IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Produse pentru igiena intima periculoase sau nu, geluri intime,
Philia
post Feb 10 2007, 07:05 PM
Post #11


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



(IMG:style_emoticons/default/estifftopic.gif)
daca cineva stie iti va raspunde,mai ales daca e un topic nou...si cred ca trebuie sa plangi non staop ca sa iti afecteze inima in mod serios....deci...lasa grijile la o parte ca nu cred ca te poti imbolnavi de inima instantaneu


on topic (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
si eu sunt de parere ca ar trebui sa avem grija cu ele.eu am patit o si ma ustura zona incredibil de tare.de atunci...traiasca apa chioara de cateva ori pe zi (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
am zis ca nu mai pun asa ceva pe acolo.... (IMG:style_emoticons/default/huh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Feb 23 2007, 12:46 PM
Post #12





Musafir






fetelor apa chioara nu e chiar asa de buna dar nici gelurile intime nu le mai folosesc de cativa ani, in schimb folosesc:
- ceai de musetel un pliculet la aprox juma de litru
- la plafar mai este un ceai GINOSEPT foarte bun pentru zona intima are mai multe plante medicinale in el.
- pliculete SEPTOVAG iar sunt bune dezinfectante mai ales cand suntem la ciclu atunci folosesc pt ca totusi trebuie dezinfectata zona.


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anaconda
post Feb 28 2007, 08:10 PM
Post #13





Musafir






eu am folosit aproape de la toate firmele si de la oriflame si carefree.sunt multumita de ambele,dar doctorita mi-a recomandat unul special de la farmacie pt prevenirea formarii bacteriilor..aid intime cred ca se numeste.pana la urma m-am zapacit ce sa folosim?gelurile din comert?de la farmacie?sau doar apa? (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philia
post Feb 28 2007, 08:16 PM
Post #14


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



eu raman la apa chioara,si din cand in cand mai fac cate un ceai de musetel sau galbenele,sau la recomandarea doctorului spalaturi cu tantum rosa.
eu daca as fi in locul tau as folosi eventual ceea ce ti a recomandat doctorul,daca nu poti fara (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anaconda
post Feb 28 2007, 08:30 PM
Post #15





Musafir






am o groaza de prietene si toate se spala cu betadine in zona intima.(2,3 ori pe luna).din cate stiu este un dezinfectant foarte puternic,antibacteric.
toate au pompita si pun foarte putin betadine in 2,3 litri de apa.daca nu este diluat poate provoca arsuri.ma gandesc sa il folosesc si eu...
voi il folositi?si daca da sunteti multumite?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kitten
post Mar 1 2007, 10:25 PM
Post #16


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 649
Joined: 2-December 06
From: Kronstadt
Member No.: 783



betadina e un dezinfectant pe baza de iod. e foarte puternic, omoara tot.... e atat de puternic incat il folosesc chirurgii in sala de operatie, pt maini si pt. plaga deschisa pe care o opereaza. dupa parerea mea, distruge si flora... eu nu l-as folosi in zona intima, sincer. eu il folosesc doar pentru infectii mai grave (furuncule, infectii ale pielii sau rani).

exista ovule pe baza de betadina, dar se prescriu de catre medic in cazul in care exista o infectie: ovule cu betadina

solutie betadina

Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Mar 1 2007, 10:31 PM
Post #17





Musafir






Eu votez pentru apa chioara in care ati pus putin bicarbonat sau pliculete de Tantum Rosa. Si eu am o sensibilitate exagerata, iar gelurile de orice fel ma irita intr-un hal fara de hal.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioannaraluka
post Mar 2 2007, 11:08 AM
Post #18


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



Deci: ori eu nu pricep, ori vorbiti de doua chestii diferite: gel intim e una (extern) si spalaturi cu ceaiuri, Septovag etc e alta (intern) (IMG:style_emoticons/default/wacko.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ZIBBA
post Mar 2 2007, 11:57 AM
Post #19


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 248
Joined: 1-February 07
From: barca
Member No.: 1,130



si eu stiu la fel...gelul intim e una si spalaturile interne alta...
io consider ca spalaturile trebuie facute 1-2 ori pe luna si cu mare grija...de preferabil cu ceaiuri...si numai in caz de infectie cu anumite substante...septovag...tantum...etc...aaa...si betadina...mare grija cu ea...pentru ca asa cum se vorbea mai sus poate arde...
pe de alta parte,grija si cu procedura interna,pentru ca foarte usor se poate introduce apa in trompe si apoi e nasol...
atata vreme cat nu exista infectie,consider ca curatenia zilnica e de ajuns...organismul are grija sa isi pastreze un echilibru...echilibru ce poate fi usor schimbat din exces de zel...acolo exista acei bacili doderlein ce creeaza un ambient bun,iar insistentele pot duce la deteriorarea lor...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Mar 2 2007, 12:08 PM
Post #20





Musafir






Da, sunt 2 lucruri diferite. In nici un caz spalaturile interne cu orice fel de gel nu sunt indicate! Dar eu sunt sensibila si la spalat in exterior cu geluri. Uite chiar acum recent am avut o problema de genul. Ca am uitat de sensibilitatea asta si m-am tot spalat cu gelul de dus obisnuit ...si m-am ales cu niste mancarimi de am crezut ca am luat latzei (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 20th April 2024 - 12:46 AM