IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

42 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Sunt o fata normala?
Ice_qween
post Jan 8 2008, 11:55 PM
Post #11





Musafir






Eu cred ca un psiholog te-ar sfatui mult mai bine.Incearca,poate te va ajuta.La faza cu baietii si eu am fost ceva de genul,f neancrezatoare,ii catalogasem pe toti intr-un anumit fel si ii luam la misto.Asta pana m-am riscat,bineinteles cu cineva care mi s-a parut mai special,desi iti spun sincer ca am murit de frica ca voi ramane dezamagita.Nu a fost asa,chiar era ceva special si m-am si casatorit cu el (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) .Prietene nu am nici una pt ca nu am incredere in ele si mi-e bine si fara,il am pe el cel mai bun prieten,pot vb orice cu el si este super.Nu toti sunt la fel sa stii,dar trebuie sa poti face diferenta intre ei pt ca sunt multi care se prefac.Bafta si ai incredere in tine!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
leo
post Jan 10 2008, 11:03 AM
Post #12


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 308
Joined: 3-January 07
From: Craiova
Member No.: 928



pink_lemonade si kandenzza ma astept ca oamenii care va aruncau chestiile alea in fata sa fie un pic mai frumosi ca Mr sau Miss Europa. in cazul asta: asta este....


daca nu seamana cu descrierea de mai sus inseamna ca ar trebui cand mai vorbesc neintrebati sa le puneti oglinda in fata si sa ii puneti sa descrie persoana pe care o vad.

de ce oare trebui sa fie unii oameni atat de idioti?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 10 2008, 11:15 AM
Post #13


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Pai... din punctul meu de vedere este pentru simplul motiv ca pot; intrebarea ta mai mult sau mai putin retorica retorica se poate extinde mult: de ce oamenii trebuie sa fie rai, inculti, cretini, ... Ce e rau este ca toate "aptitudinile" astea lovesc in cei care le cad victime. (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kary_pink
post Jan 10 2008, 11:32 AM
Post #14





Musafir






QUOTE(leo @ Jan 10 2008, 11:03 AM) *
de ce oare trebuie sa fie unii oameni atat de idioti?


Pentru ca atat stiu sa fie (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif) ...si este bine sa fie tratati cu indiferenta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Jan 10 2008, 12:28 PM
Post #15


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



vai ce gunoaie (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif) . pink, mi-a placut enorm ce ai scris/ cum gandesti! sunt convinsa ca stii tu perfect unde se afla echilibrul intre grasa si slaba, asa ca nu parerea unor nulitati fara valori trebuie sa te ghideze. imi place si mai mult de tine (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) !

This post has been edited by claudia_electra: Jan 10 2008, 12:28 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
leo
post Jan 10 2008, 01:21 PM
Post #16


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 308
Joined: 3-January 07
From: Craiova
Member No.: 928



QUOTE(kary_pink @ Jan 10 2008, 11:32 AM) *
Pentru ca atat stiu sa fie (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif) ...si este bine sa fie tratati cu indiferenta.


eu nu ii tratez deloc cu indiferenta. eu le spun doar ca nu accept sa fiu tratat astfel de oameni care imi sunt inferiori (oamenii care ne sunt superiori nu isi pierd timpul cu caracterizari, au alte tinte). din punctul meu de vedere aceasta este o tentativa de a gasi oameni inferiori lor. ei stiu ca nu au prin ce straluci si se consoleaza incercand sa coboare macar verbal pe altii din jurul lor.


asa ca... genul asta de om imi este dusman. si se extinde asta si asupra celor care ii vorbesc pe altii in absenta lor. Problema este totusi ca o persoana nu este vazuta prin ceea ce este ci prin felul in careti-o descriu altii. asa ca oamenii astia strica reputatia...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
clara
post Jan 10 2008, 01:55 PM
Post #17


