IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages V  « < 2 3 4 5 6 >  
Reply to this topicStart new topic
> Constipatia, Cauze si remedii contra constipatiei
Diana.
post Dec 19 2008, 10:13 AM
Post #31


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



QUOTE(Shanti @ Oct 13 2008, 07:41 PM) *
Buna! Sunt o noua membra a acestui forum si ma bucur mult sa vad ca exista interes pentru Reiki. Sunt Maestru in doua ramuri (Usui si Karuna) si m-as bucura sa vad cat mai multi oameni atrasi de acesta extraordinara tehnica de echilibrare si vindecare.
In Reiki exista 3 niveluri (grade) de practicant si unul de Maestru, fiecare dintre ele necesitand o initiere specifica. Pretul ramane la latitudinea fiecarui Maestru, dar pentru primele grade ar trebui sa fie accesibil.

Shanti, ori te abtii sa te autopromovezi, ori o sa iti spuenm adio instant! Mai mare rusinea, Ileana!
Ai avut bafta ca te-a vazut Fanny prima!
Daca vrei promovare te astept cu multe articole pe site. Ca sa aibe ambele parti de cistigat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Dec 19 2008, 04:02 PM
Post #32


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Fetelor, eu am scapat de constipatie de cand tin dieta si fac si sport si masaj in general. Bine, ce-i drept, fac si un alt masaj (ca bonus) in partea inferioara a abdomenului pentru relaxarea zonei (cred). Oricum e bun la constipatie... (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Toate au contribuit. Iaurtul de casa mie imi face foarte bine, la fel si laptele. Nu mai beau de ceva vreme lactate cumparate (poate doar in cazuri speciale). Nu mai beau deloc sucuri de pe piata, nici macar naturale.

Afobia, am si o carte unde parca am vazut descrierea unui masaj la abdomen similar. Ma duc s-o caut si rescriu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bogdan
post Dec 20 2008, 03:40 PM
Post #33


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 42
Joined: 22-November 06
From: Arad
Member No.: 733



Cel mai bun remediu este ceaiul de stevie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 17 2009, 03:36 PM
Post #34


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Ceaiul de crusin da rezultate foarte bune ca remediu pentru constipatie. Mai este recomandat si in curele de detoxifiere si in dietele de slabire.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ulpia
post Jan 22 2009, 07:23 PM
Post #35


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 145
Joined: 30-September 07
Member No.: 2,328



Pentru aceasta problema ajuta si lichidele; cat mai multe; in special apa plata.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 22 2009, 07:53 PM
Post #36


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Crede-ma pe cuvint ca pot sa beau 5 litri de apa si tot nimic nu se intimpla. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ulpia
post Jan 22 2009, 08:07 PM
Post #37


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 145
Joined: 30-September 07
Member No.: 2,328



Atunci ar trebui facuta si putina miscare, de ex. plimbarile; si consumate zilnic legume/zarzavaturi, muraturi si/sau fructe. Pe mine nu ma ajuta fara sa beau cat mai multa apa. Apropo de ceaiul de crusin, am auzit ca ajuta doar in cure scurte; abuzul poate duce la lenevirea intestinelor.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 22 2009, 09:52 PM
Post #38


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Dap, in plus ceaiul de crusin poate da si crampe sau chiar stari de voma.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
afobia
post Jan 24 2009, 07:16 AM
Post #39


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 609
Joined: 18-December 07
From: Romania
Member No.: 2,859



fetelor , eu am inceput sa beau o cana cu ceai verde in fiercare dimineata , oricat de nashpa suna ceai antiadipos diuretic , nu am ce sa fac , fac sport la greu 5 ori pe saptamana , beau cel putin 2 litri de apa pe zi , mananc fructe , iau si activia si am luat si tarate de grau , nu mi-a reusit nimic , dar cu o cana de ceai verde pe zi ies usor si scap de problema.suna scarbos dar pe mine cel putin numai asta ma rezolva.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scumpic
post Jan 24 2009, 11:31 AM
Post #40


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 997
Joined: 17-November 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,663



Mai stiu o metoda, un catel de usturoi impartit in 3 si inghitit (nu mestecat) cite o bucatica pe stomacul gol de 3 ori pe zi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pages V  « < 2 3 4 5 6 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 24th April 2024 - 12:02 AM