IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ce ai face daca ai fi pentru o zi presedinte al Romaniei, Ca sa fie mai bine in tara
FluturasCuReacti...
post Nov 19 2007, 12:15 PM
Post #11


Mamuca crocodililor
*****

Group: Obsedat
Posts: 945
Joined: 4-May 07
From: Din floare in floare :)
Member No.: 1,584



as reintroduce pedeapsa cu moartea pentru criminali si violatori (IMG:style_emoticons/default/bataita.gif) (IMG:style_emoticons/default/UP202.gif)

p.s.angajez calai (IMG:style_emoticons/default/ph34r.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master of Norule...
post Nov 19 2007, 05:01 PM
Post #12


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 3,295
Joined: 1-July 07
From: Flower power
Member No.: 1,880



I-as baga la zdup pe toti care au furat in timpul mandatelor si acolitii lor fara nici o exceptie.Le-as confisca averile ilicite si probabil as varsa banii la sanatate invatamant si pensii.As face un guvern fara reminiscente din trecut adica tineri si necorupti cum l-as prinde pe unul l-as da afara. Le-as da salarii mari dar pedeapsa pt furt si coruptie ar fii mult mai mare si n-as accepta dosare pierdute sau lantul slabiciunilor cum e acum.
As mari alocatia pt copii. As marii concediul postnatal pana la 3 ani ca de la 2 la 3 ani daca n-ai chef de dadaca si bunici nu sunt in zona n-ai unde duce copilul decat la cresa unde eu nu l-as duce. As da o lege dura pt angajatorii care nu respecta concediile postnatale si reprimirea la servici a mamelor.
As face un program de reintegrare pt detinutii iesiti ca sa nu se apuce din nou de vechia meserie pt care au fost condamnati.
Criminalilor si violatorilor si eu le-as da pedeapsa cu moartea.
A incerca sa fac ceva pt copiii de tigani, i-as determina cumva sa mearga la scoala.As limita cumva nr. copiilor din familiile de tigani. As incerca sa le fac case in care sa poata locui in conditii umane si un program de invatamant sau de meserii pt ei.
Invatamantul l-as face ca in Suedia pas cu pas, sa nu mai existe meditatii, profesorii sa aiba salarii mari dar sa fie si bine instruiti.
Si eu las lista deschisa .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fleurdelis
post Nov 19 2007, 06:04 PM
Post #13


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 317
Joined: 7-October 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,372



misssn7...pe ce liste candidezi? (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) Acum stiu cu cine votez!
Eu as mai da o lege in privinta violentei in general si a violentei in familie in special...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Nov 19 2007, 08:19 PM
Post #14





Musafir






Pedeapsa cu moartea .... interesant. So, daca vreau sa scap de cineva ar fi suficient sa ii inscenez un viol ca la carte si nici nu imi patez eu mainile (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

Da..cred ca te votez si eu (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master of Norule...
post Nov 19 2007, 09:12 PM
Post #15


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 3,295
Joined: 1-July 07
From: Flower power
Member No.: 1,880



Relax ca nu candidez (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) pe nici o lista doar ca ma enerveaza crunt coruptia si nedreptatea care e in tara.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fleurdelis
post Nov 19 2007, 09:18 PM
Post #16


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 317
Joined: 7-October 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,372



Ce relax? ...dimpotriva! Avem nevoie de cineva cu asa proiecte! Pina atunci raminem crispati! (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master of Norule...
post Nov 19 2007, 09:22 PM
Post #17


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 3,295
Joined: 1-July 07
From: Flower power
Member No.: 1,880



Sunt prea mica si la cum e politica azi, nu stiu daca reuseste cineva s-o scuture bine si sa faca curat din pacate. Eu si acum mai sper ca o data si o data ma tirez cu tot alaiul din tara, desi acum e cam complicat avand si copilul si cu parere de rau spun asta, dar se pare ca lucrurile nu merg spre directia buna sa dea Domnul sa ma insel dar se fura fara limita asta e tare periculos si lasa un lant intreg de oameni aplecati sa faca cu orice pret avere, nu au nici un scrupul, calca multe in picioare sa aiba cat mai multi bani, constiinta habar n-au ce-i aia, coloana li s-a indoit la orizontala de atatea plecaciuni.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fleurdelis
post Nov 19 2007, 09:34 PM
Post #18


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 317
Joined: 7-October 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,372



Mda asa e...din pacate, trista realitate!
Singura solutie, inc-o revolutie...dar sa nu o mai fure si pe aia!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kary_pink
post Nov 19 2007, 09:49 PM
Post #19





Musafir






Mai multi bani in invatamant/educatie,macar 12 clase obligatorii si "curatenie" drastica printre profesorii corupti (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Nov 19 2007, 11:01 PM
Post #20





Musafir






asta cu plecatul din tara e beton.... NOT. Nu stiu de unde aveti impresia ca in alte tari nu ar exista coruptie sau hotie sau nedreptate (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) E doar mai bine orchestrata si nu asa in vazu lumii cu tupeu ca la noi (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Eu pe toata lumea care a fost plecata prin tari straine am auzit-o plangandu-se de nedreptate. Castiga ceva mai mult ca aici ce-i drept, dar multi se plang ca sunt marginalizati pentru simplul fapt ca sunt romani si muncesc de 3 ori mai mult pe un salariu mai mic decat unul din tara respectiva.
Si mai stiu multi care se plang de coruptie dar continua sa mearga cu plasuta la doftor sau injura de mama focului ca nu poa sa isi rezolve cu bani nu stiu ce examen.
Coruptie la nivel inalt sunt sigura ca exista si va exista mereu. Dar asa in viata de zi cu zi nu m-am lovit f des de problema asta. LA faculta nu mi-am cumparat nici un examen..nici daca as fi vrut nu cred ca as fi putut. Doctorita de familie e super de treaba desi nu ii duc niciodata nimic. Si odata cand am vrut sa dam mita unor politisti eu cu niste prietene ne-au tinut o morala de intrasem in pamant de rusine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 01:53 PM