IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

25 Pages V  « < 21 22 23 24 25 >  
Reply to this topicStart new topic
> Cresterea parului si stoparea caderii parului, scheme tratament, masti, solutii
Alinutzaaa
post Oct 25 2011, 01:15 PM
Post #221


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 25-October 11
Member No.: 10,722



Pentru sotii vostri ce folositi? Noi am folosit Procerin - sampon, pastile si ser, pe care le-am luat acum 2 ani din SUA si suntem foarte multumiti. Fratele meu are si el unele probleme de la stres si o sa ii comand si lui produsele de la Procerin, nu de alta, dar nici scumpe nu sunt si sunt foarte bune.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ana Ignis
post Nov 29 2011, 07:40 PM
Post #222


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 29-November 11
Member No.: 10,816



Buna!

Mi-as dori foarte mult sa aflu un tratament eficient pentru cresterea rapida a parului. Am facut proasta alegere in a ma tunde iar acum sufar deoarece imi doresc sa revin la fosta mea lungime de par. L-am avut pana la fund si m-am tuns mai scurt de gat. Mi-a crescut pana la umeri si l-am tuns din nou tot asa scurt ( chiar nu inteleg ce a fost in capul meu atunci) Asta s-a intamplat in Decembrie-Ianuarie...Acum il am mai jos de umeri cam cu 9-10 cm. Imi doresc enorm de mult sa aflu un tratament bun pentru accelerarea cresterii parului...Am tot citit diferite metode dar chiar nu stiu ce sa fac. Nu vreau sa pierd vremea cu cv ce nu ajuta. Am vrut sa imi pun extensi si inca am gandesc la asta, dar am auzit ca strica foarte tare parul si nu vreau sa fac o greseala. Chiar imi doresc sa creasca repede...Va rog din inima sa ma ajutati, chiar nu stiu ce sa fac. Multumesc mult!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dora
post Nov 30 2011, 10:43 AM
Post #223


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 61
Joined: 28-January 11
Member No.: 9,789



Ana (IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) produsul de la gerovital cu petrol, ricin.. e foarte bun! Ajuta parul sa se regenereze foarte repede.
De asemeni masajul scalpului ajuta si el. Asigura-te ca iei calciu cu D3. Pup si bafta!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 1 2011, 11:28 PM
Post #224


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Salut, Ana!
Citeste aici: Cum sa imi fac parul sa creasca mai repede? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ana Ignis
post Dec 2 2011, 12:47 PM
Post #225


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 29-November 11
Member No.: 10,816



Va multumesc mult! sper sa functioneze
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 2 2011, 01:03 PM
Post #226


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Nu ai pentru ce, Ana, articolul este cadoul tau de Craciun
O, da, functioneaza si nu e scump! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Iti garantez. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Stai pe aproape, se pun zilnic articole in www.eLady.ro si e imposibil sa nu ai ceva de citit care sa te intereseze!
Daca te vrea sa citesti ceva despre un anume subiect, da-ne de stire si prestam imediat! Te pup! (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tudor
post Dec 11 2011, 03:43 PM
Post #227


ex Win-Win
*****

Group: Obsedat
Posts: 554
Joined: 16-May 10
From: IASI
Member No.: 8,548



Odata cu venirea toamnei a inceput sa-mi cada parul in cantitati mai mari decat de obicei si in consecinta am luat masuri. Problema s-a ameliorat rapid si in doua saptamani situatia revenise la normal. Nu stiu insa care ingredient a avut cea mai mare influienta pentru ca le-am cam amestecat (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) probabil ca prima care a actionat direct asupra scalpului.
1. Masca de par cu un galbenus de ou, ulei de masline, zeama de lamaie, miere de albine. Parul nu mai cade, s-a intarit firul si straluceste.
2. O lamaie cu miere dimineata pe stomacul gol. Am obs intarirea unghiilor si cresterea mai rapida a lor.
3. Miezul de la 7nuci amestecate cu miere de albine. Stare generala mai buna
4. Un pahar de vin rosu pe seara. Stare generala mai buna, fiind facut de bunica nu am obs. efecte secundare.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 11 2011, 03:53 PM
Post #228


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



In afara de ce ai spus tu, calciul + vitamina D3 pentru asimiliarea lui este esential. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 8 2012, 07:19 PM
Post #229


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Am incput sa iau Viaderm Complete. Parul tot cade, insa cu unghiile stau foarte bine, s-au facut beton armat.
(IMG:http://www.fann.sk/images/clanky/320x500modryH.jpg)
In afara de asta mai iau Calciu 600 MG cu D3 800 UI, complex forte si Magneziu cu B6.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioana_bb
post Feb 12 2012, 12:25 AM
Post #230


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 11
Joined: 6-February 12
Member No.: 10,966



de 3 ani de cand am fost la dermatolog, folosesc sampon Ducray Anaphase, costa in jur de 55 ron

imi recomandase si ceva vitamine, dar imi provocau o pofta de mancare de nedescris (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

25 Pages V  « < 21 22 23 24 25 >
Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 07:58 AM