IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Unde pot curata covorul?, In Bucuresti
Meg
post Feb 12 2007, 11:35 PM
Post #1


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



Fetelor, am un covor de 20mp (asa am inteles de fapt, urmeaza sa il luam). fata care ni-l da il are de ceva timp si vrea sa il dea pentru ca .. nu stiu ce. acum eu nu eram chiar asa de incantata, ca deh, e folosit, nu e nou.. dar lui i-a placut in mod deosebit ca are pisici (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) . chiar daca nu aveam nevoie de el, tot il lua, pentru ca avea pisici. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
totusi arata foarte bine, l-am vazut. ea a spus ca o sa il dea cu vanish/biocarpet si o sa il aspire, dar eu as vrea sa il duc la o curatatorie. ca sa fiu sigura asa (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) . il luam si noi pentru zone mai putin importante, eventual balcon (ma orientez eu pe loc). o sa fie taiat, deci.
aveti idee unde gasesc o spalatorie de asta? curatatorie covoare, pardon..
merci (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Feb 13 2007, 12:00 AM
Post #2


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



In orice mall, acolo unde iti duci orice hainuta la curatat, tot acolo poti duce si covorul. Pretul e pe mp.
Mai e o spalatorie nemteasca f buna in zona Budapesta, unde pretul e pe kg. Destul de scumpa, dupa parerea mea.
Si ar mai fi o ultima varianta si cea mai buna, sa te interesezi la spalatoriile auto din zona in care locuiesti. Mai toate practica si spalatul covoarelor. Preturile sunt super accesibile. Promptitudine garantata. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zetta
post Feb 13 2007, 10:02 AM
Post #3





Musafir






in drumul meu spre serviciu adica pe calea Buzesti este o spalatorie pe colt unde spala si covoare au si anunt!!!!!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicutzaB
post Feb 13 2007, 10:06 AM
Post #4


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,440
Joined: 2-February 06
Member No.: 176



QUOTE(ala80 @ Feb 12 2007, 10:00 PM) *
Mai e o spalatorie nemteasca f buna in zona Budapesta


da, e o spalatorie f buna si curata bine si covoarele.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Feb 13 2007, 12:50 PM
Post #5


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



multzam. prompte fetele, ca intotdeauna.
sa vedem cand mergem sa ne periem pisicile (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Feb 14 2007, 10:56 PM
Post #6


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



yup, am gasit ceva in spatele pietei matache. acum sa luam tzolicul.. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Feb 14 2007, 11:05 PM
Post #7





Musafir






care megule, ca sunt 2 - una la statia de microbuze (unde spala si masini) si alta chiar vis a vis de matache, cum cobori in jos pe berzei
sa imi zici si mie cum sunt, ca sa imi mai duc si eu din mochete (eu le car la ai mei la curte si le dau la cineva sa le spele, momentan e ok dar m-am cam plictisit sa car mochetele 200 km dus, 200 intors)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Feb 14 2007, 11:24 PM
Post #8


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



cica la aia la care scrie mare ;SPALAM COVOARE;. te-am lamurit? (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
ar trebui sa mergem maine, daca nu o sa ramana pe marti, cand ne intoarcem de acasa. te anunt daca am fost multumita (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Feb 14 2007, 11:26 PM
Post #9





Musafir






pai la ambele e scris (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
e mare? sau e micutza? [una e foarte mare, e o curte imensa unde se spala si masini--> acolo imi spal eu masina de obicei; cealalta e mica si are o singura intrare, cu porti metalice]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HappyCuratenie
post Jan 27 2011, 10:44 AM
Post #10





Musafir






Stimate doamne,

V-ati gandit vreodata cate bacterii si microbi adapostiti in casa dvs? Cel mai des acestea se ascund in firul covoarelor si in saltelele de pat. Ganditi-va ca covoarele si saltelele de pat ascund mizerie si microbi si trebuie curatate cel putin o data la 6 luni.

In perioada 25 Ianuarie - 15 Februarie EDITAT va face reduceri de pana la 20% la curatarea covoarelor, mochetelor la domiciliul dvs cu uscare in maxim 2h si igienizare saltele pat, tapiterii textile cu injectie extractie.

De asemenea firma noastra ofera si alte servicii specializate de curatenie precum curatenie generala, curatenie de intretinere, curatenie dupa constructor, curatenie scari de bloc, spalare geamuri. Folosim numai echipamente profesionale si solutii ecologice de curatenie.

Pentru detalii ne puteti contacta pe EDITAT sau la EDITAT .

Va multumim!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 12:39 AM