IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

23 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Demachiant
Ariana
post Jan 12 2006, 02:28 PM
Post #31


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



Didi gasesti in bazar sau la farmacia din centru de langa Eminescu.Eu nu am drum in bazar din pacate si as vrea sa ajung acolo sa imi iau Blosoom tot de la Elmi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Jan 12 2006, 02:35 PM
Post #32





Musafir






Bioten am si eu - si demachiant si crema , imi fac foarte bine ,eu raman cu ele deocamdata .
Pe mine nu ma ustura ochii deloc de la Bioten , dar adevaru e ca eu pot sa imi dau si cu sapun in ochi ca tot nu ma ustura
Go to the top of the page
 
+Quote Post
didilica
post Jan 12 2006, 02:47 PM
Post #33


Membru de Onoare
***

Group: Dependent
Posts: 261
Joined: 8-December 05
Member No.: 35



QUOTE
Didi gasesti in bazar sau la farmacia din centru de langa Eminescu.Eu nu am drum in bazar din pacate si as vrea sa ajung acolo sa imi iau Blosoom tot de la Elmi.

In bazar nu pot sa ajung nici dak ma impusc, n-am timp nici sa mor. Iar la farmacia aia chiar nu m-am gandit.  :fluierat: De fapt nu intru niciodata acolo, dar o sa incerc ca e destul de aproape de jobul meu.

Si de la bioten ma ustura nu doar ochii ci si pleoapele!!! Zici ca imi iau foc pleoapele daca masez prea mult zona. Si trebe sa insist, ca altfel raman cu rimelul pe ochi.  :'(
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioannaraluka
post Jan 12 2006, 02:53 PM
Post #34


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



Elle, sigur de la rimel este, de asta am si precizat, normal ca in general demachiantul e de vina, de aceea sunt demachiante speciale de ochi care au ph asemanator lacrimii.
Dar eu ma demachiez si dimineata (cand nu am machiaj, logic) tot cu Bioten si e ok.  Din pacate rimelul este Max factor, Lashlift...intre timp am reusit sa mi-l bag in ochi cand ma fardam si pisca...deci am descoperit vinovatul. Nu am avut de doua ori acelasi rimel pana acum, dar nici unul nu a avut efectul asta :(
Go to the top of the page
 
+Quote Post
didilica
post Jan 12 2006, 02:55 PM
Post #35


Membru de Onoare
***

Group: Dependent
Posts: 261
Joined: 8-December 05
Member No.: 35



Interesant, ca si eu am acelasi rimel. Crezi ca el e o fi vinovatul?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Jan 12 2006, 02:59 PM
Post #36





Musafir






De la rimel am patit si eu sa mi se irite ochii , a fost groaznic , m-a mancat pe mine undeva sa imi iau un rimel de la cineva care cica le aducea de dincolo L'oreal cica ... mama ca tzeapa a fost , cred ca spirt bagase in ele  :morideris:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioannaraluka
post Jan 12 2006, 03:03 PM
Post #37


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



Nu cred, stiu sigur....de asta il si luasem, ca era mult prea laudat si am vrut si eu daca e asa bun, dar uite ca la mine nu e  :(. E din magazin, deci nu e fake.
Angeldust, si eu am vrut sa iau tot asa de la cineva, L'Oreal Double Extension, dar am vazut la o prietena si cand l-am desfacut, e drept ca mirosea cam tare a spirt, ma rog alcool, si mi se parea cam fluid...pana la urma am abandonat ideea.
:offtopic: oarecum: am gasit tot "la negru" rujuri Dior la 150 000 lei, asta ce mai e? Rimelul ca rimelul...dar in astea ce pun?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Jan 12 2006, 03:05 PM
Post #38


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



QUOTE
io mi-am cumparat ieri faimosul elmiplant pentru oki si buze, dar in loc de oki cred ca trebuia ca scrie "k....r"


:morideris:

haha.. ce misto :) ma.. asa am patit si eu cu unul.. (nu elmi) dar mi-a dat seama ca am pus prea mult pe discheta.. vezi si tu :)

:-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Jan 12 2006, 03:06 PM
Post #39


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



QUOTE

De la rimel am patit si eu sa mi se irite ochii , a fost groaznic , m-a mancat pe mine undeva sa imi iau un rimel de la cineva care cica le aducea de dincolo L'oreal cica ... mama ca tzeapa a fost , cred ca spirt bagase in ele  :morideris:


esti pe aproape...nu spirt, dar orice alcool stiu ca inmoaie likidul din rimel...cineva imi spusese ca dak mi s-a uscat rimelul su sunt in ctiza de timp sau bani, o data sau de doua ori nu se intampla nimic daca pun ceva in el....

acum, prin Bucuresti te acosteaza pe strada tiganii...de pilada zilele trecute, unu' mai cu moaca dubioasa se apropie de mine sa-mi dea...ghici ce...tocmai loreal :-...d'ala facut la el in lighean...

ioannaraluca, atunci, dak tu spui cu mana pe inima ca e de la rimel,te cred... :D :D :D...da' la mine nu romelul e baiul, ci demakiantul...

ziceti voi ca biotenul e mai cu motz, adica e mai bunutz decat elmi roz pentur oki si buze?bai, da' mie mi s-a parut logic ca cel "pentur oki si buze" sa fie mai gentle, ca doar okii ii am pe fata, nu la calcaie, sa zici ca pielea e ca smirghelu' >:(...da' ma rog...cine stie cum au gandit aia de elmi compozitia....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Jan 12 2006, 03:10 PM
Post #40


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



QUOTE
:morideris:

haha.. ce misto :) ma.. asa am patit si eu cu unul.. (nu elmi) dar mi-a dat seama ca am pus prea mult pe discheta.. vezi si tu :)

:-*


mah, pot sa pun si juma de damigeana de demakiant pe o disketa cat cearsafu' de mare,ca daca e de calitate demakiantu', daca e soft si special pentru zona sensibila a okilor, as zice ca nu ar trebui sa-mi dea lacrimile juma de ora...si nu's alergica la nik...

s'apoi, nu pun mult demakiant, k's un pic cam zgarca  ;)...atat cat sa se ia molozu'...da' nici prea putin ca altfel juma de rimel tot pe gene ramane...adica pun putin, daca vad ca nu s-a luat de tot, mai pun putin, si tot asa...deci si lucrul asta il elimin...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

23 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 20th April 2024 - 12:39 AM