IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Sa ne lasam de fumat: tigarile electronice
Oana
post Feb 18 2011, 03:48 PM
Post #21


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,184
Joined: 24-October 08
From: Iasi
Member No.: 5,191



Winu, eu am intrat pe un forum in care se vorbea de tigari electronice, tepe luate de pe siteuri , pareri pro si contra etc
Parerea tuturor a fost ca tigarile astea la oferte super super faine , nu sunt tigari ok. Adica cumperi 2 la pret de 45 Ron (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) si ai sa tragi 2 fumuri si-ti vor pocni in gura (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
De la tipa asta de care vorbeam eu, nu as mai cumpara lichid, nu-mi place...ma ustura gatul. Il folosesc pe asta din farmacie.
In filtrul de la tigara se pun 2 picaturi de lichid si tragi cam cat ai fuma o tigara normala. Eu zic ca pt un fumator inrait, o sticluta de 30 ml ajunge o luna.
Daca vrei numarul ei de telefon, facem cumva si ti-l dau. Poate Diana ne ajuta, ca nu-l pot posta pe forum.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lenjerie Sexy
post Mar 7 2011, 11:37 PM
Post #22


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 75
Joined: 22-February 11
Member No.: 9,898



Eu nu am fumat niciodata si per ca nici nu o voi face.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jo-Anna
post Apr 10 2011, 12:32 PM
Post #23


Invincitus
*****

Group: Obsedat
Posts: 959
Joined: 26-April 10
Member No.: 8,431



azi implinesc 75 de zile de cand nu am mai fumat tigari normale ... nivelul la nicotina din tigara electronica e la 2 picaturi in minus ....
(IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oana
post Apr 10 2011, 12:47 PM
Post #24


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,184
Joined: 24-October 08
From: Iasi
Member No.: 5,191



Cum adica Jo, e la 2 picaturi in minus?
Lichidul nu e pe 3 trepte? Strong, medium si low?

Oricum ,felicitari si putere multa in continuare .
Eu sunt la nivelul low si acum mi-am facut comanda de lichid fara nicotina cu mai multe arome si sper sa nu-mi fie prea greu.

This post has been edited by Oana: Apr 10 2011, 12:50 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lyssuk
post Aug 5 2011, 09:51 AM
Post #25


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 165
Joined: 4-August 11
From: Hell's gates
Member No.: 10,481



Am vazut la stiri ca e o prostie treaba cu tigarile electronice si ca ar fi mai periculoase decat cele normale. Eu nu am incercat niciodata tigari electronice, deocamdata ma chinui sa ma las de astea normale si sper sa reusesc. Am mai redus din ele, dar inca nu am renuntat de tot.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tudor
post Aug 13 2011, 08:08 AM
Post #26


ex Win-Win
*****

Group: Obsedat
Posts: 554
Joined: 16-May 10
From: IASI
Member No.: 8,548



Nu vad de ce ar fi mai periculoase decat tigarile obisnuite, nu te lua dupa tot ce zic astia la stiri. Sa mai adaugam si ca sunt mai economice decat tigarile obisnuite, un fumator cheltuind in jur de 100RON pe consumabile.
La mine la firma acum 6 luni si-a cumparat cineva prima tigara si acum sunt vreo 7 care fumeaza doar electronice si sunt foarte multumiti. Fumeaza prin birou fara probleme si cand isi cumpara lichide cu arome sunt adevarate odorizante.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jo-Anna
post Aug 16 2011, 02:57 PM
Post #27


Invincitus
*****

Group: Obsedat
Posts: 959
Joined: 26-April 10
Member No.: 8,431



De jumate de an m-am lasat de fumat si acum sunt la un nivel f mic de nicotina cu tigarile electronice :-) sunt zile in care nici astea electronice nu imi trebe .. Pt mine s-a meritat toti banii ..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lyssuk
post Aug 18 2011, 03:11 PM
Post #28


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 165
Joined: 4-August 11
From: Hell's gates
Member No.: 10,481



Eu azi n-am fumat nicio tigara, ieri am fumat 3 si de electronice nu vreau sa ma apuc. Poate merge sa ma las asa, daca nu ma mai gandesc la tigari si nu-mi arde gatu' sper sa renunt de tot. Mi-am luat Kent 1, cel mai slab si daca bag o tigara din aia imi trece pofta si nici nu sunt tari sa imi sara capacele.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 12 2012, 11:11 AM
Post #29


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Ne-am facut si noi comanda azi de tigari electronice. Sint foarte curioasa sa vad daca tine figura...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Jan 12 2012, 11:46 AM
Post #30


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Colega mea a tot pufait electronica din asta vreo doua luni, dar tot s-a intors la tigara normala.
Oana, tu ce-ai facut? Ai reusit sa te lasi?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 11:14 PM