IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

16 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Pachetul pentru la serviciu, la scoala, la gradinita, Ce dam copiilor sa manance la scoala, ce ne luam noi
andutz
post Sep 15 2007, 11:46 PM
Post #31


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 113
Joined: 12-June 07
From: dallas
Member No.: 1,785



eu inainte de monti (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) imi mai luam batoane de cereale; alte idei mai sanatoase ar fi nuci, alune, etc, iaurt pe care il poti amesteca cu fulgi si la servici (cam oriunde lucrezi poti sa bagi o punga de cereale in birou si sa o ai acolo), si...traiasca sandwich-ul. In functie de cum il faci, poate sa fie foarte nesanatos (paine alba si parizer) sau foarte sanatos (paine cat mai integrala, muschi, cascaval, telemea si castraveti..etc)
daca ai un pic mai mult timp, poti sa iti iei la tine salata de ton (ton, porumb, morcov ras, mazare, maio, sau smantana) care iar e buna ca tine de foame si iti da proteine.
eu acum mananc acasa si la pranz si seara, aproape in fiecare zi, si e asa de bine sa mananc macare gatita...da' stiu ca e rar sa poti asa ceva, so...traiasca casoleta!:)
hehe, eu acum va dau idei voua, da' cand o sa vin acasa, si o sa incep din nou alergatura, si mancatu' prin oras...sa-mi puneti postul asta in fata ochilor (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nimphetamin
post Apr 22 2008, 03:48 PM
Post #32


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,851
Joined: 16-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,359



Noi avem pe cineva care se duce si ne ia de mancare. In general, se mananca salate (da, suntem multe fete si un sg baiat), dar se mai si comanda de la vreun restaurant din apropiere sau fiecare aduce ce a mai gatit pe acasa.

Urasc sa ma car cu casolete dupa mine, asa ca cel mai des mananc salata cu de toate, chiar si iarna si ingredientele le cumpara omul nostru bun la toate din piata. Daca gatesc ceva solid, gen ciuperci la cuptor, peste, orez, imi aduc si acasa intr-o casoleta care trebuie sa incapa in geanta, ca nu suport sa ma car cu sacose dupa mine (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dixy
post Apr 22 2008, 10:26 PM
Post #33


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 120
Joined: 8-April 08
From: Constanta
Member No.: 3,654



Eu am frigiderul cam plin la birou cu diverse,insa nu mananc decat covrigei,stiksuri,cipsuri si bomboane.Din cand in cand mai dau o tura prin frigider ca sa fac curat si sa umplu cosul de gunoi...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Apr 22 2008, 10:31 PM
Post #34





Musafir






Dixy, nu prea mananci tu sanatos la birou (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) .
La noi, de cand au plecat cei cu cantina, se comanda de la o firma de catering. Suntem multumiti si meniul variaza de la o zi la alta. Important e ca sunt si punctuali.
Am inteles ca-n luna mai se va deschide o noua cantina, ceea ce-i super. Sper sa fie si mancarea buna.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dixy
post Apr 23 2008, 09:45 AM
Post #35


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 120
Joined: 8-April 08
From: Constanta
Member No.: 3,654



Asta e bine Roxanica.Eu nu am pe langa mine o pizzarie,restaurant ceva.Si de pe la buticuri imi e cam frica sa-mi iau ceva.Am patit-o asta vara cu niste maioneza de la un fast food de pe aici.Mi-a fost rau 2 zile ca nu am mai stiut de mine.Da acum e omu meu in concediu "medical" pentru 2 saptamani si imi aduce pranzul,si... ma asista sa pap tot.(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Altheea
post Apr 23 2008, 11:14 AM
Post #36


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,163
Joined: 15-February 07
From: Constanta
Member No.: 1,203



QUOTE(Dixy @ Apr 23 2008, 10:45 AM) *
Asta e bine Roxanica.Eu nu am pe langa mine o pizzarie,restaurant ceva.Si de pe la buticuri imi e cam frica sa-mi iau ceva.Am patit-o asta vara cu niste maioneza de la un fast food de pe aici.Mi-a fost rau 2 zile ca nu am mai stiut de mine.Da acum e omu meu in concediu "medical" pentru 2 saptamani si imi aduce pranzul,si... ma asista sa pap tot.(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) )

Bine iti face (IMG:style_emoticons/default/bataita.gif) , ii dau o bere pt asta!
Eu mananc bine la birou, incepand cu un mic dejun cu oua fierte, unt, cascaval, gem, fructe multe,iaurt, mai fac si cate o salata. Cand plec acasa nu sunt nerabdatoare sa atac frigiderul , poate doar o supita sau o salata si gata!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dixy
post Apr 23 2008, 07:38 PM
Post #37


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 120
Joined: 8-April 08
From: Constanta
Member No.: 3,654



Iti dau eu tie Alteeo ! Tine-i isonul sa ma umflati amandoi.Na ca azi am mancat "chizza" adusa de el si a fost bunaaaa (IMG:style_emoticons/default/322.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lorelay
post Apr 23 2008, 08:21 PM
Post #38





Musafir






QUOTE(Dixy @ Apr 22 2008, 11:26 PM) *
Eu am frigiderul cam plin la birou cu diverse,insa nu mananc decat covrigei,stiksuri,cipsuri si bomboane.Din cand in cand mai dau o tura prin frigider ca sa fac curat si sa umplu cosul de gunoi...

Buna seara, scuza-ma dar sunt adevarati inamici pt organism!
Si pentru silueta, nu mai vorbesc pt diabet!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Apr 24 2008, 03:40 AM
Post #39


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



QUOTE(Dixy @ Apr 22 2008, 11:26 PM) *
Eu am frigiderul cam plin la birou cu diverse,insa nu mananc decat covrigei,stiksuri,cipsuri si bomboane.Din cand in cand mai dau o tura prin frigider ca sa fac curat si sa umplu cosul de gunoi...


Si eu mancam la fel, numai prostii...Dixy (IMG:style_emoticons/default/friends3.gif) Asta de incurajare pt noi, nu ca ar fi prea ok!

This post has been edited by sweet_girl: Apr 24 2008, 03:41 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
strumfita
post Apr 24 2008, 10:38 AM
Post #40





Musafir






Langa birourile noastre este un fast food cu mancare chinezeasca,asa ca toata ziua orez cu pui, cu diferite arome, iar mai nou ne-aum cumparat colegele prajitor de paine, si mancam la paine prajita....cred ca rezultatele se vor vedea in curand.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

16 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 04:59 PM