IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Metode de marire a sanilor, Tinctura de marar, contour, uleiuri
Meg
post Mar 6 2007, 12:35 PM
Post #11


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



la cat de oribil arata operatiile :-& .. mai bine nu. si sa car "alea" dupa mine.. neh (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bacardi_Girl
post Mar 7 2007, 09:12 AM
Post #12


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,542
Joined: 13-March 06
Member No.: 265



Am observat ca e o adevarata nebunie acum cu sanii mari.Voi ati observat ca toate prezentatoarele si vedetele au dintr-o data sanii mari?Nu mai vezi una fara un decolteu serios sau cu sani mici.Se pare ca mai toata lumea a facut o obsesie pentru asta!Eu una m-am saturat.Marturisesc ca ma uit cateodata la defilarile de moda doar ca sa mai vad femei cu sani mai mici!Cele care vor sani mai mari,ganditi-va la efectele secundare:dureri de spate,lasarea lor dupa alaptare sau in timp.Cu cat ii ai mai mari,cu atat se lasa mai repede!Chiar v-ar placea sa aveti sanii deja lasati la varsta de 18 ani? Ok,arata bine cu sutien,bustiera si alte minunatii dar fara???Ca nu o sa stati non-stop imbracate, nu?Mai ales in fata barbatului din viata fiecareia.A trecut timpul cand in dormitor domnea intunericul.Ganditi-va daca v-ati simti ok ca el sa priveasca o pereche de sani cazuti.Nu totul se rezolva cu sport.Orice diferenta de greutate se vede la sani!
Oricum, eu sunt de parere ca nu e ok sa umbli acolo unde ai deja doar din dorinta de a placea mai mult barbatilor sau pentru a-ti creste self-esteem ul...Sunt prea multe riscuri si prea multe neplaceri.Mai bine sa traiesti cu o nemultumire ce poate trece in timp decat cu diverse complicatii.Nu cred ca avem nevoie de probleme in plus.Fetelor incercati sa va iubiti asa cum sunteti.Toate sunteti frumoase (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
erica21
post Sep 18 2007, 06:02 PM
Post #13


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 1
Joined: 18-September 07
Member No.: 2,251



am o prietena care a incercat toate metodele de marire de sani:tinctura de marar,crema contur,pompa pt sani+ulei,pastile pt cresterea sanilor si cam intr-un an si ceva s-au marit mult ,vizibil!!!!!!!!!Bineinteles toate astea sunt f.f.f costisitoare dar merita daca vrei sani mari.A luat si putin in greutate vreo 5 kg dar nu e o problema ca tot slaba este ,acum are 55kg acum.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 18 2007, 06:07 PM
Post #14


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



(IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) la noi, Erica. (IMG:style_emoticons/default/floricele.gif)

Citi ani are prietena ta?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Sep 18 2007, 06:26 PM
Post #15





Musafir






din cate stiu eu, sanii sunt din tesut adipos.
adica, grasime.
cantitatea de celule adipoase e determinata genetic - unii au mai multe, altii mai putine... nu prea imi e clar cum influenteaza tincturile, cremele si pompele marimea unor celule ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
asgaard
post Sep 18 2007, 06:35 PM
Post #16


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 414
Joined: 1-November 06
Member No.: 670



Pai de obicei cam despre asta e vorba, vezi topicurile cu "as vrea sa mai pun si eu vreo 10 kg pe mine, dar toate in sutien" (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Apoi de exemplu mararul contine estrogen, cam ca anticonceptionalele, sa zicem.
Cat timp il iei, s-ar putea sa ti se mai umfle un pic sanii, zic umflat fiindca daca nu-l mai iei, se dezumfla la loc.
Cremele alea au si ele ceva estrogeni.
"Efectele secundare" ale estrogenilor sunt ingrasatul si din pacate celulita. In cantitati mari probabil si ceva dereglari hormonale.
Si-mi place ca toata lumea vorbeste despre mariri de sani prin metode din astea hormonale, dar nimeni nu sufla nimic despre dureri... si daca ti se maresc, SIGUR te dor. Si nu e deloc placut.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philia
post Sep 19 2007, 07:28 AM
Post #17


