IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

31 Pages V  « < 28 29 30 31 >  
Reply to this topicStart new topic
> Cu ce va ocupati ?, ..sau ce aveti de gind sa faceti in viitor?
Cleo
post Jan 24 2009, 05:10 PM
Post #291


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



Am o colega medic, deci munca noastra desi presupune foarte multe cunostinte medicale nu are nevoie sa fie facuta de un medic. E negresa, are toate echivalarile facute si astia nu-i dau permisul de lucru, sincer cred ca-i o chestie rasista. Ideea este ca ea spunea ca a lucrat pana si la banda, intr-o manufactura si in nici un caz nu scria pe cv ca e medic. Ideea este ca tu adaptezi cv-ul pt cerinta postului si daca apare ceva care te atrage mai mult, you will take it from there. Adica pe tine te mustra constiinta? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Eu mi-as adapta cv-ul fara nici o jena si daca cineva m-ar intreba de ce am omis sa scriu tot, pt ca nu am considerat ca restul de calificari erau necesare pt postul X.
Ma intelegi tu (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Nu mint doar ca nu spun tot adevarul, mai ales pt ca nu m-a intrrebat nimeni
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post Jan 24 2009, 05:20 PM
Post #292





Musafir






Da tu (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) am remuscari sa trimit 2 CV-uri diferite in acelasi loc. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Ca de mintit nu mint io, eventual le mai infloresc pe ici pe colo. (IMG:style_emoticons/default/inocentul.gif) Mai bine zis, ma dau tare in parcare la ceva ce abia am atins cand si cand, dar este important pentru jobul respectiv. (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Anyway, m-ati convins sa trimit pentru jobul asta, si vorba ta, "we'll take it from there". Ca poate nici nu ma cheama, oricum. (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) Si eu vand chielea ursului din padure. (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Sweet, mersi. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) Mersi mult fetelor, de sustinere. (IMG:style_emoticons/default/pupaceala.gif)

This post has been edited by pescarush: Jan 24 2009, 05:21 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Jan 24 2009, 05:25 PM
Post #293


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) pai vezi! Lasa constiinta sa doarma ca nu-i momentu sa stea treaza (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Pun pariu ca lumea de aici (Ca) nu are genul asta de framantari
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post Jan 24 2009, 05:57 PM
Post #294





Musafir






Ai dreptate Cleo. DE aia e bine sa ceri parerea altora, care vad putin dinafara lucrurile, ca daca esti prea implicat, nu le judeci intotdeauna limpede. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kryss_10
post Apr 30 2009, 05:28 PM
Post #295


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,153
Joined: 14-March 09
From: The moon
Member No.: 6,083



Buna fetelor! In prezent sunt coafeza si am propriul salon.Sunt inca la inceput si sper sa mearga bine.Nu cred ca asta imi doream cand eram mai mica, dar acum daca asta s-a nimerit,asta e.Va pup.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Apr 30 2009, 06:28 PM
Post #296


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



Succes in continuare!

Ca un info preventiv, reclama nu e permisa pe forum.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Apr 30 2009, 06:51 PM
Post #297


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Eu cred ca as vrea sa continui in turism, dar nu sunt inca sigura si nici nu stiu ce si cum... (IMG:style_emoticons/default/unsure.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SurPrix
post May 1 2009, 05:17 PM
Post #298


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 191
Joined: 25-April 09
From: Bacău
Member No.: 6,346



Eu visez să ajung programatoare. Deocamdată lucrez ca operatoare pc la o firmă de studiu de piaţă, însă nu e nici pe departe ceea ce ar trebui să lucrez dacă aş avea diploma de la facultate.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sheba
post Jun 23 2009, 12:35 PM
Post #299


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 16
Joined: 11-June 09
Member No.: 6,662



Project Manager si Facultatea de Business anul II
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Simona85
post Oct 6 2009, 11:37 PM
Post #300


Tratabil
**

Group: Dependent
Posts: 99
Joined: 16-April 09
From: Bucuresti
Member No.: 6,298



Eu sunt redactor. In viitor, ma vad la fel, fie pe articole, fie pe stiri.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

31 Pages V  « < 28 29 30 31 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 24th April 2024 - 06:50 AM