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 159
Joined: 8-June 07
Member No.: 1,761



ah si eu am trecut prin liceu de barfele colegelor cu greu.................ba ca sunt prea slaba , ba ca nu ma machiez, tin minte ca imi cautam o pereche de jeansi si la un moment dat am inceput sa plang ca tot ce probam aratau ingrozitor pe mine, pana la urma mi-am luat o pereche cu 3 numere mai mari sa fie mai largi si ii putam cu 2 perechi de dresuri pe dedesubt sa par mai grasa. Oricum imi pierdusem increderea in cei din jur, nu aveam prieteni si prietene. Dar de atunci multe s-au schimbat si inca mai am tendinta sa-i inlatur de langa mine pe cei pe care ii consider nocivi mie. Ideea e ca trebuie sa iti gasesti un echilibru interior, si cel mai important sa te accepti asa cum esti. Nimeni nu e perfect in viziunea lui, stiu fete foarte frumoase care nu ies din casa ca se simt grase.... doar ca se simt nu ca ar fi... Un eveniment neplacut m-a invatat ca cel mai important lucru este viata si ca trebuie sa te bucuri la maximum de ea cu bune si rele ca nu sti ce se poate intampla maine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kadenzza
post Jan 10 2008, 04:09 PM
Post #18


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 69
Joined: 8-January 08
Member No.: 2,971



Vreau sa va multumesc pentru sfaturi.Stiu ca nu va intereseaza problemele mele,caci sunt personale,dar chiar aveam nevoie sa discut ( sa ma confezez) .Eu nu am cu cine sa vorbesc ,parintii mei sunt de moda veche,nu le pasa,incerc sa le spun si schimba subiectul.Ei sunt un pic mai in varsta ( au 56 de ani),si nu ma inteleg.Am o sora ,dar este cu 13 ani mai mare decat mine,e casatorita,are 2 copii,si o alta mentalitate.
Ma simteam oribil,trebuia sa spun cuiva,caci nu mai rezistam.......E greu,si pe deasupra am si de invatat mult de tot.Pt. sesiune,pt licenta,si nu reusesc sa ma concentrez.
Poate ca e timpul sa ma maturizez sa vad lucrurule altfel,dar e dificil,Zilnic port dupa mine povara amintirilor .
Nu ma intelege absolut nimeni,toti vecinii vorbesc despre mine,comenteaza,am devenit un subiect bun pt "prietenii" mei.
Poate ca o sa ma indragostesc vreodata,dar el nu ma va intelege....La 21 de ani fara experienta?!?!?!?!?!?!Unele fete sunt deja maritate,au copii,si eu...
Nu stiu mai nimic,sunt infantila,traiesc in lumea mea,pe care mi-am creat-o tocmai pt ca realitatea ma depaseste.
Nu pot sa uit trecutul,m-a traumatizat.Am fost jignita de atatea ori,si intr-un hal fara de hal... Crying or Very sad Credeti-ma,cuvinte ca "obeza","proasta",'urata","nasoala" sunt un NIMIC in comparatie cu tot ce mi s-a spus.Am ajuns sa ma urasc,sa vad viata in negru,sa plang mult,acum sunt prea sensibila,totul ma afecteaza,nu mai am vointa.Nu am incredere in nimeni si nimic,ma vad cu alti ochii.
Sper sa ies din starea asta,cat mai curand,sa ma gandesc la viitor.
E hilara situatia mea,o stiu,dar nu pot sa o accept .
Va pup !!!!!!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Jan 10 2008, 04:42 PM
Post #19


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Pot sa spun ca stiu despre ce vorbiti.Din pacate si eu am trecut prin astfel de chestii (IMG:style_emoticons/default/angry.gif) Eram complexata de greutatea mea in copilarie.Greu ma integram intr-o gasca,pentru ca ceilalti copii radeau de mine si ma faceau sa ma simt prost.Pana intr-o zi(destul de tarziu,16-17 ani)cand mi-am zis STOP!!!PANA AICI!!! (IMG:style_emoticons/default/ninjafist.gif)
Nu merita sa suferi si sa te amarasti pentru niste oameni care nu vad mai departe de nasul lor.Si ca sa le dau peste nas nu m-am injosit in fata nimanui,mi-am facut prieteni care ma vad asa cum sunt eu de fapt si am trecut la un alt nivel.
Pe lumea asta sunt oameni si OAMENI.Timpul cerne prietenii si raman numai cei adevarati.
Capul sus!!!Dracu'nu-i asa negru!

