IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

35 Pages V  « < 30 31 32 33 34 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ce ma scoate din sarite
kalua
post May 29 2008, 04:30 PM
Post #311





Musafir






(IMG:style_emoticons/default/mad.gif) Afara sunt 30 de grade si zapuseala. Noi zacem 17 oameni intr-o incapere in care sunt 4 aparate de aer conditionat. O tanti sta numai cu geamul deschis, alta vita care a vrut neaparat sa-i fie locul sub un AC (ca de-acolo nu i se vede in monitor si anul trecut a sustinut ca pe ea n-o deranjeaza clima) zbiara dupa ce-am dat drumul 10 minute la masinarie ca pe ea o trage si ca trebuie sa-l inchidem. (IMG:style_emoticons/default/mad.gif) Eu una nu-s rea de caldura, dar va puteti inchipui ce miros e in incaperea asta.
Sunt curioasa cum va evolua situatia cand o fi si mai cald. (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post May 29 2008, 07:45 PM
Post #312


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



QUOTE(EmptyG @ Apr 11 2008, 12:40 PM) *
Ma scoate din sarite vecina de deasupra care se tot vaita ca facem galagie,ca ascultam muzica tare,ca se aude TOT...si cand facem sex...e nebuna...galagie nu facem,muzica chiar n`o ascultam tare,sex n-am mai facut de cam multisor ca am avut niste probleme de sanatate,si cand o facem,o facem pe silent ca suntem obisnuiti de la camin (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif) ...s-a luat si de prietenu` meu...si de mine...ce dracu`,e hiperacuzica...cred ca sta cu paharu` la podea sa auda ce si cum...chiar am avut grija sa nu fac galagie... (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) am vb si cu proprietaru`...sa izolam tevile...cine stie...poate i se mai astupa si ei auzu`..

ce-i de facut in situatia asta, EG=ule?

Nimphe, nu era mai frumos sa mergeti mai intai la usa omului? bine, asta depinde si de relatiile din bloc (+ ora, tip de persoana si altele). eu cred ca asa as face mai intai. daca ar fi om "de omenie", cum se zice, ar intelege ca deranjeaza. daca nu, Dumnezeu cu mila (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nimphetamin
post May 29 2008, 08:48 PM
Post #313


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,851
Joined: 16-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,359



QUOTE(Meg @ May 29 2008, 08:45 PM) *
Nimphe, nu era mai frumos sa mergeti mai intai la usa omului? bine, asta depinde si de relatiile din bloc (+ ora, tip de persoana si altele). eu cred ca asa as face mai intai. daca ar fi om "de omenie", cum se zice, ar intelege ca deranjeaza. daca nu, Dumnezeu cu mila (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)


Aaaa, pai n-am mentionat ca era a nu-stiu-cata oara cand asta ne chinuia cu muzicile lui idioate? Da, stiu ca asa e frumos si crede-ma ca sotul meu s-a dus (uneori chiar impreuna cu cate un alt vecin curajos) la usa omului. Dar n-a deschis niciodata!! Adica ok, suntem oameni, dar numai cu oamenii. (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post May 29 2008, 10:38 PM
Post #314





Musafir






Pe mine ma enerveaza indienii! (IMG:style_emoticons/default/angry.gif) Din ce in ce mai tare ! O sa ajung sa fiu o rasista nenorocita. Dar am ajuns acum la concluzia ca dupa ce ca is prosti mai is si niste perversi din cale afara. (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)

Nimphe and the rest care aveti probleme cu vecinii... solutia ideala pentru vecini enervanti - operatiunea zidirea usii (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Aveti nevoie de : un sac de caramizi si niste amestecatura de tencuit.
Asteptati pana seara cand vecinul manelist enervant se duce la culcare si va apucati asa pe silent sa ii ziditi usa. Dimineata va fi desigur f placut surprins cand va incerca sa iasa din casa, iar daca sufera de claustrofobie va ramane si cu permanent damage (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post May 29 2008, 10:42 PM
Post #315





