IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages V  « < 2 3 4 5 6 >  
Reply to this topicStart new topic
> Foamea in cura de slabire
Cindy
post Dec 14 2008, 11:33 PM
Post #31


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



52?! Felicitari, Maat!! (IMG:style_emoticons/default/clap3.gif)
Pink, si mie mi se pare cateodata ca sunt mai slaba decat indica cantarul. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) Suntem si noi mandre de tine!

This post has been edited by Cindy: Feb 10 2011, 07:01 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
strumfita
post Dec 15 2008, 12:03 PM
Post #32





Musafir






Felicitari Maat!!!! ce mult ai slabit !!
Pink mai faci sedintele de vaccum? Tu ai slabit cu regim?
Eu nu am mai fost la vacum, as vrea sa ma reapuc de masaj manual, numai ca mi lene sa merg la tanti care face in fiecare zi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Dec 15 2008, 01:46 PM
Post #33


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Da, maine ma duc iarasi si in fiecare zi a saptamanii. Pleaca fata de la masaje acasa la ea in Ardeal si trebuie sa recuperez.

Fac si niste exercitii pe langa Starvac la un aparat numit PowerPlate. Este o platforma ce vibreaza si... amplifica de 6 ori exercitiile facute pe ea.

Tin si regim, de fapt o dieta sau mai bine spus un program pentru o nutritie echilibrata. Asa am slabit. Se slabeste incet dar fara piei atarnate.

Se mananca orice in limita bunului simt (de fapt a unui sablon) si dau un exemplu: pe zi nu se papa mai mult de 100 g carne gatita (asta inseamna 1 portie proteine), se papa oricate legume doresc cu o conditie: sa am cel putin o masa calda pe zi (aici sunt incluse toate legumele inclusiv fasolea verde. Mazarea, fasolea uscata, lintea, etc. intra la proteine iar cartofii, orezul, porumbul la carbohidrati), 3 portii de carbohidrati (aproximativ 3 felii de paine de cate 50 g (alba) sau de cate 75 (neagra facuta in casa) sau inlocuitori ca orezul, mamaliga, cartof, tot cu gramaj (cam 100 g pe portie in medie), paste, etc. 2 portii de fructe (100-200 g fruct pe portie, cam asa), lactate mai putin, cam 1 portie pe zi (gen un pahar de lapte de 250 ml), minim 2 l de apa pe zi. Am voie si uleiuri si grasimi, 2 portii sau 3, nu mai stiu exact acum, a cate 2 lingurite de ulei de masline sau 1 lingurita unt/portie, etc. Ciocolata si dulciuri se accepta dar nu in exces: cam 1-2 cuburi pe zi daca mori de pofta, dar eu prefer sa pun 1 portie de fructe decat ciocolata si dulciuri. Fara sucuri sintetice si "naturale" din comert, fara mezeluri de niciun fel, fara carnati, fara fast-food.

Cam asta e, pe scurt. Nu mor de foame si ma simt tonica si vesela. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Ah, uitasem, eu mananc cam 1200-1500 calorii pe zi pentru a slabi. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Adica toate cele de mai sus, adunate, cam atat fac.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
strumfita
post Dec 16 2008, 03:53 PM
Post #34





Musafir






Bravo Pink. daca vine fata in ardeal o fur eu (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) )) glumesc.
Mai astept poze cu machiaje sa mai vad ceva noutati:).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 30 2011, 10:33 PM
Post #35


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



I`m dead meat. Am iar +20 de kilograme peste ce e normal si simt ca mor.
Problema nu e sa intru la apa iar, ci ca de adata asta mi-i foame non-stop, parca fac a saracie.
Si zau ca in afara de mestecat castraveti non=stop sau telina, alta idee nu-mi vine.
Ar mai fi si morcovii, ce-i drept, la asta nu ma gindisem, insa, totusi...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Valentina30
post Jan 30 2011, 11:35 PM
Post #36


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 716
Joined: 5-July 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,899



Diana, cam asa patesc si eu de cate ori incerc sa tin o dieta cat de cat. Parca e ceva pe psihic. De cate ori ma stradui ma mult sa slabesc, tocmai atunci simt ca mi-e foame mai mult. Parca e un facut.
Sunt hotarata sa slabesc. Nu foarte mult - cca 5-6 kg - dar vad ca e destul de dificil.
Am incercat sa fac sport : abdomene, bicicleta, un pic de mers pe jos ccam 45-50 min la fiecare 2-3 zile... dar de slabit nu am slabit. E drept ca am observat un pic la abdomen ca s-a mai tonifiat. La fel si muschii piciaorelor, dar de slabit... ioc.
Ba dupa ce fac sport (miscare) simt ca ma ia o foame de lesin.
Partea si mai proasta la mine, e ca nu pot sa pacalesc foamea cu legume sau fructe. Dupa ce mananc 1-2 morcovi sau sau o bucatita de sfecla ori o salata mica de cruditati, in mai putin de o (una) ora ma apuca iar foamea.
Iar fructe nu pot sa mananc chiar orice din pricina ulcerului.
Deci oricum o dau, la dieta mor de foame.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
melcri
post Feb 2 2011, 07:05 PM
Post #37


