IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Abandonul animalelor de companie
Ciresica
post Jan 3 2012, 03:26 PM
Post #11


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



A gasit seful meu de dimineata pe centura un cocker negru, cam murdar si muscat de alti caini. Cred ca a fost abandonat. Il duce acum la veterinar, dar nu-l poate tine deoarece mai are 2 caini acasa. Stiti pe cineva care sa vrea sa adopte? I-am vazut privirea micutului, e daramat rau, e confuz. Nu stiu ce varsta are, dar nu e batran.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
afobia
post Jan 4 2012, 07:31 AM
Post #12


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 609
Joined: 18-December 07
From: Romania
Member No.: 2,859



si eu am grija cat pot de caini , in zona mea sunt o groaza , zilnic le dau de mancare , am adoptat o catea de 8/9 luni de pe strada , un labrador/am staff mix , as fi adoptat mai multi dar mi-a luat trei luni s-o conving pe maica-mea sa o pot lua pe aceasta.
e plin de caini , daca fiecare familie ar adopta un caine de pe strada , viata lor ar fi mai frumoasa!eu nu as putea sa mai traiesc fara catelusa mea care apreciaza zilnic tot ce ii dau , caldura , dragoste , adapost , mancare etc.
deviez un pic de la subiectul acestui topic , eu nu inteleg oamenii care se duc sa cumpere de la pet shop caini cand sunt atatia caini superbi , jucausi , frumosi , cuminti pe strada !!!!!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Jan 4 2012, 08:52 AM
Post #13


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



QUOTE(afobia @ Jan 4 2012, 07:31 AM) *
deviez un pic de la subiectul acestui topic , eu nu inteleg oamenii care se duc sa cumpere de la pet shop caini cand sunt atatia caini superbi , jucausi , frumosi , cuminti pe strada !!!!!!!

Daaa si eu ma gandeam la fel...(IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciresica
post Jan 4 2012, 06:59 PM
Post #14


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



A venit azi cu catelul la munca, spalat, curat. Nu e muscat de alti caini, ci lovit de o masina. Vineri il opereaza. Are cam 3-4 ani. Si il pastreaza! (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Ma bucur pentru el, chiar arata rau ieri.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 4 2012, 10:23 PM
Post #15


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Eu fiind la primul catel maidanez adoptat pot sa iti spun ca sint oaresce diferente intre cateii de rasa si cei far` de rasa. Insa pentru ca experienta mea cu catel madanez in casa, nu in curte, e destul de redusa (vreo 5 luni doar) o sa ma abtin pina cind adun mai multa. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) si atunci o sa detaliez.
Cire, ma bucur tare ca mititelul si-a gasit stapin! Eu am vazut la marginea complexului un canichel, insa pina sa ne intoarcem, disparuse...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Oct 21 2012, 07:05 PM
Post #16


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



O povestioara cu tilc...

A murit un Om. Câinele său credincios s-a culcat alături și a murit și el. Și iată stă sufletul omului, alături sufletul câinelui, în fața unei porți pe care scrie ”Rai”, iar mai jos: ”Intrarea cu câini, strict interzisă”. Se uită omul și nu intră pe poarta aia. Mai merge el cât merge și vede o altă poartă pe care nu scria nimic, doar un bătrân ce era așezat alături.
- Mă scuzați, bătrâne…
- Petru mă numesc.
- Ce se află după poarta asta?
- Raiul.
- Cu câinele se poate?
- Desigur.
- Dar mai devreme ce poartă era?
- Acolo era iadul. Până la Rai ajung doar acei care nu-și părăsesc prietenii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jul 22 2015, 03:29 PM
Post #17


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



SFASIETOR: Fotografia a doua cateluse imbratisate care trebuiau eutanasiate in aceeasi zi a dus la salvarea lor la doua ore dupa publicarea ei pe FaceBook
(IMG:http://i648.photobucket.com/albums/uu207/fides2009/Kala-si-Keira-01_zpsjusl4wsz.jpg)

(IMG:http://i648.photobucket.com/albums/uu207/fides2009/Kala-si-Keira-cu-stapin_zps72cocfyj.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jul 27 2015, 11:06 AM
Post #18


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Stirea a dat ocolul pamintului (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 7 2015, 12:31 PM
Post #19


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



O catelusa ingropata de vie de catre stapanul ei a fost salvata de un alt catel!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 04:43 PM