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



Oare daca metodele astae sunt asa de bune de ce ar mai apel acineva la cutite si operatii?
Si eu as vrea o marime mai mare,dar m-am obisnuit cu ei asa.BA chiar incep sa-mi si placa (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Noroc cu sutienele cu burete (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozy
post Sep 19 2007, 10:42 AM
Post #18





Musafir






nici mie nu mi-ar strica o marire de bust...dar sa fiu a naibii daca as lasa pe vreun doctor sa bage cutitu-n mine si sa traga de pielea mea ca de un pooorc...doar ca sa am niste tate mai mari...si ca sa ma fluiere muncitorii de pe santiere "papusssaaa!!!!! faaaaa n-auzi?" (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
nu-mi pasa daca altele isi fac operatii..si nu le judec...dar in ceea ce priveste corpul meu,nu l-as lasa casapit decat daca ar fi vorba de o boala,sau nu stiu..o arsura...sau o reconstruire a fetei in caz de accident..adica...NUMAI CAZURI EXTREME!!!
adica daca eu sunt sanatoasa...si perfect simetrica..si cu toate la locul lor...pt ce sa imi periclitez eu viata (pt ca operatiile presupun niste riscuri)?? pentru sani mari??? (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) e o prostie!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Sep 19 2007, 01:37 PM
Post #19


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



QUOTE(pokemon @ Sep 19 2007, 08:28 AM) *
Oare daca metodele astae sunt asa de bune de ce ar mai apel acineva la cutite si operatii?


Ei..pai tu crezi ca astea te ajuta sa cresti cu 2-3 numere cum vor fetele care apeleaza la chirurgie? Nu ca as fi total impotriva chirurgiei, daca asta te face sa te simti mai bine in pielea ta, dar mi se par exagerate tipele astea care trec de la cupa A la cupa D. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mamy
post Nov 7 2007, 08:34 PM
Post #20


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 7-November 07
Member No.: 2,579



intotdeauna mi-am dorit sani mai mari ,pentru mine, pentru sufletul meu in primul rand. cand eram foarte tanara i-am avut destul de plini , nu foarte mari pentru corpul meu , sunt miniona, dar destul de draguti. cu timpul insa ...s-au lasat. nimic neobisnuit dar m-au deranjat. dupa nastere , alaptat s-au marit putintel , de fapt cred ca am pus eu cateva-putine-kilograme dar , stiti voi, ca sanii trecuti prin '' grele incercari'' . am incercat si eu diverse metode, ca cele despre care discutati si voi. ma bucuram si ma intristam ...nu am facut mare lucru....pana intr-o zi cand visul de a avea sani mai mari era aproape de a se implini. nu a fost '' scopul vietii mele'', am multe alte lucruri importante , mult mai importante -copil, profesie, sot, dar s-a ivit oportunitatea- un pret promotional , mult mai mic decat cele obisnuite , bani , sot '' convins'' -destul de greu, recunosc. am facut-o . a fost bine , sunt sanatoasa, uneori uit sau nu imi vine a crede ca am facut-o .ma minunez chiar ca s-a intamplat pentru ca sincer nici macar nu am avut curaj sa visez la asa ceva ...dar s-a intamplat.
nu e nimic spectaculos la ei , credeti-ma, pentru ca am ascultat medicul si am acceptam dimensiunile propuse de el.sunt doar niste sani mai mari , undeva intre c-d de la b , plini, frumosi asa cum nu pot fi decat foarte rar la varsata de 30 ani, dupa sarcina si alaptat 7 luni.
paradoxal, nu mi-i expun . si e explicabil. i-am dorit pentru mine, pentru sot , nu pentru a-i arata celorlalti. el chiar ma cearta si ma roaga sa merg fara sutien, cica sunt mult mai sexy, dar...eu nu vreau sa trezesc frustrari celor care poate sunt cum am fost eu inainte sau pur si simplu nu simt nevoia.
e o decizie personala , implica riscuri peste care eu am trecut , dar sunt bine , m-am eliberat de aceasta frustrare si pot sa ma concentrez asupra lucrurilor importante din viata mea .
va pup .
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 09:36 PM