IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topic
> Esti urmarita pe net? De catre cine si de ce?
Diana.
post Aug 1 2010, 03:26 AM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Cine te urmareste pe net?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Aug 2 2010, 08:19 AM
Post #2


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Am citit articolul si m-am regasit in randurile scrise acolo. Am trecut prin cateva episoade urate, da urate de tot, in care mi s-au rastalmacit pana la extrema cuvintele scrise pe net (forum, blog, facebook). Nu pot sa zic ca nu ma afecteaza reactia negativa a acestor oameni plictisiti de viata lor, pentru ca chiar m-a necajit tare. Nu intru in amanunte pentru ca nu vreau (inca!), insa atata spun: nu voi renunta NICIODATA la ceea ce-mi place sa fac numai de teama de a nu supara pe cineva care oricum e ofuscat pe viata (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
citystella
post Aug 2 2010, 11:59 AM
Post #3


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,641
Joined: 8-April 10
Member No.: 8,322



Foaie verde loboda, gura lumii sloboda.
Fiecare om ar trebui sa fie liber, in exprimare, in actiuni, si sa nu fie judecat dupa actiunile sau pentru gandurile sale. Din pacate asta e realitatea. Tot ce tii ascuns si exprimi pe internet este folosit. Unii iti folosesc cuvintele impotriva ta cand spui si adevarul, chiar si cand nu esti ascuns, si faptele tale sunt la fel cu ceea ce spui, dar sa mai existe si ascunzisuri, lucruri de care sa-ti fie rusine sa le declari in fata cuiva, atunci totul se rasfrange asupra ta, foarte repede. Si sinceritatea iti aduce neplaceri. Poate uneori e bine sa minti, dar la ce bun, tot tu suferi ca ai facut-o, si iti dai seama ca vrei sa ii faci celuilalt un bine, si nu tie, pe tine te sari din schema, si apoi te intrebi pentru ce? Pentru ce sa traiesti pentru altul cand poti trai foarte bine pentru tine. O viata avem si daca ne impiedicam de fiecare individ care crede ca poate trai viata in locul nostru atunci nu ne ramane decat sinuciderea, si nu ma refer la uciderea fizica, ci ma refer la uciderea psihica. O persoana poate fi afectata psihic de toate aceste lucruri, o poate distruge, poate sa nu mai aiba incredere in propria persoana, poate ajunge sa se subestimeze, cand de fapt este o persoana deosebita. Pana cand v-om invata sa ne respectam unii pe altii, sa ne acceptam asa cum suntem, fara a incerca sa ne schimbam pentru ceilalti, fara sa ne dorim ca ceilalti sa se schimbe asa cum ne-ar place noua sa fie, pana cand v-om accepta parerile celorlalti, pana v-om vedea ceea ce este cu adevarat, si nu ceea ce credem ca exista in mintea noastra, pana atunci ne v-om jigni reciproc, si ne v-om face viata amara unul catre altul, individ, langa individ. Nici un om din aceasta lume nu scapa de jigniri, de neplaceri din partea celorlalti, din partea vietii. Trebuie sa fim mai ingaduitori, sa iertam daca ni s-a gresit, sa trecem cu vederea si sa iubim mai mult, unii pe altii si pe noi insine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:31 AM