IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

22 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Topic de prezentare a montignacelor noi . Bine-ai venit in Clubul Montignac!
dona_r
post Oct 23 2007, 09:19 PM
Post #21


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 135
Joined: 18-September 07
Member No.: 2,247



nimphe,iti spun si tie ce mi-a spus mie Kalua:poate de asta nu slabesti,pentru ca te stresezi prea tare,ca te superi pe corpul tau si te simti frustata.eu am incercat muuulte ture de diete de slabire,si din pricina stresului nu am reusit sa ajung niciodata la un rezultat.dadeam citeva kg jos,in citeva luni le puneam din nou.abia cind m-am mai relaxat psihic,cind m-am hotarit sa o iau mai usor,fara incrincenare am reusit.
este prima data dupa 6ani cind reusesc sa slabesc.so...relax! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) se vede din avatar cit de frumoasa esti,si la 68kg cu siguranta ca nu-i cazul chiar sa disperi.relax!
ps-oricum,in momentele de nervi si stres imi vine sa ma reped la frigider.ma mai controlez,dar sunt zile cind imi vine sa intru cu totul in el.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
NicolleXXX
post Oct 24 2007, 05:13 AM
Post #22


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 22
Joined: 15-October 07
From: WA, SUA
Member No.: 2,433



QUOTE(NicolleXXX @ Oct 23 2007, 10:25 AM) *
Esti o dulcica din nou pescarush!!! Multumesc mult!!!
Nici la mine nu merge pm-ul dar trimite-mi pe: mxtina1982- at -yahoo.com
Pupici!


Multam Pescarush!!! (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
(IMG:style_emoticons/default/estifftopic.gif) Eu nu am butonul 'edit', se poate sa-mi stearga cineva adresa de email? (IMG:style_emoticons/default/pls.gif)
Si daca tot sunt off topic, sunt singura care nu poate folosi pm-ul???
Multumesc!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nimphetamin
post Oct 24 2007, 08:40 AM
Post #23


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,851
Joined: 16-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,359



QUOTE(dona_r @ Oct 23 2007, 10:19 PM) *
nimphe,iti spun si tie ce mi-a spus mie Kalua:poate de asta nu slabesti,pentru ca te stresezi prea tare,ca te superi pe corpul tau si te simti frustata.eu am incercat muuulte ture de diete de slabire,si din pricina stresului nu am reusit sa ajung niciodata la un rezultat.dadeam citeva kg jos,in citeva luni le puneam din nou.abia cind m-am mai relaxat psihic,cind m-am hotarit sa o iau mai usor,fara incrincenare am reusit.
este prima data dupa 6ani cind reusesc sa slabesc.so...relax! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) se vede din avatar cit de frumoasa esti,si la 68kg cu siguranta ca nu-i cazul chiar sa disperi.relax!
ps-oricum,in momentele de nervi si stres imi vine sa ma reped la frigider.ma mai controlez,dar sunt zile cind imi vine sa intru cu totul in el.


Mda, si mie mi-a zis asta Dr-Wise, sa nu mai fiu asa stresata si o sa dispara si kg. Chestia e ca n-am cum sa nu fiu stresata, din moment ce nu mai am decat 3 fuste care ma incap!!! Si nu ma indur sa-mi cumpar haine cu marime mai mare!! E si o pedeapsa, dar si un refuz categoric de a accepta faptul ca m-am ingrasat (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) Pe de alta parte, ma gandesc ca ce sens are sa-mi iau haine mari, din moment ce eu sunt la dieta si voi slabi? Dar, din pacate, rezultatele nu apar (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)

M-am hotarat sa ma las de anticonceptionale! Pt ca si eu am observat ca m-am ingrasat de cand am inceput sa iau, dar nu pot crede ca pana si cele de ultima generatie (eu iau Yasmin) fac astfel de pbs. Si oricum, tot timpul am crezut ca asta e un moft, un mit, ca nu te ingrasi decat daca mananci mai mutl decat consumi si atat!


Multam pt aprecieri (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) Sunt frumusica, dar sunt grasunica (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nimphetamin
post Oct 24 2007, 09:17 AM
Post #24


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,851
Joined: 16-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,359



QUOTE(kalua @ Oct 24 2007, 10:05 AM) *
Din cate stiu de editat se poate edita numai 3 ore de la postat.

Nu, poti edita imediat. S-a intmplat sa trimit mesajul si sa fi vrut sa corectez ceva si am putut sa-mi editez mesajul in secunda urmatoare postarii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
asgaard
post Oct 24 2007, 09:30 AM
Post #25


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 414
Joined: 1-November 06
Member No.: 670



Offtopic, Nimphe, du-te si cere-i medicului sa-ti schimbe anticonceptionalele, si eu am luat cateva kg cu Yasmin, si culmea ca nu prea aveam pofta de mancare.
Se pare ca, in ciuda reclamei, progestativul pe care-l contin are acest efect, in plus si cantitatea de estrogen e maricica.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nimphetamin
post Oct 24 2007, 09:35 AM
Post #26


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,851
Joined: 16-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,359



QUOTE(asgaard @ Oct 24 2007, 10:30 AM) *
Offtopic, Nimphe, du-te si cere-i medicului sa-ti schimbe anticonceptionalele, si eu am luat cateva kg cu Yasmin, si culmea ca nu prea aveam pofta de mancare.
Se pare ca, in ciuda reclamei, progestativul pe care-l contin are acest efect, in plus si cantitatea de estrogen e maricica.


