IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

58 Pages V  « < 56 57 58  
Reply to this topicStart new topic
> Cea mai buna marca de mascara/rimel/tus de gene ?
Marzipan
post Jun 27 2010, 06:09 PM
Post #571


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 12
Joined: 5-May 10
From: Bucuresti
Member No.: 8,485



Din cate am inteles, pentru tarile de Est produc rimelurile nesigilate, din motive de economie.. desi nu pot sa zic ca aici ar coate mai putin decit in Europa de vest.. dar aici legea (sau absenta ei, mai bine zis) permite multe ))

L'Oreal Voluminous am si eu, imi place/numai ca e adus din strainatate, L'Oreal de aici m-a cam dezamagit, de aceea n-am mai incercat si acesta din Bucuresti (nici nu stiu daca se vinde).. poate ca anume acest rimel e bun si pe aici, dar pina nu stiu sigur, la o firma ce mi-a dat motive de nemultumire, nu mai "experimentez" )) cel putin atat timp cat am o alternativa (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Jun 27 2010, 07:56 PM
Post #572


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Si eu vreau sa imi cumpar Lash Injection de la Too Faced. L-am testat in Sephora, dar nu mai aveau decat testerul. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Voluminous-ul e ok dar parca incarca genele.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marzipan
post Jun 29 2010, 05:51 PM
Post #573


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 12
Joined: 5-May 10
From: Bucuresti
Member No.: 8,485



curata putin de surplus (pe un servetel, sau mai bine pe mana ), atunci nu va mai incarca.eu il am pe cel waterproof - acestea de obicei sunt cu mai putin "efect de volum" - si incarca mai putin in consecinta.. smoky lash de la MUFE probabil ca tot ti se va parea ca incarca - dar e si conceput in primul rand pentru smoky eyes, iar smoky eyes cer si gene pe masura ))

la Sephora toate rimelurile sunt si "testere" din cite am observat.. cel putin la Mall
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Jul 1 2010, 02:20 AM
Post #574


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Smoky lash incarca doar cel normal. Cel waterproof are alta consistenta. Eu tot timpul incarc genele peste masura (la mne =)) ). Dupa zicala: "fake it till you make it!", genele false de la Andrea nr. 62 sunt salvatoare de viata pentru mine. Sunt aproape invizibile si usoare ca nimeni nu observa ca le am si tin in forma frumoasa cam 5 purtari la mine. Altfel, in club (in weekend) port varianta Demi Wispies de la Ardell. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Si da, trebuie sa stergi pensulica de mascara pe un servetel sau cand o scoti din tub sa o strivesti de margini. Sper ca ai inteles ceva de la mine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
corynna
post Apr 12 2011, 01:03 PM
Post #575


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 12-April 11
Member No.: 10,094



Fetelor, cine a folosit rimelul Cils Design Pro Custom Design Double de la Lancome? Am cautat pe net pareri despre acest rimel, dar nu am gasit nimic (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) . Ce spuneti??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Apr 12 2011, 01:33 PM
Post #576


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



(IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) la noi!
Din pacate nu folosesc si nu am folosit vreodata Cils Design Pro Custom Design Double de la Lancome, insa poate stiu fetele cum e. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Sedere placuta! (IMG:style_emoticons/default/floricele.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lyssuk
post Aug 10 2011, 08:29 AM
Post #577


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 165
Joined: 4-August 11
From: Hell's gates
Member No.: 10,481



Acum folosesc Colossal de la Maybelline, e destul de bunicel. Mai am un Extra-Volume Collagene de la L'Oreal, pe asta inca nu l-am folosit, sa-l termin pe cel de acum si dupa aia vedem si celalalt. Dar ati vazut ca un rimel devine mai bun dupa cateva folosiri? Adica daca ma dau cu el cand e nou-nout nu mi se pare grozav, abia cand ma dau a treia, a patra oara incepe sa-si faca treaba.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Woomir
post Jun 6 2013, 08:21 PM
Post #578


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 6-June 13
Member No.: 11,873



[quote name='didilica' date='Dec 8 2005, 05:06 PM' post='246']
Io inca nu sunt lamurita. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Deci, eu vreau un rimel, tus de gene, mascaram cum ii mai spune care sa lungeasca genele de un kilometru, sa le intoarca cat se poate si sa mai dea si volum pe deasupra!!! V-am omorat, asa-i?

Care e cel mai bun rimel pe care l-ati folosit? (nu uitati sa precizati si ce fel de gene aveti : (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) )

Cele mai bune cosmetice le gasesti pe spam la promotia tinar. Si ai si posibilitatea sa mergi la un curs gratuit .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miruna_sm8
post Apr 20 2016, 11:20 PM
Post #579


Contaminat
*

Group: User Banat
Posts: 2
Joined: 20-April 16
Member No.: 13,120



Buna! Eu am descoperit o mascara foarte buna cand m-am machiat la un salon in Bucuresti, la spam se numeste, in caz ca vreti un make up artist bun/ rimelul este un Mac,se numeste In extreme dimension Lash si m-am indragostit de el. bine, si spam mi-a facut un machiaj de diva, am strans multe complimente.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

58 Pages V  « < 56 57 58
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 01:39 PM