IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

52 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Sunt gravida sau nu?, Intarzierea menstruatiei; Posibilitate de a fi insarcinata?!
kalua
post Jan 15 2007, 12:49 AM
Post #11





Musafir






mariaa, bine-ai venit la noi! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Nu pot sa-ti spun altceva decat au spus deja fetele. Si mai ales cu rinichii tai, nodulul ala, neaparat trebuie sa te vada un medic.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dr_wise
post Jan 15 2007, 08:18 AM
Post #12





Musafir






'Neata, Maria!

Ordinea ar cam fi urmatoarea: medic familie + endocrinolog...se poate scurta in med.endocrinolog only, dar tai-o repede la el...sigur iti va da de facut analize med si asta nu-i rau pana la urma, e bine sa stii cum stai cu sanatatea din cand in cand....si sa stii ca s-a schimbat fff mult modul med de a-si trata pacientii, mai ales in cab particulare.
Succes!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kelso
post Jan 15 2007, 02:34 PM
Post #13


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 8
Joined: 15-January 07
Member No.: 1,046



Da,cred ca fetele au dreptate. Trebuie sa mergi la un control. Si eu am avut luna asta o problema asemanatoare. Mi-a venit ciclul iar dupa o jumatate de zi s-a oprit. Intrasem in panica. Oricum si la tine e posibil sa fie o dereglare hormonala dar doctorul stie cel mai bine!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Jan 15 2007, 03:51 PM
Post #14





Musafir






Kelso, (IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) bine ai venit pe elady!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Jan 15 2007, 08:56 PM
Post #15


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



Maria, cauta un medic in care sa ai incredere si mergi la el. daca testele au iesit negative, e posibil sa nu fii insarcinata. insa exista o alta problema - esti si tu constienta de asta. un medic bland si rabdator te va intelege, te va spriji si te va indruma spre rezolvarea problemei.
multa sanatate!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ZIBBA
post Feb 3 2007, 01:34 PM
Post #16


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 248
Joined: 1-February 07
From: barca
Member No.: 1,130



QUOTE(mariaa @ Jan 14 2007, 09:50 PM) *
buna, sunt mariana,am o problema...am o relatie de 5 luni..trebuia sa imi vbina cm pe 2 ianuarie, dar nu a venit!am facut 2 teste de sacrina, ambele negative. nu am greturi, varsaturi,etc. de obicei sanii incepeau sa ma doara cu aprox 2 sapt inainte de menstruatie...dar nu ma dor, am si o secretie care e alb-galbuie, mentionez ca in urma cu 2 sapt am observat aparitia unei umflaturi sub forma unui nodul dureros, inrosit, pe labia dreapta...nu am urmat tratament si a trecut. oare are vreo legatura? de cativa ani am si probleme cu unul dintre rinichi, care e pozitionat mai jos si am avut dureri de spate in urma cu 2 zile. ma poate ajuta cineva cu raspunsuri? mi-e frica sa merg la doctor..am o fobie pt spitale...s-ar putea sa fiu insarcinata? va multumesc mult!
(IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
draga mea...nu stiu daca mai ai aceasta problema...insa din cate stiu si am vazut eu...ca medic...nu sunt de specialtate ,insa nu e dificil de dat un raspuns...parerea mea este ca nu esti insarcinata...cu2 teste negative...e infima probabilitatea sa fii...faptul ca ai acea secretie...poate fi vorba de o infectie ginecologica...culoarea ma face sa ma gandesc ca nu e foarte grava...iar acea umflatura era un inceput de bartolinita...o infectie a glandelor bartin ce se gasesc pe labii...ai avut noroc ca a trecut fara tratament...pentru ca daca evolua...ai fi ajuns la medic sigur...nu e grav...dar doare de iti ies okii din cap.nu are legatura cu sracina.faptul ca nu iti vine ciclul ma duce cu gandul la o dereglare hormonala,lucru pe care nu mai un medic ti-l poate controla.du-te la un medic,pentru ca e mai bine...la inceput e un pic dificil...dar iti spun ca trecuta prima vizita,ai sa vezi ca apoi te vei duce mereu...
in concluzie.mergi la medic...iti va da tratament si tie si prietenului tau pentru acea infectie si deasemenea pentru dereglarea de ciclu.hai,fii fata desteapta si comporta-te ca atare,numai cei in nestiinta de cauza traiesc cu frica!multa bafta!nu te speria,nu ai nimic grav!
sa vii sa nespui ce ai facut!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Feb 5 2007, 01:13 PM
Post #17


