IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Tus / Eyeliner, Pentru accentuarea ochilor - firma, pret, calificativ!
walpurgik
post Feb 14 2009, 05:52 PM
Post #21





Musafir






Nush, l-am gasit pe ebay tot din Hong Kong. E misto.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Feb 24 2009, 08:17 PM
Post #22





Musafir






Gel liner, deep brown, clinique de pe ACW (IMG:http://i282.photobucket.com/albums/kk258/walpurgik/DSC01577.jpg) . F. misto, fix ce aveam nevoie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Mar 4 2009, 09:15 PM
Post #23


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Mi-am luat si eyeliner Revlon, e misto, dar nu neaparat mai fabulos decat altele. Sper sa nu ma razgandesc cand va trebui sa il demachiez. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jo
post Mar 16 2009, 01:54 PM
Post #24





Musafir






Mi-am luat un set de 3 smudge pots de la Stila: negru, maro si gri inchis. Trebuie sa recunosc ca sunt absolut indragostita de negru si maro, gri-ul nu am apucat sa-l testez decat pe mana. Se intinde foarte usor ( cu o pensula separata, nu aia care vine cu set-ul, care e major crap), se usuca destul de repede, si REZISTA. Ce e misto e ca pot fi folosite si pentru Smokey Eye. Cel putin cel maro e absolut minunat. E usor sidefat si... of, le iubesc (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Poze:
(IMG:http://img.photobucket.com/albums/v376/Noizzz/th_smudgepotsnoflash.jpg) - fara flash
(IMG:http://img.photobucket.com/albums/v376/Noizzz/th_smugepotsflash.jpg) - cu flash
Go to the top of the page
 
+Quote Post
amailhik
post Mar 16 2009, 06:01 PM
Post #25





Musafir






Jo, ce textura au? Sunt crema sau praf?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jo
post Mar 16 2009, 06:08 PM
Post #26





Musafir






Gel (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ) Ma rog, crema, daca e sa aleg dintre cele 2.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Mar 16 2009, 07:02 PM
Post #27


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



haha Jo e clar ca-ti plac daca ai scris peste tot despre ele (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
sa le folosesti bucuroasa, eu ma duc sa raportez la MAC ce-am luat (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scumpic
post Apr 5 2009, 09:39 PM
Post #28


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 997
Joined: 17-November 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,663



Mi-am luat si eu asta de la Physicians Formula, nu auzisem de ei pina acum, voi ce stiti?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Apr 6 2009, 04:50 AM
Post #29


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Sa nu radeti de mine dar eu vreau sa-mi mai cumpar un eyeliner. Nu am unul full water-proof (sa reziste cateva ore bune in apa (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ) si o sa iau PRO WATERPROOF EYELINER (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) de la MUFE.
Acusica, ma tenteaza si Fluidline de la MAC dar nu stiu ce consistenta are. Dar il iau si pe Fluidline oricum, chiar daca nu e waterproof.
Revin cu pareri cand le am in manuta. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) (Ce inseamna sa fii fan eyeliner! (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) )

Am vreo 7 oricum deja dar sunt nesatula. (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Apr 17 2009, 03:16 PM
Post #30


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Eyelinerul este unul dintre produsele cel mai des folosite de catre femei. Exista mai multe formule de eyeliner, unele mai greu de folosit altele mai usor, in functie si de experienta fiecareia.
Cel mai usor de folosit si frecventat este creionul kajal/kohl/mecanic. Cea mai preferata textura este cea moale si rezistenta la apa si la frecare dar nu toate creioanele indeplinesc toate aceste functii. De preferat ar fi ca formula creionului sa nu zgarie si sa fie moale si mai ales rezistenta la frecare (sa nu se intinda sau sa se stranga pe pleoapa), apoi sa fie rezistenta la apa (pentru a nu curge). Cauta creioanele cu o formula ceva mai bogata in siliconi.
Tusul pentru ochi lichid este ambalat intr-un tub cu filet si un capac care de obicei are atasata o pensula fina din peri sintetici, un buretel taiat sub forma unui varf de creion. Se mai gaseste si sub forma de carioca. Acest gen de tus de ochi cere ceva mai multa indemanare deoarece curge si nu se usuca tocmai repede. Datorita pensulei foarte subtire este mai dificil de folosit pentru persoanele lipsite de experienta in ale conturatului pleoapelor. Cel sub forma de carioca este de obicei gros ca si ambalaj si greu manuit. Este insa cel mai placut din punct de vedere vizual ca efect final, daca este bine manuit.
Tusul sub forma de crema este de obicei este ambalat intr-o cutiuta cu capac (ca o crema in miniatura) si se foloseste cu o pensula speciala plata dreapta, unghiulara sau fina. Este cel mai usor de folosit, se usuca repede si nu cere prea multa indemanare insa trebuie avuta grija la cantitatea folosita deoarece daca este prea gros nu se va usca.
Tusul compact/pudra este cel mai usor de controlat si aplicat. Se gaseste ambalat sub forma de pudra compacta (asemanator unui fard de pleoape compact) si se aplica usor cu o pensula pentru tus plata, unghiulara, fina umezita putin (deci nu sa balteasca). Efectul final este ca cel al unui tus de ochi lichid.
Mie acesta din urma mi se pare cel mai comod si util alaturi de cel lichid.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 01:27 PM