/resources/files/images/_buchet%20alb300.JPG)
Lumanarile...ceva de genul (IMG:http://www.buchetul.ro/resources/files/images/_lumanarecale300.JPG)


eeeiii....si trezirea ca am visat destul (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 05:29 AM