IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

12 Pages V  « < 8 9 10 11 12 >  
Reply to this topicStart new topic
> Culori in casa mea...
fleurdelis
post Oct 18 2007, 10:32 PM
Post #91


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 317
Joined: 7-October 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,372



Deci 400 € numai pentru vopsit cu materialul lor? Citi m" are livingul tau?
Asta pentru ca ma intereseaza si pe mine putin preturile care se practica acum in RO...eu am facut asta vara fatada la vila cam 360m" cu izolatie de polistiren si toate materialele lor si m-a costat 4000€...nu stiu daca e mult sau putin si nici n-am stat sa negociez cu ei dar nenorocirea e ca a trebuit sa plec din tara si au ramas de capu lor si la sfirsit si-au batut joc pur si simplu...sint locuri pe unde se vede plasa de pe izolatie pe sub vopsea...i-am cautat pe la firma le-am spus sa vina sa remedieze dar ioc...profitind de faptul ca nu sint acolo au promis si cu asta am ramas!
Asa am o ciuda pe meseriasii din RO de nu stiu ce sa mai zic...
La mine predomina albul si afara si in interior...prefer sa dau culoare prin decoratiuni si-mi place contrastul pe alb.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Oct 18 2007, 10:56 PM
Post #92


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



la mine munca a fost prestata de socru si, pe alocuri, chiar de sot. culmea, ca desi amator, al meu s+a descurcat excelent si a facut treaba mult mai repede. O fi tineretea de vina, habar n-am.
Tocmai pentru ca ajutorul a venit din interior, nu pot sa va spun nimic despre preturi.

Ice_Gween, pentru postat poze: se creeaza un cont pe www.photobucket.com, se uploadeaza pozele iar de acolo se copiaza adresa de imagine, cea care incepe cu [img] (pe photobucket e a treia de sub poza) si se posteaza in casuta in care scrii mesajul pe forum.

explicatii mai tehnice gasesti aici
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ice_qween
post Oct 19 2007, 12:04 AM
Post #93





Musafir






Dormitorul(pe care l-am vrut mai deschis oricum,dar na...

(IMG:http://i212.photobucket.com/albums/cc215/Ice_qween_photos/DSC00040.jpg)


si livingul

(IMG:http://i212.photobucket.com/albums/cc215/Ice_qween_photos/DSC00038.jpg)



(IMG:http://i212.photobucket.com/albums/cc215/Ice_qween_photos/DSC00036.jpg)

This post has been edited by Cleo: Oct 19 2007, 02:04 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Oct 19 2007, 02:10 AM
Post #94


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



Ice eu as mai da bani pe-o galeata de var alb si-as zugravi tavanul alb. Ar fi o mare mare diferenta pt ca acum efectul culorii e obositor.
In living e chiar draguta culoarea (de altfel ambele sunt faine) si ai putea lasa partea proeminenta tot orange dar restul obligatoriu alb. Insa alb cu totul ar fi iesit foarte dragut. Sunt niste trafaletzi micuti ca sa dai conturul la tavan cu grija sa nu curga pe pereti apoi dati linistiti restul tavanului. Exista si-un var alb care se numeste Primer sau a mai aparut ceva cu teflon, excelente, acopera orice culoare. In fond o galeata va ajunge sa dati si 2 maini.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ice_qween
post Oct 19 2007, 10:53 AM
Post #95





Musafir






Casa pe exterior


(IMG:http://i212.photobucket.com/albums/cc215/Ice_qween_photos/DSC00048.jpg)



(IMG:http://i212.photobucket.com/albums/cc215/Ice_qween_photos/DSC00051.jpg)

In poze a iesit ma intunecat(in afara de exterior)pt ca portocaliul din living este mai tipator in realitate.

This post has been edited by Ice_qween: Oct 19 2007, 10:55 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Oct 19 2007, 06:27 PM
Post #96


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



frumoasa casa! (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) mie-mi plac culorile tari...iar eu in sufra am aceiasi culoare. daca vrei sa intervii asupra nuantei din living, poti incerca cum spunea si Cleo, sa varuiesti tavanul alb sau.. crem.
din proprie experienta iti pot spune ca lumina naturala cade foarte bine pe peretii oranj. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

ai ales deja mobila?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Oct 19 2007, 07:36 PM
Post #97





Musafir






e super si eu optez pt tavanul alb deschide f mult pt cxa si eu am culori tari in casa (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fleurdelis
post Oct 19 2007, 08:04 PM
Post #98


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 317
Joined: 7-October 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,372



Fetelor...frumoase case aveti!!! Sa le stapiniti sanatoase si sa fiti fericite in ele!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ice_qween
post Oct 19 2007, 08:55 PM
Post #99





Musafir






Inca nu am ales mobila.Cred ca o sa fcem la comanda.Tavanul in living este mult mai deschis decat peretii,dar nu prea se vede in poze.Nu stiu,nu e contrastul prea mare daca facem cu alb?noi ne gandeam sa facem vre-o doi pereti albi.Oare nu ar arata bine?
In poza asta se vede mai bine diferenta dintre pereti si tavan.

(IMG:http://i212.photobucket.com/albums/cc215/Ice_qween_photos/DSC00039.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Oct 19 2007, 09:09 PM
Post #100


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



Nu vad poza de la munca, o sa ma uit de-acasa

N-as face peretiii albi doar tavanul si contrastul e perfect.

Eu am in living un verzuliu mustar pt ca am o canapea de piele galben mustar si pur si simplu o culoare mai deschisa nu mergea. Deci e in acelasi ton cu canapeaua, dar spre verde.

In dormitoare am: verde de mar crud; galben; roz-somon (ceva pe-acolo)
in baia de sus am un galben mai intens dar tavanele peste tot sunt albe

nu-ti imagina ca e conservatorism dar eu pur si simplu gasesc apasator tavanul intr-o alta culoare decat alba.

oricum draguta casa. s-o stapaniti sanatosi (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

12 Pages V  « < 8 9 10 11 12 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 04:46 PM