IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

26 Pages V  « < 22 23 24 25 26 >  
Reply to this topicStart new topic
> Pudra: Compacta sau pulbere?, Marci, preturi, opinii
Diana.
post Dec 12 2009, 12:03 AM
Post #231


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Chiar ca e ca o bijuterie... (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
suchardine
post Dec 12 2009, 05:43 PM
Post #232


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 12
Joined: 12-December 09
Member No.: 7,623



pudra-mozaic de la Avene (gama Couvrance) a incercat cineva? (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
de asemenea m-ar tenta o pudra cu acoperire de fdt, precum cele de la Maybelline (dream matte powder parca ii zice) si de la L'oreal (accord parfait).
recomandari?
(IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
suchardine
post Dec 12 2009, 05:45 PM
Post #233


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 12
Joined: 12-December 09
Member No.: 7,623



QUOTE(LostWhispers @ Apr 11 2009, 10:03 PM) *
Eu sunt foarte multumita de pudra Estee Lauder, e dermato, pt ten gras imi da un finish superb sunt foarte happy. (IMG:style_emoticons/default/happy.gif)



Imi poti spune te rog cat costa si unde se gaseste ? De asemenea, se poate folosi singura, sau numai peste fondul de ten?
(IMG:style_emoticons/default/blush.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Dec 12 2009, 06:18 PM
Post #234


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



(IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) Suchardine!
Orice pudra se poate folosi singura daca nu ai probleme cu tenul sau peste fdt, daca ai nevoie de acoperire/ vrei un rezultat mai sofisticat, flawless.
Mie personal nu imi plac pudrele cu acoperire de fdt, cum spuneam si in posturile trecute. Cred ca incarca inutil fata si arata superficial.

Estee Lauder se gaseste in magazine gen Sephora, Douglas, Ina Center si cred ca are pretul intre 130-150 ron.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
suchardine
post Dec 13 2009, 10:49 AM
Post #235


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 12
Joined: 12-December 09
Member No.: 7,623



multumesc (IMG:style_emoticons/default/mwah1.gif)
pai asa...de zi cu zi..as dori sa incep sa folosesc numai pudra, sa imi las tenul sa mai "respire"
cat despre pudra Estee Lauder...voi cauta cand mai merg prin mall
(IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Dec 13 2009, 01:29 PM
Post #236


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



De zi cu zi e mai bine sa punem un fond de ten fluid usor cu factor de protectie (cele ce nu avem probleme cu tenul) si o pudra la fel de usoara. Daca pui doar pudra nu va rezista si in 2 ore va disparea de pe ten, cu exceptia celei minerale (care de fapt e un fond de ten pulbere) sau a fondurilor de ten compacte uscate, ca un fel de pudra presata/compacta (foarte utile pentru cei ce au ten normal spre gras).

This post has been edited by Pink Lemonade: Dec 13 2009, 01:30 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
shyla
post Dec 13 2009, 08:06 PM
Post #237


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 35
Joined: 4-December 09
Member No.: 7,580



Va salut pe toate (IMG:style_emoticons/default/floricele.gif)

De Revlon New Complexion One Step Makeup SPF15 ce parere aveti? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Dec 16 2009, 10:21 PM
Post #238


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Shila, (IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) Eu am avut acea pudra Revlon...hmm cam aproximativ acum 4 ani. A fost buna.

Laudasem anterior pudra Guerlain, dar am reusit sa o sparg acum cateva zile cand faceam curatenie, la fel si fardul pentru sprancene. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) Asa rapid s-au dus 260ron. Pentru ca nu puteam sa raman fara, m-am dus sa imi achizitionez alta si am ales Clinique- Stay matte sheer pressed powder, prima nuanta. Este foarte ok pentru matifiere dar nu rezista toata ziua, sunt necesare retusuri, cel putin pentru mine. Insa pe termen scurt, chiar ofera un finish mat, natural, nu incarca pielea, are putere de acoperire si cred ca este buna si pentru cele care au probleme cu porii.
Eu nu sunt fana Clinique, nu am mai cumparat nimic de la ei pana acum. Dar produsul asta e bun si din fericire, am nimerit si o nuanta potrivita, cam am probleme la capitolul asta, eu cu pielea mea foarte deschisa.
A costat 125 ron, dar pe strawberry am vazut ca este 77, aproape jumatate.

This post has been edited by Cindy: Dec 16 2009, 10:21 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
verenadoll
post May 30 2010, 12:05 PM
Post #239





Musafir






Eu am avut o pudra care atunci cand ma dadeam cu ea aratam precum o masca, eram foarte caraghioasa asa ca am incetat sa mai folosesc un astfel de produs. Insa de curand a fost ziua mea si am primit cadou o trusa de machiaj bio de la PR , care continea o pudra compacta, luciu de buze, un blush si o paleta de farduri intr-o gentuta foarte frumoasa. Si cum am fost precum un copil curios am inceput sa ma dau si cu pudra si cu toate.... Sa-mi fac un machiaj ca la carte, eh, spre surprinderea mea pudra aceasta este foarte buna! Nu mi-a incarcat tenul, nu mai aratam precum o masca. Chiar sunt foarte multumita de ea, dar si de restul produselor care dupa parerea mea rezista mai mult.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciresica
post Aug 14 2010, 11:16 AM
Post #240


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



Cindy, pana la urma tu de care esti multumita mai mult: Clinique, Estee Lauder sau Guerlain? (IMG:style_emoticons/default/pistolar.gif)
Eu una nu suport fond de ten, mai ales pe caldurile astea. Asa ca vreau o pudra care sa matifieze cat de cat si sa mearga direct peste crema de fata. Am tenul gras si cu probleme, ca si tine cred... (IMG:style_emoticons/default/unsure.gif)

This post has been edited by ciresica_dulce: Aug 14 2010, 11:18 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

26 Pages V  « < 22 23 24 25 26 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 26th April 2024 - 09:06 AM