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



Zibba: esti medic? de care? daca se poate sti.. si in ce oras? am nevoie de un medic.. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) da-mi un pm, te rog.
si acum. plecaciuni pentru offtopic :-s

later edit: mi-am amintit acum ca nu esti aici.. ei. asta e. oriunde ai fi, (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ZIBBA
post Feb 5 2007, 01:57 PM
Post #18


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 248
Joined: 1-February 07
From: barca
Member No.: 1,130



QUOTE(Meg @ Feb 5 2007, 12:13 PM) *
Zibba: esti medic? de care? daca se poate sti.. si in ce oras? am nevoie de un medic.. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) da-mi un pm, te rog.
si acum. plecaciuni pentru offtopic :-s

later edit: mi-am amintit acum ca nu esti aici.. ei. asta e. oriunde ai fi, (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

draga mea...nu sunt aici ...dar daca te pot ajuta cu ceva as fi incantata...in romania eram rezidenta pe psihiatrie...dar nu cred ca ai nevoie de asta (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ...insa am o gramada de prieteni si in craiova unde locuiam eu...dar si in alte orase...stii cum e...dupa scoli...fiecare ia drumul casei lui...asa ca eu sunt aici...

QUOTE(ZIBBA @ Feb 5 2007, 12:55 PM) *
draga mea...nu sunt aici ...dar daca te pot ajuta cu ceva as fi incantata...in romania eram rezidenta pe psihiatrie...dar nu cred ca ai nevoie de asta (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ...insa am o gramada de prieteni si in craiova unde locuiam eu...dar si in alte orase...stii cum e...dupa scoli...fiecare ia drumul casei lui...asa ca eu sunt aici...

pardon ,meg...am vrut sa zic ca nu sunt acolo:P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
diana_2007
post Feb 10 2007, 05:21 PM
Post #19





Musafir






Buna fetelor. Vreau sa va intreb ceva. Sora mea are 13 ani ai inca nu i-a venit ciclul. Nu este foarte dezvoltata, dar problema e alta. O substanta alb-galbuie ii curge din vagin. Nu stiuc e sa zik. Mama, nu stie, i-am zis sa ii zica ea insa ii este "rusine". Nu vrea sa mergem la doctor, insa ii este frica. Si mai este ceva. Va rog sa ma credeti. Tot referitor la sora mea, chiar daca are numai 13 ani, eu nu imi pot explica un lucru; SPUNETI-MI: este posibil sa ai orgasm fara sa faci sex? una dintre problemele surorii mele. Ma tem pentru ea, nu stiu ce i s-a intamplat, insa spune ca de multe ori isi incruciseaza piceoarele, isi incoarda muscii coapsei, si cu greu are un fel de "placeri" inexplicabile. Este virgina, eu nu stiu ce sa ii zik si mi-am imaginat ca este ca un fel de orgasm. Poate ca acest lucru sa ii influenteze "venirea" acelei substante? Va rog sa ma ajutati...sunt disperata! Va multumesc!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philia
post Feb 10 2007, 05:49 PM
Post #20


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



poate avea orgasm clitoridian chiar daca este virgina si substanta aceea este normala.si eu aveam aceasta problema inainte de venirea menstrei.nu stiu exact la ea cat este de in regula,ar trebui facuta o analiza de secretie.cat despre ciclu nu este o problema ca nu a aparut,are inca timp
Go to the top of the page
 
+Quote Post

52 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 02:39 PM