IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

15 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vopsea de par care nu deterioreaza-pareri
diotima
post Jan 24 2006, 07:30 PM
Post #11


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 239
Joined: 17-December 05
From: Grecia
Member No.: 113



Eu ma faceam la un mom dat cu o vopsea similara celei de la Les 3 Chenes, preparata exclusiv pe baza de plante, se numeste Kores, dar nu cred sa se gaseasca in Romania  :(. Au cam aceleasi nuante ca si Les 3 Chenes, si tine destul de mult (dar nu atat de mult ca o vopsea normala). In plus, lasa parul matasos, nu il ataca.  :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kale
post Jan 24 2006, 08:48 PM
Post #12


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 303
Joined: 9-December 05
Member No.: 69



nu cred ca ecista pe piata vreo vopsea care sa nu atace parul..l'orealul e foarte fain ca si culoare si rezistenta, dar face parul varza..din cauza ca ma vopsesc lunar folosesc la fiecare spalare masca de par..si e ok asa, adica arata multumitor, dar ocupa cam mult timp
Go to the top of the page
 
+Quote Post
didilica
post Feb 15 2006, 10:46 AM
Post #13


Membru de Onoare
***

Group: Dependent
Posts: 261
Joined: 8-December 05
Member No.: 35



Fetelor, am ajuns in sfarsit sa ma vopsesc, la cateva saptamani dupa experienta cu henna. Am dat peste o tipa coafeza taree simpatica. Mi-a placut cum m-a tuns, asa ca am indraznit sa o las sa ma vopseasca.
Foloseste ceva produse cred ca din italia, ALFAPARF se numesc, poate voi ati mai auzit de ele, eu acum am auzit prima data. Vopseaua este din aia profesionala, pentru saloane, are muuulte nuante si e mpartita pe nu stiu ce categorii... in functie de culoarea de baza sau asa ceva...  :-X
Culoarea mea a iesit foarte ok, parul nu mi se pare uscat deloc (acuma nu stiu cum va fi peste cateva saptamai, va tin la curent) si mi-a placut si samponul si masca ce a folosit-o. (aceeasi firma)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
black_widow
post Feb 15 2006, 11:00 AM
Post #14


Obsedat
****

Group: Membru
Posts: 464
Joined: 8-December 05
From: Timisoara
Member No.: 26



Si eu am folosit Rilken-ul si mi-a placut tare mult, insa acum nu mai este asa ca ... m-am orientat spre alta vopsea. Am folosit o singura data L'Oreal si am fost suuuuuper multumita de el, insa pretul e prea piperat si mie imi trebuie mai mult de 2 tuburi.
De ceva timp folosesc numai Londa Color, cred ca costa pe undeva pe la 100.000 lei, ma tine culoarea mult timp si nu-mi strica parul. Mai trebuie sa mentionez ca nu ma vopsesc lunar pentru ca culoarea vopselei este apropiata nuantei mele de par, ci la aproximativ 2-3 luni.
Eu cred ca fiecare vopsea pica altfel pe parul fiecarei persoane in parte. Si mai cred ca nu face bine parului sa te vopsesti in fiecare luna sau sa-l decolorezi... ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
catalina77
post Feb 15 2006, 01:00 PM
Post #15


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,498
Joined: 9-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 54



In general folosesc produsele de max. 100 de mii/cutie... nu am avut probleme decat cu Palette...mi-am luat blond si mi-a iasit roshcat chiar si dupa ce m-am decolorat :(

Cea mai buna vopsea pe care mi-am aplicat-o vreodata a fost Feria de la L'Oreal...dintr-un tub m-am facut de 2 ori (am parul tuns scurt) in decurs de un an...Mi-a placut f.f. mult pentru ca la inceput culoarea era de un rosu aprins, superb si foarte lucios , faceam cateva suvite si totul era super.

Acum, de cand s-au scumpit m-am linishtit. :(
Go to the top of the page
 
+Quote Post
idd
post Feb 16 2006, 10:20 AM
Post #16


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 59
Joined: 8-December 05
From: Timisoara
Member No.: 25



Mai fetelor, nu stiu ce sa zic, vad ca sinteti tare multumite de Rilken...dar mie mi-a facut parul praf vopseaua asta, sint vreo 5 ani de atunci.Coafeza s-a luat cu miinile de cap cind a vazut in ce hal arata parul.Tot ea mi-a spus ca nu sint eu singura ei clienta cu parul distrus de Rilken.De atunci am trecut pe Wellaton care e mult mai "blinda".Dar este foarte adevarat ca orice vopsea distruge parul...vopselele clasice contin toate amoniac.Iar cele pe baza de plante  eu personal nu le-am folosit.Dar probabil ca nu sint atit de agresive.Oricum, nu stiu, exista vopsea pe baza de plante care sa asigure un blond inchis uniform? Sau numai satenele/roscatele/brunetele pot beneficia cu succes de o astfel de vopsea?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Jun 21 2006, 09:27 PM
Post #17





Musafir






didi, unde te-ai tuns? Intentionez sa-mi fac o noua freza si nu stiu unde sa ma duc aici la tm.
Celelalte fete din tm, imi puteti recomanda unde?
merci.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
didilica
post Jun 22 2006, 12:51 PM
Post #18


Membru de Onoare
***

Group: Dependent
Posts: 261
Joined: 8-December 05
Member No.: 35



QUOTE(walpurgik @ Jun 21 2006, 10:27 PM) *
didi, unde te-ai tuns? Intentionez sa-mi fac o noua freza si nu stiu unde sa ma duc aici la tm.
Celelalte fete din tm, imi puteti recomanda unde?
merci.

Eu am fost acasa la tipa de care ziceam. In mod normal ea va lucra la un salon care se va deschide in curand, pe undeva prin Balcescu, si care am inteles ca va fi cel mai mare din Timisoara. (vor avea o gramada de servicii, dar si niste preturi, ca nu stiu cine se va putea apropia de el). Ultima oara urma sa plece la un training in Belgia, deci nu stiu exact daca e in tara acum.
Daca te intereseaza, iti pot da un numar de telefon. Eu am fost foarte, foarte multumita de ea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Jun 22 2006, 01:40 PM
Post #19





Musafir






pai, vreau numarul de telefon, te rog. trimite-mi un mesaj pe privat daca nu vrei sa faci public nr de tel. Acu cat am elan ca poate ma razgandesc. Multu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Jun 22 2006, 09:25 PM
Post #20





Musafir






Woai si eu si eu si eu vreaaau nr de tel. Si dc se poate si alte detalii, unde, cu cat , etc..... Mersi anticipat didi (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

15 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 01:56 PM