IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Jamie Oliver
Ala80
post Apr 4 2007, 03:43 PM
Post #21


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Aveti cumva reteta lui de pizza? Stiu ca facea un blat super bun care poate fi tinut la frigider cateva zile.
(IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Apr 4 2007, 04:08 PM
Post #22





Musafir






Am eu una, cea cu gris.De cand am dat de reteta asta a lui numai aluatul asta il folosesc pentru pizza. Dar n-am auzit nimic de tinut in frigider cateva zile, un aluat cu drojdie creste si in frigider. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Apr 4 2007, 04:26 PM
Post #23


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Nu e cu gris.
E vorba despre un aluat fara drojdie pe care l-a facut el intr-un show. Atunci a demonstrat ca pizza e mai usor si mai repede de facut acasa, decat de comandat. Imi pare tare rau ca nu mi-am notat ingredientele si gramajele. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)

edit: un astfel de show http://www.youtube.com/watch?v=_CGPTbzuqGI
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Apr 4 2007, 07:15 PM
Post #24


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Isi notase mama reteta.

500gr de faina
250ml apa calduta
20gr de drojdie uscata (deci nu retinusem corect (IMG:style_emoticons/default/blush.gif) )
1 lingurita de sare

Se framanta cateva minute si se formeaza un rulou care se imparte in 10.
Celor 10 bucati li se dau forma rotunda. Se pastreaza la frigider intre folii de aluminiu.
In cuptor se coace pe un cerc din aluminiu uns cu ulei.

Eu o prestez in seara asta. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master of Norule...
post Jul 1 2007, 01:03 AM
Post #25


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 3,295
Joined: 1-July 07
From: Flower power
Member No.: 1,880



QUOTE(sunny @ Dec 21 2005, 10:18 AM) *
Fetele daca va place asa de mult de Jamie Oliver, eu am " The Naked Chef 2" in word document si pot sa o trimit la cine doreste. E in engleza bineanteles.

Kalua, de unde esti tu de stii asa de multe despre emisiunile lui Jamie Oliver. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Nigella a fost populara intr-un timp. e adevarat. La un moment dat a avut un talk show care a fost un dezastru total si de atunci s-a cam dat la fund... Oricum popularitatea ei a tinut si de faptul ca tipa e foarte frumoasa...ei, si sunetele pe care le scotea cand gusta cate ceva... :(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Trimite-mi si mie cand ai vreme The Naked Chef 2. Si mie imi place cum gateste Jamie nu ma omor dupa cum arata si imi place pofta lui de viata.E haios (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) si are multa imaginatie. Multumesc .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Jul 1 2007, 11:22 AM
Post #26





Musafir






cred ca stiti ca vorbiti de o chestie ilegala (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andria
post Oct 6 2007, 10:51 PM
Post #27


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 150
Joined: 3-October 07
From: azi sunt aici, maine nu stiu...plecata undeva...(cu pluta)
Member No.: 2,352



QUOTE(h_2004 @ Jan 12 2006, 08:13 PM) *
Kalua ... eu am cartea scrisa de Radu Roman .... poate am sa scriu o reteta in week-end ... daca ai vreo preferinta sa-mi spui .... are un stil foarte special (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)


cleo, vreau eu o reteta de-a lui Radu... nu mai stiu cum se numeste dar era ceva de genul: se facea o mamaliga care se tai foi, si se punea o foaie de mamaliga o faie de umplutura (nu mai stiu ce punea intre foile de mamaliga- asta ma intereseaza...parca erau niste branzeturi si niste afumaturi, dar nu-mi mai amintesc ce (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) ) iar deasupra face cuiburi cu lingura punea oua intregi in ele si le baga la cuptor ...

m-ar interesa reteta exacta... daca o ai si poti sa o postezi. mersi mult (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Oct 6 2007, 11:10 PM
Post #28





Musafir






Asta-i Taci si inghite, pun reteta (lui Radu) la topicul cu meniul saptamnii. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 1 2010, 03:40 PM
Post #29


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



V-am spus ca sint indragostita de Jamie? Am auzit un zvon cum ca se duc tratative pentru traducerea si publicarea a inca doua carti de bucate de-ale lui la noi... (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Feb 1 2010, 04:46 PM
Post #30


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Abia astept! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 22nd June 2024 - 07:48 PM