IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

12 Pages V  « < 8 9 10 11 12 >  
Reply to this topicStart new topic
> Creme antirid-segment de varsta:peste 27 de ani
kalua
post May 26 2009, 04:09 PM
Post #91





Musafir






Hai, mai walpu, da' cati bani sa-ti ia pe-un singur rid fruntas?

Eu s-ar putea sa ma duc sa-mi bag niste otrava de-asta in talpa gastei. Nici azi si nici maine, oleaca mai incolo, asa.

Mai e vorba si de gene, ma uit la soacra-mea care face 70 de ani, spf mai mare de 6 nu poate pune pe ea ca face alergie, toata vara-i pe afara si la plaja si arata ca de 50-55. Si are si un corp (bine, ca i s-au mai lasat unele) de nu-ti vine sa crezi si n-a tinut dieta nici o zi in viata ei. Foloseste in mare produse Elizabeth Arden si Clarins, deci nu ieftiniturile de pe lume, dar nici nu stiu ce chestii de lux.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bulina
post May 26 2009, 05:19 PM
Post #92





Musafir






Mai frumuselelor, io la 20 si ceva de ani n-am avut asemenea angoase cu ridurile...pana dupa 30 n-am pus crema pe fata.

Nu pot sa-nteleg cum va-ngrijorati d-acuma..pai dupa 40 ce-o sa mai faceti??? zau asa... (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Daca vreti chiar sa va ajutati pielea pe termen lung, cel mai bine realizati acest lucru din interior: alimentatie sanatoasa, somn, sport, viata ordonata etc etc Astea isi pun amprenta mult mai pregnant pe fata voastra.
my 2 cents jumate
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post May 26 2009, 05:30 PM
Post #93





Musafir






Ei, bulina, se pare ca si tu ai gene bune. Eu am inceput sa ma dau la 20 si ceva cu creme, nu c-am auzit ca fac bine, dar simteam cum mi se strange pielea pe fata. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bulina
post May 26 2009, 05:38 PM
Post #94





Musafir






neh Kalua, dar am avut probleme mai mari pe fata cu o dermatita seboreica foarte virulenta in puseu (aparuta pe la 27 ani)
sa nu cumva sa crezi ca io nu am riduri (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Cai ai pielea uscata si trebuie sa o hidratezi inteleg, dar creme antirid la grupa de varsta 20-30 , nu prea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Delphina
post May 26 2009, 07:16 PM
Post #95


Dependent
***

Group: Membru de Onoare
Posts: 198
Joined: 8-December 05
Member No.: 50



Bulinutz (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
asa am zis si io chiar si la... 29... (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) cind nu aveam nici un rid, dar nici unuī, ma-ntelegi (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
insa acu s-au apucat cu toatele sa ma fredoneze, din toate partile.

Partea proasta e ca la mine n-au avut lucrurile o evolutie normala, sa vie totul firesc cu timpul etc. Cind se intimpla asa, altfel le si accepti.
Eu m-am imbolnavit, acum un an jumate, din cauza unui stomatolog care cred ca mi-a perforat un sinus - asta in Ro, si cu adevarat din cauza altor doctori, in care am avut incredere in CH, dar care ma tot purtau si care de fapt nu dadeau doi bani pe nacazu si suferinta mea. In continuare nici nu ne putem imagina cum is tratati romanii...
Am dat eu in schimb... mai mult de doi bani... Cred ca am ajuns deja la foarte foarte multe mii de euro cheltuite si internari la ORL si operatii si uriciuni, problema mea nu ii nici pe departe rezolvata pentru ca nu stie nimeni care este ea (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ...
Si in plus, asta mi-a adus schimbari fizice destule.
Riduri nasogeniene - s-au rupt fibrele de colagen-elastina din obraji, riduri sub ochi din acelasi motiv, niste cearcane cum rar vezi, mi s-au dus ochii in fundu capului, si toate astea cam in citeva luni-un an. Si dublate-triplate-cvadruplate de un program de munca de 12-14 ore pe zi, in care nu exista relaxare sport odihna prieteni weekenduri.
Altfel, de unde-mi plateam toate spitalizarile si investigatiile - inutile de altfel?

Sa nu mai zic ca ma doare mereu de pleznesc si ca is depresiva rau.
Nici nu ma mir ca-mi zice Ciresica ca par cel putin 40 de ani (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Crede-ma, Bulinutz, cind vezi ca tu nu mai esti tu, te apuca toate depresiile.

No io acuma nu m-am plins, ca-s supergirl, and supergirls donīt cry, insa numa am explicat di ce is asa inversunata. Si o sa ma intorc acasa forever intr-o luna, fiindca capu, mintea, sufletu mi-s varza, acum incepe si trupul sa se varzuiasca. Tre sa pun punct pina nu ii prea tirziu (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) am mare incredere ca acasa o sa ma refac.

