IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  « < 3 4 5  
Reply to this topicStart new topic
> Pestisorul de aur
Oana
post May 12 2010, 05:30 AM
Post #41


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,184
Joined: 24-October 08
From: Iasi
Member No.: 5,191



Pestisorul asta de aur trebuie pus la munca chiar de noi (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
-imi doresc o casa...fie ea cum o fi
-sanatate
-7 kg in plus
-sa termin facultatea si masterul
-o siguranta financiara
-sa fiu o femeie lucida pana la sfarsitul vietii
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post May 14 2010, 10:58 PM
Post #42


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Eu imi doresc de la pestisorul de aur sa imi fara rost de cite un alt perstior pentru fiecare zi a vietii mele. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
albinuza
post May 14 2010, 11:29 PM
Post #43


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 7,935
Joined: 9-December 05
From: Bra, Italia
Member No.: 56



Eu imi doresc sa gandesc logic. sa nu ma las purtata de sentimente care ma termina. sa gadesc cu capul nu cu inima.
Stati sa citesc si io ca nu stiu despre ce e vorba. Am citit ca e cu ...as vrea.. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
revin
Go to the top of the page
 
+Quote Post
citystella
post May 15 2010, 09:43 AM
Post #44


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,641
Joined: 8-April 10
Member No.: 8,322



Eu lucrez zilnic la ceea ce imi doresc, caci nu sunt pescarita, si nu am cum sa dau de pestisorul de aur, si sa imi mai si vorbeasca, l-as arunca in apa, de spaima. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Sunt lucruri pe care mi le doresc si care nu tin de mine, si atunci le rog lui Dumnezeu.
Pentru o sanatate mentala trebuie pusi in miscare neuronii, si atunci si la o varsta mai inaintata vor functiona. Pentru a slabi sau a te ingrasa, a avea o sanatate fizica, trebuie doar sa faci sport, mancare sanatoasa, o dieta echilibrata. Multe lichide pentru a curata organismul. Banii ii faci daca vrei, si esti descurcaret/descurcareata.
Viata e foarte frumoasa merita traita fara griji lumesti, fara sa te gandesti la lipsuri, la nevoi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post May 15 2010, 09:47 AM
Post #45


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



City, ce frumos ai zis! (IMG:style_emoticons/default/wub.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oana
post May 15 2010, 04:27 PM
Post #46


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,184
Joined: 24-October 08
From: Iasi
Member No.: 5,191



City, frumos spus! De-ar fi toate asa usor de facut, le-am face cu totii si nu ne-am dori pesti de aur, nu ne-am ruga la Dumnezeu.
Stii cum e, uneori nu ai putere pentru toate si cred ca ideal ar fi sa le facem pe rand si sa avem incredere in noi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
citystella
post May 28 2010, 01:32 AM
Post #47


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,641
Joined: 8-April 10
Member No.: 8,322



Eu nu pot sa fac nimic maret, daca nu il am pe Dumnezeu alaturi. Atunci cand sunt trista, atunci cand inima mea e suparata pentru lucruri lumesti, nu pot face absolut nimic. Il rog pe Dumnezeu sa fie alaturi de mine, si sa ma ajute sa le fac. Iti dai seama ca esti mic, abia atunci cand realizezi ca ceea ce faci nu e asa important, cand totul e in van, ca nu ajuta pe nimeni. Nu am stat langa mama sa vad cum gateste, iar langa bunica am venit abia cand totul era aproape gata. Nu am vazut pe nimeni gatind. Dar Dumnezeu a fost langa mine si m-a ajutat sa gatesc lucruri minunate, de care toata lumea se intreaba cum pot sa fac acest lucru, si pe care le-au apreciat si am fost apreciata, si invidiata. Si totusi nu eu, nu e meritul meu. Dumnezeu este cu mine, si il rog sa fie cu mine, caci singura nu pot face nici o miscare. Nu am avut, si nici nu am prieteni, iar totul am facut singura, fara sa accept lucruri pe gratis. Abia in final realizezi cat de mult conteaza acea demnitate, acel lucru facut de mana ta, acea multumire sufleteasca care iti inunda sufletul de bucuria realizarii. Zambesc, iar bucuria imi e in suflet pentru ceea ce am devenit.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V  « < 3 4 5
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 04:29 PM