IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

135 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Closed TopicStart new topic
> Acneea - Totul despre acnee, Partea a doua
Diana.
post Jan 10 2008, 10:24 AM
Post #21


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Da bre; iar ti-ai perdut parola? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Pe unde umbli ducleata?

O sa mut discutia la : Recuperare user/pass forum eLady.ro
http://www.elady.ro/forums/index.php?showtopic=3338
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dana1
post Jan 10 2008, 02:53 PM
Post #22


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 68
Joined: 15-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,347



Buna, daca tot ati laudat produsele La Roche-Posay, mi-am luat si eu azi Effaclar - gel spuma purifiant si crema Effaclar k, acum sa vad ce rezultate voi avea cu ele. Va tin la curent!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bacardi_Girl
post Jan 10 2008, 05:48 PM
Post #23


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,542
Joined: 13-March 06
Member No.: 265



Bine ai revenit Delf (IMG:style_emoticons/default/welcome.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
geoo
post Jan 10 2008, 07:11 PM
Post #24


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,819
Joined: 25-December 06
From: Pe canapeaua rosie
Member No.: 893



QUOTE(rozy @ Jan 8 2008, 12:44 AM) *
geoo...crema Ictyane....intra in piele?luceste dupa?poti da cu fdt dupa ea? ca ma bate si pe mine un gand (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)


Rozy, crema intra foarte bine in piele daca o masezi putin mai mult! De lucit nu luceste foarte tare (daca o masezi bine nu luceste deloc) si e foarte buna baza de machiaj! Totusi eu o folosesc doar noaptea pt ca ziua parca pielea secreta mai mult sebum cand ma dau si cu ea (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Jan 10 2008, 10:08 PM
Post #25





Musafir






Delphina, te asteptam cu vesti (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Nu e ceva foarte nou si multe dintre voi stiti deja, cercetatori asupra acneei au demonstrat ca un consum mai mare de lapte in randul adolescentilor duce la o agravare a acneei, intrucat unele substante din laptele vacii interactioneaza cu hormonii de crestere, cauzand fenomene eruptive majore. Asadar, mai ales celor aflate la varsta pubertatii si a dezvoltarii adolescentine, slow down with the milk! (IMG:style_emoticons/default/baby.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Jan 10 2008, 10:13 PM
Post #26


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Welcome back, Delphina! (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)

Walpu, pe bune? Pt mine, care nu stiu sa fac mancare, cereale cu lapte rules almost all the time. (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif) Nu ca as mai fi eu o adolescenta lol.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pastelata
post Jan 11 2008, 04:13 PM
Post #27


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 255
Joined: 12-August 07
Member No.: 2,031



sweet_girl, cam da. am citit si eu asta, dar dupa ce am observat eu la mine(tot asa,mancam cereale cu lapte:d), dar pt mine nu e chiar o problema..nu-mi place laptele in mod deosebit si mai beau din cand in cand in ciocolata calda.

In alta ordine de idei, cu tenul stau pretty well, nu stiu daca sa-l consider un tratament miraculos, dar in cazul meu a facut minuni un tratament personalizat (o solutie si niste creme preparate de farmacista) pe care am de gand sa-l continui mult timp..
Mi-am luat azi Ictyane fiindca folosesc o crema pe baza de vitamine si care exfolieaza si stateam cam prost la capitolul hidratare, insa mi-e teama sa nu fie cumva alta..adica scrie ca e si pentru fata si pentru corp si nu-mi aduc aminte ca ati scris ca e si pentru corp. Ambalajul e alb cu un roz(spre portocaliu asa parca) ciudat deschis. Lamuriti-ma si pe mine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Girlish
post Jan 11 2008, 05:59 PM
Post #28


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 262
Joined: 18-February 06
From: Cluj-Napoca
Member No.: 231



Ai cumparat-o bine. Mai este si Ictyane pt maini.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Jan 11 2008, 06:24 PM
Post #29


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



QUOTE(Pastelata @ Jan 11 2008, 06:13 PM) *
sweet_girl, cam da. am citit si eu asta, dar dupa ce am observat eu la mine(tot asa,mancam cereale cu lapte:d), dar pt mine nu e chiar o problema..nu-mi place laptele in mod deosebit si mai beau din cand in cand in ciocolata calda.


Bine, eu nu am acnee & co sa imi fac griji pentru asta, dar eu traiam cu ideea ca laptele e bun in general pentru piele.

Pastelata, ala e. Si eu am Ictyane, dar in cazul meu cel putin nu mi se pare atat de hidratanta. In mai putin de saptamana am terminat aproape un tub, luptandu-ma cu pielea uscata. Crema nu prea mai e, in schimb piele uscata da. Cred ca data viitoare o sa imi iau ceva mai puternic. O prietena folosea Bepanthen, o sa vad..
Pastelata, despre ce preparate este vorba? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pastelata
post Jan 11 2008, 07:14 PM
Post #30


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 255
Joined: 12-August 07
Member No.: 2,031



sweet_girl, nu ai acnee? sorry then..my bad.De ce am avut impresia asta?:-s

Of, inainte sa cumpar ceva numai remarci pozitive despre produs, si fix dupa ce l-am cumparat aud si aspectele rele. De terminat intr-o saptamana nu stiu ce sa zic, mie chiar mi s-a parut cutia f. mare(150ml), mai ales in raport cu pretul(un pic peste 40RON), in comparatie cu ce luam inainte(30ml 50RON, de exemplu).
Revenind la tratamentul actual, nu prea am multe de zis fiindca nu stiu mare lucru despre ce contin.Am o solutie(de concetratie mai mare, inca n-am terminat-o, iar urmatoarele solutii vor fi in concentratii din ce in ce mai mici) care trebuie agitata inainte de folosire, stiu doar ca are in compozitie si antibiotic(unidox si poate si altceva) pe care o folosesc seara, iar ziua dupa ce veneam la scoala si ma demachiam ma dadeam cu o crema (nici la ea nu stiu ce continea..cred ca tot antibiotic,sau doar crema continea antibiotic,no ideea:-?) pe care intre timp am terminat-o si fiindca ramasesem doar cu pete (si 1-2 cosuri sa zicem) mi-a preparat alta crema cu multivitamine, care exfoliaza. Cam asta ar fi(pana acum:d)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

135 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Closed TopicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 05:57 PM