IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages V  « < 4 5 6 7 8 >  
Reply to this topicStart new topic
> Treburi casnice pe care urasti sa le faci
Teocris
post Apr 18 2008, 10:02 AM
Post #51


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Pana la proba contrara... (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
(IMG:style_emoticons/default/secret.gif) eu tare as vrea sa nu ma mai ajute asa tare ca trebuie sa lucrez si eu dupa ea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Apr 18 2008, 11:33 AM
Post #52





Musafir






E dulcica foc printesa ta Teo cu mopul in mana.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dixy
post Apr 18 2008, 12:08 PM
Post #53


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 120
Joined: 8-April 08
From: Constanta
Member No.: 3,654



Mie imi place sa le fac pe toate,si curatenia si gatitul.Insa calcatul rufelor e cea mai mare placere a mea in ale gospodariei.Si intru in crize daca vad mizerie in bucatarie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Apr 18 2008, 01:07 PM
Post #54


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Pai in cazul asta, te fac eu fericita. Hai si pe la mine o tura daca tot iti place (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master of Norule...
post Apr 18 2008, 10:03 PM
Post #55


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 3,295
Joined: 1-July 07
From: Flower power
Member No.: 1,880



Mie nu-mi place sa spal dulapurile din bucataire, tre' sa scot tot si sa curat si inauntru si in afara, si ce urasc cel mai tare sa spal aragazul. Ii pun folie si cateodata nu schimb folia vre-o luna, doua.
Dap si eu faceam treaba cand eram mica si acu' asa n-as face, da' n-am in cotro.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Apr 19 2008, 01:44 AM
Post #56


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



nu-mi place sa cos. Deloc da' deloc. si ca sa nu-mi provoc neplaceri gratuite nu cos. simplu. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nimphetamin
post Apr 19 2008, 06:27 AM
Post #57


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,851
Joined: 16-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,359



Cleo, si eu urasc sa cos (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Atat de tare urasc sa cos, incat atunci cand mi s-a descusut o fata de perna pe la margini, am...capsat-o! (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif) Da, da, cu capse de-alea de la serviciu (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)
Maica-mea s-a crucit cand a vazut (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)

Si mai e treaba casnica pe care o urasc: sa calc (IMG:style_emoticons/default/huh.gif) Nu-mi place deloc, dat uneori trebuie. Extrem de rar, dar trebuie. Se intampla insa sa am noroc cu barbata-miu, ca el are muuulte de calcat si-mi mai calca si mie (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philia
post Apr 19 2008, 08:21 AM
Post #58


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



Io nu stiu daca imi place sau nu sa cos, dar cert e ca nu ma pricep! Maica-mea zice ca dacat sa iau acul cu ata in mana, mai bine iau o sarma si un patent si le prind asa (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Ce nu imi place, sa matur si sa aspir! (IMG:style_emoticons/default/mellow.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master of Norule...
post Apr 19 2008, 08:28 AM
Post #59


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 3,295
Joined: 1-July 07
From: Flower power
Member No.: 1,880



De cusut nici aia nu-mi place deloc, daca am ceva de cusut le pasez la soacra-mea, desi am masina de cusut, da' mi-e lehamite s-o folosesc. De calcat nici atat, noroc ca si eu si al meu sot umblam mai mult in haine sport si nu tre' asa atent calcate, netezite un pic cu fierul tricourile cand sunt prea sifonate. Cand le scot din masina de multe ori le pun pe dos la uscat si de multe ori nu mai trebuiesc calcate. Eu sunt cam o antigospodina, daca ar fii sa fac ce vreau eu o zii intreaga as citii toata ziua.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozy
post Apr 19 2008, 09:19 AM
Post #60





Musafir






azi tre sa spal geamurile de la balcon........care e multe si e mari (IMG:style_emoticons/default/mellow.gif) asa ca mi-am cumparat un de ala de spalat parbrize (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
nimphe...apropo de inventia ta cu capsatu.....eram odata pe fuga,trebuia sa plec si nu aveam chiloti curati..am fujit de mi-am cumparat,si cand i-am tras pe mine s-a desprins o bretica d-aia.....asa ca am prins-o cu o agarfa si asa a ramas (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Pages V  « < 4 5 6 7 8 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 09:00 AM