QUOTE(Kadenzza @ Jan 10 2008, 04:09 PM) *
Vreau sa va multumesc pentru sfaturi.Stiu ca nu va intereseaza problemele mele,caci sunt personale,dar chiar aveam nevoie sa discut ( sa ma confezez) .Eu nu am cu cine sa vorbesc ,parintii mei sunt de moda veche,nu le pasa,incerc sa le spun si schimba subiectul.Ei sunt un pic mai in varsta ( au 56 de ani),si nu ma inteleg.Am o sora ,dar este cu 13 ani mai mare decat mine,e casatorita,are 2 copii,si o alta mentalitate.
Ma simteam oribil,trebuia sa spun cuiva,caci nu mai rezistam.......E greu,si pe deasupra am si de invatat mult de tot.Pt. sesiune,pt licenta,si nu reusesc sa ma concentrez.
Poate ca e timpul sa ma maturizez sa vad lucrurule altfel,dar e dificil,Zilnic port dupa mine povara amintirilor .
Nu ma intelege absolut nimeni,toti vecinii vorbesc despre mine,comenteaza,am devenit un subiect bun pt "prietenii" mei.
Poate ca o sa ma indragostesc vreodata,dar el nu ma va intelege....La 21 de ani fara experienta?!?!?!?!?!?!Unele fete sunt deja maritate,au copii,si eu...
Nu stiu mai nimic,sunt infantila,traiesc in lumea mea,pe care mi-am creat-o tocmai pt ca realitatea ma depaseste.
Nu pot sa uit trecutul,m-a traumatizat.Am fost jignita de atatea ori,si intr-un hal fara de hal... Crying or Very sad Credeti-ma,cuvinte ca "obeza","proasta",'urata","nasoala" sunt un NIMIC in comparatie cu tot ce mi s-a spus.Am ajuns sa ma urasc,sa vad viata in negru,sa plang mult,acum sunt prea sensibila,totul ma afecteaza,nu mai am vointa.Nu am incredere in nimeni si nimic,ma vad cu alti ochii.
Sper sa ies din starea asta,cat mai curand,sa ma gandesc la viitor.
E hilara situatia mea,o stiu,dar nu pot sa o accept .
Va pup !!!!!!!!

Nu pot sa cred ca ai o parere asa rea despre tine!!!!!!
Schimbarea drastica a felului cum gandesti este nu numai necesara ci OBLIGATORIE!!!!!!!
Rautatea oamenilor nu va disparea ,dar tu poti schimba ceva prin felul de a gandi si de a te purta.Fi mai nepasatoare la vorbe rele si mai receptiva la nou(oameni,lucruri,sentimente) (IMG:style_emoticons/default/love.gif) Fi mai vesela si cand te apuca gandurile negre gandeste-te ca undeva exista cineva care se simte si mai rau decat tine.Eu cand procedez asa ,vad altfel lucrurile,dintr-o alta perspectiva.
Nu vad nimic hilar in ce povestesti.E chiar ceva serios si grav.Asa ca,daca mai ai ceva de zis,descarca-te!Aici nu va rade nimeni de tine (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kary_pink
post Jan 10 2008, 04:42 PM
Post #20





Musafir






Kadenzza te-ai gandit sa te inscrii la o sala sau un curs de dans sau nu stiu... sa mergi undeva unde sa ai contact cu oamenii pentru a putea depasi starea asta?Daca te izolezi nu rezolvi nimic, din contra...
Ai mai multa incredere in tine si in sufletul tau care sunt sigura ca este unul frumos (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

42 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 10:09 AM