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,057
Joined: 27-July 09
Member No.: 6,886



Citeste despre dieta Montignac si o sa vezi ca treb sa mananci multe proteine slabe cu legume,fara zahar;seara cina cu proteine slabe fara grasime,cu legume mai putin decat la pranz,fara fructe dupa ora 19 ptr ca au zahar care se transf in grasime.O sa slabesti sigur!iti garantez (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Nu te infometa!Mananca ptr ca sa nu-ti fie foame nicicand;respecta orele de masa(3 principale)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Valentina30
post Feb 2 2011, 09:23 PM
Post #38


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 716
Joined: 5-July 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,899



Multumesc frumos melcri. Am tot intrat si am citit si pe la dieta Montignac, dar cred ca trebuie sa citesc mai serios si mai cu atentie.
Pe mine m-a demoralizat faptul ca e cam greu de respectat regula aceea cu: alimentele din grupa 1 nu se vor combina ever cu cele din grupa 2 ( adica glucide never cu proteine si lipde).
Ca sa nu mai spun ca ulcerul si boala mea de reflux nu-mi permit sa mananc foarte multe fructe sau legume. Iar seara ncu atat mai putin. Deci am voie mai mult cereale, carne (slaba desigur), peste, oua si branzeturi slabe...
So, e destul de greu. Dar cred ca pana la urma va trebui sa fac un pic de efort si in directia aceasta.
Cat priveste zaharul sau dulciurile, nu sunt innebunita dupa ele. Ba chiar as putea spune ca majoritatea duciurilor ma cam lasa indiferenta. Prefer la orice ora o pizza sau o muratura (stiu ca nu am voie (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ) decat ociocolata, o prajitura sau mai stiu eu ce. Nu stiu daca in decurs de o luna, reusesc sa mananc o prajitura...

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 3 2011, 02:36 PM
Post #39


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Eu nu prea rezist dulciurilor: nu atat ciocolatei in site, cit prajiturilor.
Cred ca o sa incerc sa diminez cantitatile , adica sa "psarg" cit mai mult portiile si sa le reduc. Alta solutie nu e, mai ales ca sint foarte, foparte , foarte pofticioasa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 8 2011, 04:54 PM
Post #40


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Am gasit urmatoarele informatii despre curele de slabire si m-au pus nitel pe ginduri. Voi ce parere aveti?
Daca vrei sa slabesti, castiga-ti creierul de partea ta, nu ti-l fa dusman!
Daca vrei sa slabesti, nu trebuie sa ai ca punct de plecare gandul de a slabi!
Nu trebuie sa te preocupe felul cum sa slabesti!
De exemplu, daca iti spui: "... sunt supraponderal, trebuie sa slabesc, trebuie sa fac ceva sa nu mai mananc asa mult, trebuie sa incep o dieta, care sa ma ajute...", creierul in mod automat va reactiona in subconstient prin a te face sa-ti doresti sa mananci si mai mult! Creierul va auzi doar: "... trebuie sa mananc mai mult..." din tot ce ti-ai propus tu mai sus!
Adica aude doar partea pozitiva din ce ti-ai propus!
Ca sa slabesti, trebuie sa descoperi ceva ce iti doresti cu adevarat si care are legatura si cu felul cum arati. De exemplu, ai putea sa te uiti la cineva care arata foarte bine, o persoana supla, placuta, agreata, si sa-ti spui: "... Uau, n-ar fi grozav sa arat si eu tot atat de bine, as putea face atat de multe lucruri, fata de cum sunt acum...".
Trebuie sa-ti doresti cu adevarat insa. Trebuie sa te entuziasmeze gandul ca vrei sa fii si ca vei incepe sa
te preocupe felul cum poti sa devii o persoana sanatoasa, placuta, supla, plina de incredere.
Poti incepe chiar sa-ti repeti: vreau sa fiu suplu. (vreau sa fiu supla) In acel moment, in mod paradoxal, creierul nu se va mai opune, ci daca iti doresti cu adevarat, daca te bucura gandul acela, el va cauta in permanenta in subconstient caile care sa te ajute sa devii acea persoana.
Cum spuneam, conteaza sa-ti doresti cu adevarat! Sa te vezi in acea ipostaza, sa vezi beneficiile. Incet, incet, stilul tau de viata se va schimba... si ghici, in drumul tau de a deveni acea noua persoana, vei ajunge si
sa slabesti, dar fara sa te mai concentrezi pe acel obiectiv!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pages V  « < 2 3 4 5 6 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 10:43 AM