IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Amenoreea, menstre neregulate
Diana.
post May 7 2008, 05:42 PM
Post #11


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Sisi, dar de hranit, te hranesti?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fantasy
post May 7 2008, 08:16 PM
Post #12


Doar eu..
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,133
Joined: 19-December 05
From: Peste tot..
Member No.: 120



Splendora mie mi s-a intamplat odata sapmi tina o luna sangerarea, am fot undeva la o nunta la tara, in octombrie, f frig si toaletele..stiti cum sunt la tara.Mai inati mi-a inatrziat vreo 2 luni si apoi cand mi-a venit, a tinut o luna.Am avut o anexita si ceva chisturi.Doctorul mi-a dat atunci Diane 35 si am luat vreo 6 luni, mi-au facut bine din punctul asta de vedere dar retineam f multa apa de la ele, ma facusem cat un balon.

Nici eu nu am ciclu regulat decat atunci cand iau atinconceptionale, niciodata nu l-am avut, cateodata imi vine mai devreme alteori mult mai tarziu...Doctorul la care ma duceam io mi-a zis ca e normal, acum vreau sa il schimb sa ma duc altundeva ca am ceva probleme si vreau mai multa seriozitate din partea unui doctor.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sisi
post May 8 2008, 12:13 PM
Post #13





Musafir






ma hranesc insa nu mananc orice . sunt vegetariana de cand ma stiu .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CrissLovesRock
post Jul 3 2008, 06:17 PM
Post #14


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 7
Joined: 3-July 08
Member No.: 4,172



am si eu o problemutza si navigand pe net dupa putin somn de dupa amiaza am dat de eLady.ro (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) deci sa revin...am o problema cu ciclul menstrual care incepe sa fie din ce in ce mai neregulat (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) tin sa mentionez k am o alimentatie sanatoasa dar si o viata sexuala activa de aproximativ un an...stiu k la aceasta varsta este normala aceasta "neregulare"ca sa ii zic asa...dar vroiam sa stiu dak viata sexula influenteaza in vreun fel ciclul menstrual...sper sa primesc niste raspunsuri (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Jul 3 2008, 06:49 PM
Post #15


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



(IMG:style_emoticons/default/welcome.gif)
N-ai mentionat ce varsta ai.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CrissLovesRock
post Jul 3 2008, 07:26 PM
Post #16


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 7
Joined: 3-July 08
Member No.: 4,172



am 18 ani...

QUOTE(CrissLovesRock @ Jul 3 2008, 08:24 PM) *
am 18 ani...

si imi cer scuze nu am vazut k postul a fost mutat la sanatate
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Jul 3 2008, 07:27 PM
Post #17


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



QUOTE(CrissLovesRock @ Jul 3 2008, 08:18 PM) *
Salut...am si eu o problema...am 18 ani si am un ciclu menstrual foarte neregulat...tin sa mentionez k am o alimentatiepe cat posibil sanatoasa. am o relatie cu un baiat si avem o viata sexuala activa (IMG:style_emoticons/default/sex.gif) cam de aproximativ un an,iar de cand am inceput cu viata asta sexuala activa mi sa dereglat total ciclul...de aceea as vrea sa intreb daca are vreo influenta viata sexuala asupra ciclului menstrual si daca da, in ce consta aceasta?...sper sa primesc ceva raspunsuri.pa pa (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)


Din punctul meu de vedere, viata sexuala n-are nimic de-a face cu dereglarea hormonala, din contra. Am senzatia ca problemele tale se trag de la alte lucruri! Ai facut vreodata vreun control gineco? Ai luat "pastile de a doua zi"? Iei medicamente de obicei?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CrissLovesRock
post Jul 3 2008, 07:47 PM
Post #18


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 7
Joined: 3-July 08
Member No.: 4,172



fac un control periodic la ginecolog...mi se spuse k nu exista probleme dar stiu eu.si da.am luat o singura dta pastila de a doua zi cam in urma cu 8-9 luni
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Jul 3 2008, 10:44 PM
Post #19





Musafir






CE inseamna mai exact "din ce in ce mai neregulat?" Iti intarzaie o zi, o saptamana, o luna, vine de 2 ori pe luna?

Pastila de a 2-a zi e o bomba hormonala a carei efecte secundare se resimt multa vreme dupa ce ai luat-o.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CrissLovesRock
post Jul 4 2008, 06:56 PM
Post #20


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 7
Joined: 3-July 08
Member No.: 4,172



il aveam regulat inainte .era ok cu perioada de 28 de zile.insa acum este total aiurea.a inceput cu o intarziere de 2 zile si acum continua sa creasca aceasta intarziere
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 03:22 PM