Pe bune???? (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif) Zau daca stiam!!! Si am avut pbs si cu libidoul (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Ok, ori ma las, ori le schimb (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Scuze pt (IMG:style_emoticons/default/estifftopic.gif) , daca moderatorii vor sa mute postarile, sa o faca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ALISA
post Nov 1 2007, 09:12 AM
Post #27


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 63
Joined: 1-November 07
Member No.: 2,537



Ma numesc Ali, am 26 ani, 1,58 m si 62 kg.M-am apucat de Montignac de vreo luna.Am studiat tot ce s-a putut.Prea multa informatie de la inceput.Am luat-o usor.Prima saptamana m-am obisnuit cu dieta, si acum sper ca am inceput cum trebuie.Nu am slabit decat un kg in luna asta,dar mergemmai departe
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Matra
post Dec 14 2007, 07:19 PM
Post #28


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 41
Joined: 4-December 07
Member No.: 2,774



Avand in vedere ca de curand mi-am facut curaj sa devin activa si sa incerc sa particip si eu la discutiile de pe forum m-am gandit ca ar fi bine sa ma prezit.
Am 28 de ani, 1,70 inaltime si aproape 60 de kg ...stiu nu pare o greutate mare, dar cand majoritatea se dispun pe burtica solduri, fese si picioare nu arata tocmai placut. Am avut probleme cu greutatea de cand ma stiu, am tot fluctuat la diverse kg. Cel mai mult am avut 65 acum doua veri cand m-am ingrasat 7 kg in 3 saptamani in vacanta si nu prea reusesc sa scap de ele. Am reusit sa scap de aprope 6 in vara pentru ca aveam nunta si vroiam sa fiu supla ca mireasa, dar m-am cam chinuit un an cu mancarea controlata si pilates de 3 ori pe saptamana. Am slabit foate greu. Dupa momentul nunta cand aveam vreo 56 jumate am pus constant kilograme inapoi pana acum la 59 si jumate. Problema e ca am si cu cine semana tata fiind mai mult decat bine facut.
M agandesc ca faptul ca slabesc foarte greu poate fi si un efect secundar al anticonceptionalelor pe care le iau de trei ani. Inainte sa iau pilule faceam un pic foamea si slabeam. Sau o fi varsata, m-am mai maturizat si eu! (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Foarte slaba eu nu am fost niciodata ca regula, singurele momente de manechin le-am avut pe fondul unor perioade mai grele in care am avut probleme personale si am fost fosrte suparata si am slabit pe fond nervos pana la 54 de kg de picau toate hainele de pe mine. Dar parca nu prea vreau sa slabesc asa.
Asa cum am mai spus am incercat de cateva ori sa tin Monti am inceput regimul dar am clacat in maxim 10 zile cu ceva dulce. Acum ca vin si sarbatorile nu imi fac mari iluzii ca ma voi tine de Monti, sper doar sa nu mai pun kilograme si sa pot sa ma obisnuiesc treptatat cu respectarea regulilor de baza.
Cam asta ar fi despre mine, sper ca ma primiti in grupul vostru. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nimphetamin
post Dec 14 2007, 09:29 PM
Post #29


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,851
Joined: 16-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,359



QUOTE(Matra @ Dec 14 2007, 07:19 PM) *
Avand in vedere ca de curand mi-am facut curaj sa devin activa si sa incerc sa particip si eu la discutiile de pe forum m-am gandit ca ar fi bine sa ma prezit.
Acum ca vin si sarbatorile nu imi fac mari iluzii ca ma voi tine de Monti, sper doar sa nu mai pun kilograme si sa pot sa ma obisnuiesc treptatat cu respectarea regulilor de baza.
Cam asta ar fi despre mine, sper ca ma primiti in grupul vostru. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)



Matra, (IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) la noi.
Ma regasesc perfect in prezentarea ta, parca ar fi fost facuta de mine (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)
Succes!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Inya
post Dec 15 2007, 07:03 PM
Post #30


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 15-December 07
Member No.: 2,836



Buna seara ,
Ma numesc INYA si as dori sa incerc si eu dieta MONTI.
Am 1.74m. si 99kg.
Sint de felul meu gurmanda si pofticioasa. Acum sint in perioada de post si as vrea cateva sfaturi.
Va multumesc anticipat pentru ajutor,
INYA
Go to the top of the page
 
+Quote Post

22 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:07 AM