Musafir






QUOTE(angeldust @ May 29 2008, 04:38 PM) *
Pe mine ma enerveaza indienii! (IMG:style_emoticons/default/angry.gif) Din ce in ce mai tare ! O sa ajung sa fiu o rasista nenorocita. Dar am ajuns acum la concluzia ca dupa ce ca is prosti mai is si niste perversi din cale afara. (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)


angel (IMG:style_emoticons/default/friends3.gif) eu te inteleg. numai cine lucreaza cu ei stie de ce. (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) bine ca eu am scapat de ei.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxana_
post May 29 2008, 10:44 PM
Post #316





Musafir






Angelu', exact aceeasi chestie voiam sa spun si eu pentru vecinii manelisti. Am niste amici care au facut-o si s-au distrat pe cinste.

Kalua, noi suntem 7 in birou si tot exista divergente de opinie legat AC. E suficient sa fie o tipa nemultumita, si trebuie sa-l dam mai incet. Imi dau seama cum o fi la voi 17.
MoN, eu ma simt asa de bine ca socrela e la distanta (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) si ma suna doar o data pe luna.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post May 29 2008, 10:48 PM
Post #317





Musafir






noi suntem 4 in birou si sunt probleme cu AC (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Dar eu sunt o tupeista din aia fara limite cand e vorba de ceva ce nu imi convine (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Daca mi-e cald....ma duc si dau mai rece, daca e prea frig il dau mai incet....si ca sa nu zica lumea ca sunt chiar nesimtita in timp ce fac asta spun pe un ton convingator "Hai ca deja tampesc de cald, dam si noi asta mai tare, ok?" (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Eh...am si noroc de colegi mega ok care stiu ca nu e loc sa se ia in gura cu nebuna asa ca ma tolereaza (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master of Norule...
post May 29 2008, 10:58 PM
Post #318


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 3,295
Joined: 1-July 07
From: Flower power
Member No.: 1,880



Lol de lol faza cu usa Angel, si vecinii mei mai bagau manele la ore tarzii in noapte si a doua zi dimineata devreme bagam si eu neste muzica simfonica ca astia cu manelele n-o suporta, pana s-au linistit.
Pai acu' pe putin o luna i-am dat verde Roxi, eu nu-i duc lipsa cu nimic. O data i-am dat verde un an de zile facuse una groasa de tot, asa bine a fost.
Eu nu ma mai cert cu ea ii dau ignore cat cuprinde da' acu' cica venise s-o scoata pe fiica-mea in parc, nici n-a intrat pe usa si a inceput sa urle apai m-au apucat niste draci de i-am zis ceva de genul cum a venit poate sa si plece si a plecat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post May 30 2008, 12:02 AM
Post #319


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Un proiect pe care nu reusesc sa il mai termin de azi dimineata!! Deci, dupa cat stres am acumulat din cauza lui, daca se soldeaza cu restanta, chiar innebunesc!
Nici macar cerinta nu am reusit sa o inteleg ca lumea, cu atat mai mult sa il si concep! (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Tinete-mi pumnii si rugati-va pentru inapta de mine! (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
3A
post May 30 2008, 01:29 AM
Post #320


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,116
Joined: 19-January 08
From: Toronto
Member No.: 3,077



Nasol cu vecinii galagiosi...
Eu aveam o nebuna, care venea si zicea ca-i curge apa de la noi in baie si de fapt problema era de la un etaj mai sus...dar venea mereu cu scandal la noi si asta ani de zile, o data s-a speriat si fi-miu de ea...

Cat despre soacra...asa-s majoritatea din pacate...bine i-ai facut, atata vreme cat barbatul e de partea ta e ok. La mine continuau discutiile ca exul ii mai lua si apararea...atunci chiar turbam.

Sweet, trage aer adanc in piep numara pana la 10 si-i dai tu de capat. Intreaba colegii, proful, mai schimba unghiul de vedere si mai ales nu te panica!

Eu mi-am luat portia de enervat ieri...M-a certat pentru zile de concediu, au zis ca a fost un typo si nu prea am mai avut cu ce sa ma iau de ei...si mi-au taiat de la 15 la 8 zile...



Go to the top of the page
 
+Quote Post

35 Pages V  « < 30 31 32 33 34 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 30th May 2024 - 10:51 PM