IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  « < 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> La cat timp va faceti analizele ?, sau mergeti profilactic la doctori?
asgaard
post Feb 1 2008, 10:13 AM
Post #31


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 414
Joined: 1-November 06
Member No.: 670



Eu sunt in plin proces de "analizare". Numai ca m-am imbolnavit de griji tot asteptand rezultatele, ca tare mult dureaza... In vreo doua saptamani scap de toate.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post Feb 1 2008, 01:26 PM
Post #32





Musafir






eu aici nu astept nici un rezultat. sunt trimise la medicul de familie direct, si daca n u ma suna in maxim o luna (IMG:style_emoticons/default/heat.gif) inseamna ca e totul ok, nu am nimic.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mica_a
post Mar 25 2008, 07:24 PM
Post #33


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 25-March 08
Member No.: 3,552



ultima data le-am facut luna trecuta ....nu le mai facusem de 2 ani (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Mar 25 2008, 07:30 PM
Post #34


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Cred ca pentru multi obligativitatea analizelor a reprezentat factorul esential pentru a-si verifica sanatatea. Important e sa ne intre in obicei controalele acestea. Si nu doar niste analize superficiale la sange cum au fost facute prin programul asta, ci unele temeinice. De asemenea, pentru noi, ca femei, sunt esentiale si examenele gineologicesi mamare periodice.

Mica, am uitat sa-ti spun (IMG:style_emoticons/default/welcome.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post Mar 26 2008, 08:34 PM
Post #35





Musafir






gata! mi-am luat inima in dinti si m-am programat la oftalmolog, pentru joia viitoare.
dupa aproape 13 ani... tineti-mi pumnii sa nu ma intorc acasa cu "fund de borcan" prescris.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ToothFairy
post Mar 26 2008, 09:01 PM
Post #36


Incurabil
*****

Group: Editorialist
Posts: 1,312
Joined: 18-January 07
From: SB
Member No.: 1,062



bafta pesca,niste ochelari bine alesi ca forma si culoare,pot da un super-farmec...
Eu imi fac analizele sanguine cam de 2 ori pe an,la ginecolog am mers si de 7 ori anu` trecut din cauza unei probleme cronice...la ecograf abdominal si pelvin merg cam de 3 ori pe an...e un defect al viitoarei meserii chestia asta...sa nu mai zic ca aproape ca-s cancerofobica...si cu mine,si cu ai mei...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mica_a
post Mar 27 2008, 08:45 PM
Post #37


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 25-March 08
Member No.: 3,552



QUOTE(EmptyG @ Mar 26 2008, 09:01 PM) *
bafta pesca,niste ochelari bine alesi ca forma si culoare,pot da un super-farmec...
Eu imi fac analizele sanguine cam de 2 ori pe an,la ginecolog am mers si de 7 ori anu` trecut din cauza unei probleme cronice...la ecograf abdominal si pelvin merg cam de 3 ori pe an...e un defect al viitoarei meserii chestia asta...sa nu mai zic ca aproape ca-s cancerofobica...si cu mine,si cu ai mei...


multumesc Fanny !

la oftalmolog am fost saptamana trecuta si am +0,5 (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
dmona
post Oct 8 2008, 03:08 PM
Post #38


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 154
Joined: 11-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 86



Nici eu nu ma omor cu mersul la analize. Acum, in perioada asta de 1-2 ani am tot facut, pt sarcina. Si am mai facut intre sarcini, analizee alea tipice, din programul national de evaluare a sanatatii..
Cred ca mi-a ajuns pt multa vreme, nu stiu cine ma mai prinde in urmatorii ani pt analize.. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
La stomatolog merg cand am nevoie
La gineco, papanicolau, la fel, am tot fost acum, cu sarcinile, in perioada asta...pe urma, mai vedem.. La cat e de asteptat la medic, nu prea imi vine...

Deci nu sunt un pacient model. (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
Sper sa ma tina Dzeu sanatoasa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioana litu
post Dec 8 2008, 04:18 PM
Post #39


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 4
Joined: 27-January 08
From: Bucuresti
Member No.: 3,139



QUOTE(pescarush @ Mar 26 2007, 06:21 PM) *
la dentist am "abonament". merg cam la 3 luni la curatat tartrul si in rest, cel putin de 2 ori/an controale si ce mai e de facut. am paradontoza, deci e un MUST mersul la dentist, daca nu vreau sa-mi pun proteza in paharut inainte de culcare.


felicitari, pescarush!
nu stiu cati oameni constiinciosi mai gasesti in ziua de azi,
care sa vina la cabinet fara sa-i omoare durerile, si care sa inteleaga
cat de importante sunt aceste controle regulate in preventia afectiunor cu adevarat grave.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
melcri
post Mar 2 2011, 02:22 PM
Post #40


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,057
Joined: 27-July 09
Member No.: 6,886



De vreo cativa ani buni imi fac analizele in fiecare an,la inceput de an.Mi-am facut si anul acesta.

Ma intereseaza cele de rutina si nu numai:colesterol 208; hdl 51,2;ldl:145,8;glicemia 113,6;trigliceride 55;fier 88 si altele(urocultura,...).
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V  « < 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 23rd April 2024 - 05:32 PM