IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> A avea sau nu copii...cu orice pret
ioannaraluka
post Jun 13 2007, 07:54 AM
Post #11


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



Ma tot gandesc si pe masura ce trece timpul am impresia ca cererea este problema, nu raspunsul (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Jun 13 2007, 09:49 AM
Post #12





Musafir






Mai Ioana...o sa fiu putin insensibila acum, sa nu te superi pe mine. Eu vad situatia in felul urmator : daca sotul tau accepta si interventia reuseste, sotul tau si cumnata ta vor avea impreuna un copil. Fact. So, sunteti pregatiti toti 4 sa va complicati existenta?
Eu una nu inteleg cum a putut cumnata ta sa se gandeasca la o asemenea varianta. Nu judec pe nimeni, cine stie ce o fi in sufletul ei..dar mie cererea mi se pare aberanta.
Ce as face in locul tau? M-as opune vehement aia as face. Mie una nu imi place sa imi complic existenta inutil si sunt si foarte egoista. Deh....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bacardi_Girl
post Jun 13 2007, 09:55 AM
Post #13


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,542
Joined: 13-March 06
Member No.: 265



Pai da Angel asa a zis si Ioana, ca problema ar fi cererea si nu raspunsul. Am si eu o intrebare: cine naiba a venit cu ideea asta?Ea sau el?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philia
post Jun 13 2007, 09:55 AM
Post #14


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



ioana...in cazul in care cumnata ta nu ar fi putut face copii si sotul ei si ar fi dorit,al tau ar fi fost de acord sa fii mama purtator?
eu sunt perfect de acord cu anjelu.....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ally
post Jun 13 2007, 09:56 AM
Post #15


Tratabil
**

Group: Dependent
Posts: 113
Joined: 11-June 07
Member No.: 1,781



si mie mi se pare aiurea situatia si, exact cum ai zis si tu ioana, mai aiurea mi se pare cererea decat situatia ca atare. parca eventualele urmari sunt mult mai complicate si mai greu de depasit decat in cazul adoptiei de ex.
cred ca trebuie sa fiti egoisti si sa tineti cont in primul rand de cuplul vostru si abia dupa de restul familiei.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Jun 13 2007, 10:40 AM
Post #16





Musafir






ioana eu sunt mai paranoia dar iti spun ca imi sta pe limba si nu pot ma mananca degetele sa scriu , daca peste cativa ani sotul tau si cumnata se vor apropia mai mult din cauza acestui copil si cand spun apropiere ma refer la a fi impreuna, eu zic sa afli cine a fost cu idea daca a fost ea nu cumva ii place de sotul tau? , eu as fi foarte precauta atunci.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioannaraluka
post Jun 13 2007, 11:05 AM
Post #17


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



Am precizat in primul post cine a avut ideea.
Niciodata n-am crezut ca a fi egoist e ceva bun, dar in situatia data se pare ca e.
(IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) you all
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bacardi_Girl
post Jun 13 2007, 11:15 AM
Post #18


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,542
Joined: 13-March 06
Member No.: 265



Din cate inteleg eu...ea. Pai in cazul asta raspunsul ar fi NU. Egoismul are si el partile lui foarte bune...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mititik
post Jun 13 2007, 11:29 AM
Post #19


Membru de Onoare
*****

Group: Obsedat
Posts: 703
Joined: 7-December 05
Member No.: 4



Oricine ar fi venit cu ideea, eu tot nu as fi fost de acord! Ar insemna, practic, ca sotul meu sa aiba un copil cu cumnata! (IMG:style_emoticons/default/huh.gif)
Tu iti dai seama in ce ar putea degenera asta mai tarziu? Si copilului cum ii veti explica ce s-a intamplat? Cat de derutat ar fi sa stie ca unchiu e de fapt tatal?
Mi se par efectiv absurd ceea ce iti cere!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Jun 13 2007, 05:15 PM
Post #20


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



am citit ieri dar n-am avut timp sa raspund, acum vad ca angel mi-a luat vorba din tastatura (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ... mi se pare cel putin ciudata o asemenea propunere, iar urmarea ei (punerea in fapt adica) v-ar crea mari probleme pe termen lung. Sotul tau chiar daca ar participa doar dpdv medical la conceperea copilului va fi totusi tatal lui dpdv biologic si asta tinand cont ca va intalniti des il va afecta si va dori sa se implice , probabil, in viata lui mai mult decat ar face cu un nepot. As refuza categoric si fara drept de apel asa o propunere.

La bancile de sperma eu nu cred ca se recolteaza asa oricum si de la oricine, cred ca se fac niste analize medicale si un eventual (minim) dosar medical al donatorului. De ce ar preleva de la cineva care are in familie boli grave care-s tranmisibile genetic. Nu stiu for a fact, dar ar avea logica sa se petreaca lucrurile in felul expus.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 04:15 PM