IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Trucuri de machiaj: Ascunderea imperfectiunilor, Cum ascundem imperfectiunile prin machiaj
Bia
post Oct 6 2009, 11:32 PM
Post #11


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Cu prima ocazie cand gasesc un model cu maxilar proeminent (in adevaratul sens al cuvantului si nu "parerisme") o sa trag un mic film. Maine trag si un bridal pe sister ca mi-e la indemana. Dar la ea nu e nevoie de mult contur si lumina. Are o fata simetrica usor sub forma de inima dar foarte usor unde nu umblu decat la conturul pometilor si putin al fruntii.

This post has been edited by Pink Lemonade: Oct 6 2009, 11:34 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Simona85
post Oct 6 2009, 11:33 PM
Post #12


Tratabil
**

Group: Dependent
Posts: 99
Joined: 16-April 09
From: Bucuresti
Member No.: 6,298



Fardul de obraz pe care il folosesc eu e de la Nyx, se numeste Taupe. Inca nu am gasit un fard asemanator pe la noi, intr-o nuanta maronie, mata, astfel ca m-am gandit sa folosesc in schimb si un fond de ten mineral (nu folosesc fond de ten lichid).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Oct 6 2009, 11:35 PM
Post #13


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Da, in aczul produselor pudra poti folosi produse pudra de contur peste. Eu prefer culorile crema =stick, compacte), dupa cum am spus, la contur plus pudra pentru contur (sau pudra normala inchisa la culoare) pentru efect dramatic.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Simona85
post Oct 6 2009, 11:44 PM
Post #14


Tratabil
**

Group: Dependent
Posts: 99
Joined: 16-April 09
From: Bucuresti
Member No.: 6,298



Culori sub forma de crema nu prea folosesc, pt. ca am un ten gras si acneic. (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Oct 6 2009, 11:45 PM
Post #15


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Poti lucra in schimb cu 2 tipuri de culori pudra de tonalitati diferite. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Oct 7 2009, 10:49 AM
Post #16


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Foarte tare, saru mina mult. fetelor!!! (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) (IMG:style_emoticons/default/hug.gif) (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) Chiar ma streseaza teribil edemul ala al salivarelor si ma face sa arat ca un bebelus timp si bosumflat. Umflaturile sint localizate "in oglinda" exact in zona pe care am mizgilit-o, insa pricepeti voi. Sint usor difuze. Si aspectul final e foarte... descurajant, ca sa nu zic ca ma ia cu depresie.
(IMG:http://i294.photobucket.com/albums/mm83/dmb_1973/asrefds.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Oct 7 2009, 01:41 PM
Post #17


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Aaaaa, acum am inteles. Pai ala nu e maxilar. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Diana, eu nu stiu cum ai putea exact corecta alea, ca nu am mai vazut/lucrat pana acum cu asa ceva. Si sa-mi dau cu parerea fara sa incerc direct sa fac ceva nu mi se pare corect. Dupa regulile clasice: umbra pe ce vrem sa degresam, lumina pe ce vrem sa evidentiem, dar e dificil, ca o umbra aplicata pe toata zona va arata fals si nu va avea deloc efectul dorit. plus ca nu cred ca-s doar niste umflaturi ci se continua cu obrazul. Mai de graba trebuie corectata partea de jos, daca are aspect de falcuta. Poate-mi trimiti o poza pe e-mail (ca sa nu o expunem pe public) mie si scriu totusi cateva idei de incercat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Oct 7 2009, 01:53 PM
Post #18


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Are aspect de falcuta, ai intuit la fix. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Numai ca mie mi-au "crescut" falcile intr-o ora! Damn! Trebuie sa ma duc la doctorita. Cred ca o sun chiar acum. Cit ar fi mesterul machior de bun, chestiile astea nu se prea pot ascunde... Sa vad ce rezolvare imi da (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif) , pentru ca sint produse de medicamente (IMG:style_emoticons/default/angry.gif) iar medicamenetele nu pot fi intrerupte. (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Oct 7 2009, 02:08 PM
Post #19


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Succes!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Oct 7 2009, 02:39 PM
Post #20


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Saru` mina!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 09:11 PM