IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Alimentatia bebelusilor si copiilor de pana la 3 ani, cu precadere pentru copii din categoria 0- 3 ani
Roxana_
post Mar 3 2009, 06:18 PM
Post #11





Musafir






Cleo, deocamdata la mine Sara se hraneste exclusiv cu lapte de la san. Cand ii voi diversifica hrana, va anunt (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Mar 3 2009, 08:56 PM
Post #12


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



Althe mie povestea cu lingurita de suc de mere mi-a spus-o la 4 luni si ideea era sa vad cum reactioneaza stomacelul ei la altceva si a fost ok. atata vreme cat nu sint probleme nu e nici un inconvenient in a bea suc de portocale oricum nu-i inlocuieste o masa si bea de sete (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Roxi ia sa vezi tu cum zboara vremea si pana veniti voi umplem ecranul cu idei (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MarthaToma
post Mar 12 2009, 11:36 AM
Post #13


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 162
Joined: 25-January 09
From: Iasi
Member No.: 5,733



Din cate am mai inteles de la o doctorita foarte faina din spital, dupa ce bebe se obisnuieste cu mincarea solida, a ajuns la carne, ou si alte legume, ii putem da sa guste din aproape orice, mai putin carne grasa si prajeli foarte concentrate. Cu cat va cunoaste gustul la mai multe alimente cu atat va face mai putine mofturi mai tarziu la mincare.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Mar 13 2009, 01:19 PM
Post #14


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Teo jr. e carnivora convinsa. La fel ca tatal ei. Stramba din nas in fata legumelor si fructelor, insa ciuguleste un pic.
Eu sunt lacto-vegetariana in preferinte.
Am alaptat-o pana la 6 luni. Nu i-am dat nimic in plus. Dupa 6 luni am inceput cu supica de legume si de pui, pireu de mere cu biscuiti, carnita de pui fiarta si macinata.
Coltucul de paine a mers de minune si in cazul nostru, cand dintisorii au inceput sa iasa. (IMG:style_emoticons/default/322.gif) Mai aveam si un inel cu gel in interior, pe care il bagam un pic in frigider. Si pe asta il rodea cu mare placere. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Mar 14 2009, 01:20 AM
Post #15


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



Teo fix asa si noi cu inelul din gel si cu coltul insa painea era ... caviar. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Mi-aduc aminte de perioada cand dadeau dintisorii nepoteilor mei si nu mai pridideam sa schimbam bavetele, insa fata mea nu a ''balit'' (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) deloc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MarthaToma
post Mar 14 2009, 01:20 PM
Post #16


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 162
Joined: 25-January 09
From: Iasi
Member No.: 5,733



Fetelor aveti idee de la ce s-ar putea intampla urmatorul fenomen: sunt momente cand dupa de mananca ii apar pete rosii pe fata ce trec in 2-3 ore. Petele sunt ca si cum ar fi fost plesnit doar ca au circumferinta mica.
Am sa incerc sa urmaresc ce alimente ii dau cand ii apar (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post Mar 15 2009, 01:06 AM
Post #17





Musafir






Ce-i dai sa manance, in general, Martha? Ii dai cumva iaurturi? Sau piureuri la borcanele? De la asa ceva zic eu ca ar putea sa-i apara. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) Dupa cum descrii, s-ar putea sa fie o alergie la ceva. Urmareste atent cand ii iese, ce a mancat si vezi data viitoare cand ii dai acelasi lucru cum se comporta. Altceva, n-as sti ce sa-ti spun.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Mar 15 2009, 02:07 AM
Post #18


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



si mie-mi suna a reactie alergica insa vorbeste mai bine cu pediatrul, precis te lamureste (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MarthaToma
post Mar 16 2009, 10:33 AM
Post #19


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 162
Joined: 25-January 09
From: Iasi
Member No.: 5,733



Mancare la borcanel nu ii dau ca nu prea sunt de acord cu chestiile de genul.
Am observat ca la iaurt sau branza ii apar petele in cauza desi pina acum nu apareau.
Am sa urmaresc daca la o anumita categorie de iaurt ii apar, nu inteleg de ce totusi la branza caci numai branza de casa i-am dat de fiecare data (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Mar 25 2009, 05:18 PM
Post #20


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



idei de piureuri pt papusele (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th March 2024 - 01:24 PM