IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

25 Pages V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Hidratarea pielii corpului, lotiuni, creme, spray-uri
divi2007
post Feb 7 2007, 12:04 PM
Post #41





Musafir






Stiu ca mai este o crema BEPANTHEN de face reclama la tv tot pt bebelusi si aia as vrea sa mi-o iau, a mea este la 200ml intr-un amblaj albastru se numeste BUBCHEN cu niste flori de musetel galbene au si gel de dus inca nu mi-am luat o sa-mi iau cu toate ca eu sunt foarte multumita de palmolive.

am folosit multe creme si tot asa ca si tie imi apareau cosuri mai ales pe spate, chiar daca foloseam bumbac, vara era groaznic se faceau mai multe pt ca era cald. La mine cauza a fost avon, eu nu aveam nici un cosulet pe tot corpul inainte sa folosesc avon , acum am scapat se mai face asa cate unul doua.

eu am scapat de ele asa: dupa ce faceam dus nu foloseam deloc crema in zona cu cosulete, luat un tampon de vata si puneam putina tinctura de propolis pe el apoi tamponam usor zona, asa se uscau dupa cateva zile. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bacardi_Girl
post Feb 7 2007, 12:14 PM
Post #42


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,542
Joined: 13-March 06
Member No.: 265



Divi suna interesant crema asta.Se gaseste in sensiblu sau la farmacii? Cam cat costa?
Chiar acum(nu in clipa asta (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) ) folosesc o crema de la Avon pentru ca nu am mai stiut ce sa-mi iau....in legatura cu enervantele cosuri,nu prea mai am.Nush ce naiba sa ma zic....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Feb 7 2007, 12:28 PM
Post #43





Musafir






crema costa in jur de 9 ron, se gaseste si in farmacii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bacardi_Girl
post Feb 7 2007, 12:48 PM
Post #44


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,542
Joined: 13-March 06
Member No.: 265



Multumesc divi cred ca am sa o incerc avand in vedere si pretul...nu risc prea multe.Nu e comedogena,nu? Ca asa mai e si Jhonson-ul(am scris corect?) tot pt bebe dar multora le-a facut cosuri sau puncte negre.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Feb 7 2007, 01:18 PM
Post #45





Musafir






eu nu am cosuri de la ea, johnson am avut si eu si dupa ce am aflat ca sunt e comedogene nu am mai folosit si am avut si scrub de fata si crema aceia autobronzanta tot johnson , mie mi-a atras atentia crema bubchen pt ca scria pe eticheta ca nu are parafina si coloranti, deci nu ar trebui sa facem cosuri de la ea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bacardi_Girl
post Feb 8 2007, 10:58 AM
Post #46


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,542
Joined: 13-March 06
Member No.: 265



Divi merci pentru informatii si cum am sa pot sa o cumpar am sa vin cu impresii. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Iubitzica_Bombon...
post Feb 12 2007, 01:19 PM
Post #47


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 6
Joined: 9-February 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,174



QUOTE(Bacardi_Girl @ Oct 24 2006, 10:21 AM) *
Mie nu mai imi trec odata cosuletele astea de pe spate!Cat naibii te poate tine o iritatie???Si cand vad restul corpului ok si fin iar pielea de pe spate cu brobonite si cosulete.....ma apuca alte alea (IMG:style_emoticons/default/mad.gif)
Mai ca-mi vine sa nu ma mai dau cu nimic pe nicaieri!

Incearca cu skinoren gel sau cu zinerit...sunt super bune!;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Apr 16 2007, 03:22 PM
Post #48





Musafir






Folosesc acum Huile Aroma d'Orange Verte de la Hermes, un ulei care se poate pune in apa la facut baie, pentru masaje sau pur si simplu pentru hidratare. Imi place pentru ca nu-i lipicios, intra repede in piele si nu are un miros penetrant.
(IMG:http://images.ciao.com/ies/images/products/normal/730/Huile_Aroma_d_Orange_Verte_Hermes__369730.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicutzaB
post Apr 19 2007, 03:26 PM
Post #49


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,440
Joined: 2-February 06
Member No.: 176



eu mi-am luat Suppleance Corps/Uriage. imi place, pare gras dar intra f bine in piele.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bacardi_Girl
post Apr 20 2007, 01:25 PM
Post #50


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,542
Joined: 13-March 06
Member No.: 265



Iar eu, citind pe aici (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) mi-am luat uleiul de la J. Sper sa-mi placa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

25 Pages V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 24th June 2024 - 11:04 PM