IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

41 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Sampon/Balsam/Masca, Produse pentru par
angeldust
post Jan 15 2006, 01:50 PM
Post #1





Musafir






Ce balsam pt par aveti ? Pana acum eu nu am gasit nici unul care sa ma multumeasca .
Am varfurile foarte uscate si se despica repede dar in acelasi timp am parul f moale si subtire.
Nu stiu ce balsam sa imi iau si nu stiu daca sa imi iau balsam sau keratina ca imi zicea coafeza la un moment dat ca la tipul meu de par nu e recomandat balsam ci keratina,
Am avut keratina de la Londa dar nu mi-a priit deloc , mi se uscau si mai tare varfurile.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Jan 15 2006, 04:06 PM
Post #2


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



eu de vreun an jumate ma vopsesc cu henna si parul meu s-a regenerat frumos. Era exact cum spui: foarte usct l vrfuri si de-asta avea un aspect de matura. Iar eu l-aveam vopsit in roscat nu neapart o culore foarte deosebita de culoarea naturala.

apoi la mine numai henna a functionat.

o coafeza mi-a spus de masca din galbenus si ulei de masline din ala presat la rece, faci o maioneza si stai vreo 15- 20 minute cu masca pe par. Operatia asta o faci intre 2 vopsiri deci nu aproape de dupa vospire sau de inainte de vopsire ....

am avut si eu fel si fel de blsamuri si masti de la ieftine la f. scumpe si nica  :'(.... parca parca balsamul de la Garnier era de observat , oricum trebuie sa-ti pui numai pe varfuri altfel o sa arate ca naiba ... (vorbesc din experienta  :o )

:-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Jan 15 2006, 04:29 PM
Post #3





Musafir






Mie masca aia care a facut bine la toata lumea cu ou si ulei de masline ( eu puneam si ricin) mie nu mi-a facut bine in sensul sa mi se fleoscaia parul in ultimul hal , cu orice l-as fi spalat dupa si se si electriza f tare.

Henna eu nu prea vad cum pot sa folosesc , pt ca sunt vopsita blonda si nu vreau sa imi schimb culoarea
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Jan 15 2006, 06:06 PM
Post #4


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



QUOTE
Nu stiu ce balsam sa imi iau si nu stiu daca sa imi iau balsam sau keratina ca imi zicea coafeza la un moment dat ca la tipul meu de par nu e recomandat balsam ci keratina,
Am avut keratina de la Londa dar nu mi-a priit deloc , mi se uscau si mai tare varfurile.


ce e keratina?????????si la ce e buna?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Jan 16 2006, 09:29 AM
Post #5





Musafir






Cheratina ( sau keratina ) e o proteina care daca se gaseste in par sau in unghii in cantitate mare le confera acestora rezistentza .

De aceea keratina este recomandata in loc de balsam pt parul fin si degradat . Totusi , mie cea de la  Londa nu mi-a placut . Ma gandeam sa imi iau de la Wella , din aia cu care imi da coafeza  dupa ce ma spal pe cap , dar  mi se pare ca e cam scumpa ,desi nu stiu exact cat e.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kale
post Jan 16 2006, 07:31 PM
Post #6


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 303
Joined: 9-December 05
Member No.: 69



angeldust,
sa stii ca din cate balsamuri am incercat nici unul nu mi-a fost pe plac, insa de cand am inceput sa folosesc masca de par la fiecare spalare - adica de vreo 2 ani - datele problemei s-au schimbat si acum situatia e sub control  :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Jan 17 2006, 02:39 PM
Post #7





Musafir






Si ce masca folosesti kale if I may ask ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mahabharata
post Jan 19 2006, 02:53 PM
Post #8


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 44
Joined: 12-January 06
Member No.: 147



Da, Kale, ce masca folosesti? Ca eu, in trecerea de la bruneta la blonda ::) mi-am speriat parul asta de tot, saracul! Eu acum ma dau cu balsam de la Pantene si nu-i de lepadat. Dar as vrea ceva spectaculos! :estiok:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Jan 19 2006, 02:55 PM
Post #9


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



nu stiu daca-i spectaculos, da eu am masca de par de la planet spa - avon. il face mai.. matasos si mai stralucitor. cel putin pe al meu  :P


:-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mititik
post Jan 19 2006, 03:13 PM
Post #10


Membru de Onoare
*****

Group: Obsedat
Posts: 703
Joined: 7-December 05
Member No.: 4



Si eu am auzit numai de bine de masca Planet Spa cu extract din ulei de masline, asa ca mi-am cumparat-o si eu! Sunt de abia la a treia aplicare si deja se vad rezultate: am parul mai matasos si parca isi recapata si stralucirea! Singurul inconvenient: de cand o folosesc mi se cam electrizeaza parul!
Cat despre balsam, de vreo 3 ani de zile folosesc numai Garnier Fructis. E singurul de la care nu fac matreata, reusesc sa il descurc si nici nu imi mai cade cum obisnuia el in trecut!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

41 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 06:39 PM