IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

39 Pages V  « < 37 38 39  
Reply to this topicStart new topic
> Acneea - Totul despre acnee, Acneea: partea a treia
butterflyaway
post Nov 28 2014, 08:49 PM
Post #381


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 256
Joined: 5-February 12
Member No.: 10,960



Sa speram ca asa va fi, Diana, insa tare tin sa cred ca o sa se chinuie cu cosurile...(se chinuie deja de ceva timp). Diagnosticul de la dr e "acnee vulgara forma moderata".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Nov 29 2014, 03:03 PM
Post #382


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Daca e moderata, scapa (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Nasol era daca era de-aia nodulara, atunci ar fi fost mult mai greu.

Si-a modificat dieta? Uite aici citeva sfaturi, chiar ajuta: Dieta contra acneei
Go to the top of the page
 
+Quote Post
butterflyaway
post Nov 30 2014, 10:02 PM
Post #383


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 256
Joined: 5-February 12
Member No.: 10,960



Multumesc mult pt link, ne punem pe lecturat. Stiam de ciocolata, picant, f gras, insa ea de la ciocolata nu se prea abtine, iar picant si f gras nu gatesc eu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 2 2014, 12:55 AM
Post #384


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



E bine sa o evite pina scapa de nenorocirea aia care o face, sigur, sa se simta mizerabil.. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lilipetro
post May 20 2015, 02:05 PM
Post #385


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 20-May 15
Member No.: 12,856



Si Derminax poate ajuta la indepartarea acneei. Cel putin pe mine m-a mai ajutat.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
guturai
post Jul 21 2015, 01:24 PM
Post #386


Contaminat
*

Group: User Banat
Posts: 1
Joined: 15-July 15
Member No.: 12,904



Ati incercat crema antiacnee cu alantoina, ulei de galbenele si arbore de ceai? SPAM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lore9090
post Oct 2 2015, 02:02 PM
Post #387


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 34
Joined: 10-April 15
Member No.: 12,834



Cel mai bine e sa se inlature acneea inca din faza incipienta pentru a nu se ajunge la un stadiu mai avansat al bolii si atunci e mai greu de inlaturat.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Simina2016
post Jul 29 2016, 09:56 AM
Post #388


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 28-July 16
Member No.: 13,175



QUOTE(rozy @ Apr 11 2009, 04:02 AM) *
Pai,in zilele in care muncesc sa zicem ca beau vreo 1,5 l( ca vorbesc mult,si mi se usuca gura). Dar in rest, maxim 1 litru (IMG:style_emoticons/default/mellow.gif) Oricum pielea mea sucks, dupa ce ma spal se usuca, apoi pe parcursul zilei ajung beculez (IMG:style_emoticons/default/mad.gif)



Dacă ți se usucă pielea după duș, cu maximă probabilitate, acest lucru se datorează săpunului, gelului de duș sau chiar al apei cu care te speli! Īncearcă să folosești produse naturiste, fără chimicale căci, īn general, acestea usucă īn mod excesiv pielea! De asemenea, pentru ten te poți spăla cu apă termală, aceasta conține o cantitate ridicată de oligoelemente și minerale esențiale pe care pielea le pierde prin transpirație.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stello
post Apr 19 2017, 02:04 PM
Post #389


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 7-December 16
Member No.: 13,267



QUOTE(bebe_maria @ Apr 6 2009, 03:44 PM) *
Girlish eu am citit si am auzit contrariul: gelul e mai agresiv, provoaca alergii sau reactii similare. Cand a aparut am vrut si eu sa mi-l iau dar m-a prevenit farmacista ca a avut o multime de cumparatori care s-au intors sa se plaga cumca le-a facut rau si au vrut tot varianta veche iar apoi am citit si pe net pareri negative similare.


Ca sa elimini acneea e obligatoriu sa faci eforturi. regimul alimentar trebuie schimbat si el si deasemenea trebuie facut foarte mult sport. Sportul elimina toxinele din corp si in acest mod se amelioreaza si acneea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

39 Pages V  « < 37 38 39
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 07:27 AM