Si da, Kalua, claaar genele e gene. Ma uit la elvetiencele astea slabe, cu pielea subtire, asa ramin din leagan pina... tirziu (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) . Sefa mea la 65 de ani e IDENTICA cu ea insasi la 20, pe cuvint!!! Am lesinat cind am vazut pozele ei din tinerete. Si toata lumea sport, si toata lumea alimentatie bio und sanatate, au grija de ei, creme antisoare de la prima iesire din casa etc etc etc. N-au nici nu motiv sa n-aiba riduri (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

si apropo de chestia asta, Bulinutz, toata ziua is pe RealAge si pe saituri de nutritie si etc si ma info, numai ca nu e mereu chiar cum ne-am dori. Alimentatie sanatoasa am - pot zice cu mina pe inima (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) , in fiecare zi urc si cobor un deal mare de cite ori pot, imi car plasele de la hipermarket pe jos, incerc sa suplinesc lipsa de sport, cum prind o dupamasa free bag cite un nani... insa is asa de multe care se aduna si nu te lasa sa ai intotdeauna viata ordonata pe care ti-o doresti...

A, si ce-o sa facem la 40 de ani? Pai nu-i mai bine sa prevenim decit sa tratam? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Deci, Walpu, ai facut niste research? Ia vezi pe restylane.com (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)



This post has been edited by Delphina: May 26 2009, 07:26 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bulina
post May 26 2009, 07:42 PM
Post #96





Musafir






Delphinel micut dragut (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Cand o sa te linistesti pe dinauntru o sa ti se lumineze si fata (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Cand o sa treci de 40 nu prea-ti pasa (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) sau mie nu prea-mi pasa. Nu cred ca ridurile alea imi definesc in vreun fel identitatea de femeie (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) )

Io as veni in ch in locu' tau intr-o miime de secunda.. Foarte mi-a placut...
Sanatate multa!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciresica
post May 26 2009, 08:39 PM
Post #97


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



Delphinutz, mare necaz. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) Sper sa iesi din momentul asta al vietii si sa iti revii. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Oricum esti tinerica si ai toata viata inainte. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post May 26 2009, 10:20 PM
Post #98





Musafir






Ioi, delfinica, tuca-te-as sa te tuc sa-ti treaca tate celea! Tie-ti trebuie un Dr. House, bag seama.
Nici pe mine nu m-a interesat 40-ul, cred ca nu intereseaza nici 50-ul atata timp cat ne simtim bine si in putere.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post May 27 2009, 04:33 AM
Post #99


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



Eu la 22 aveam deja un ditamai ridul pe frunte, cel de care vb walpu si la fel ma intreba toata lumea ce am de stau incruntata. S-a dus de tot cand am facut peelingurile chimice insa a aparut incet incet din nou dupa, mult mai redus ce-i drept.

Am tot citit despre microsculpting cream-ul de la olay, e cotat printre cele mai bune creme antirid, zic ei mai bun decat cele de pana la 700$ si costa 20-30$.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Delphina
post May 27 2009, 03:06 PM
Post #100


Dependent
***

Group: Membru de Onoare
Posts: 198
Joined: 8-December 05
Member No.: 50



Fetitelor dragutelor si scumpicelor, asa de bine mi-i acuma ca am sustinere (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

(IMG:style_emoticons/default/floricele.gif)

ce scumpe sunteti (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)

Am cam luat-o razna in postarea anterioara si amu vad ca nu mai pot edita postu, na, ce sa fac (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Kalua, azi am fo in Germa (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) si sa stii ca da, imi tre Dr House, si eu m-am gindit si intr-o zi m-o apucat sincer plinsu si supararea cind mi-am dat seama ca ii numa film... (IMG:style_emoticons/default/blush.gif) je suis avec la plute, stiu.

No si sa scriu ceva repede repede despre riduri, ca oricum is oooofftopic deja de o mie de ani (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) da ce sansa am io ca is asa simpatica voi ma iubiti si nu ma certati (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)

Deci am vazt azi in Germa o gramada de Regeneristuri, da eram asa sictirita si nici n-aveam euri la mine si imi pleca si trenu. Si am mai vazut ca a aparut la Farmec in Romanica un ser pentru fetisoara, cica serurile is concentrate, se vede mai tare actiunea lor. Are cineva stie cineva de el?

pusici.



Go to the top of the page
 
+Quote Post

12 Pages V  « < 8 9 10 11 12 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 24th April 2024 - 02:24 PM