IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

14 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Regim de slabire, cine este cu mine?
walpurgik
post Aug 31 2007, 01:11 AM
Post #31





Musafir






In primul rand (IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) smire! (IMG:style_emoticons/default/floricele.gif) Speram sa te simti bine la noi.
Pasul pe care tocmai l-ai facut, de a recunoaste ca ai probleme e foarte important. Noi nu te putem ajuta decat cu informatii despre problemele tale si eventual cu ceva sfaturi. Dupa cum poate ai observat, comunitatea elady a declarat razboi deschis masurii zero, demarand o campanie impotriva bolilor ce frizeaza fizicul si psihicul femeilor. Gasesti informatii aici .
Am dori sa stim mai multe despre tine ca de exemplu cati ani ai, de unde obsesia asta cu greutatea, care a fost impactul major care te-a facut sa recurgi la atacurile de panica bulimice?
O sa gasesti aici pe forum fete care se lupta cu greutatea si nu au facut din asta un factor permanent de stres, ci au adoptat un regim si un mod de viata prielnic corpului si sanatos in acelasi timp. Depre cum se descurca fetele noastre cu mancatul, ce mananca si cum se intretin o sa vezi daca citesti la sectiunile Regimul Montignac, Sanatate, Diete si Sport.
Iti doresc sanatate si timp de reflectie mai mult si putere sa refaci bazele unui organism si psihic subrezit. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
password
post Aug 31 2007, 11:32 AM
Post #32


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 2
Joined: 31-August 07
Member No.: 2,125



Buna ...m-am hotarat si eu sa ma alatur celorlalti membri (majoritatea membre) ai acestui site..nu de alta dar de mult ma tot chinui sa imi largesc grupul de prietene si nu stiam cum...sper acesta sa fie un nou inceput atat in privinta slabitului cat si in privinta cunostintelor (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) . Asa ca de acum in colo sper sa ne "vedem" fetelor pe aici si sa ne ajutam cum stim noi mai bine.... (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) . . Bafta tuturor la slabit si o sa va tin si eu la curent cu rezultatele mele ..pentru ca m-am hotarat si eu sa las surplusul la o parte. Va pup
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Aug 31 2007, 11:44 AM
Post #33





Musafir






(IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) password!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 3 2007, 05:34 PM
Post #34


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Si de la mine (IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) , password! (IMG:style_emoticons/default/floricele.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
password
post Sep 5 2007, 03:25 AM
Post #35


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 2
Joined: 31-August 07
Member No.: 2,125



Va multumesc fetelor..pacat ca nu se prea intra pe topicul acesta..nu mai zice nimeni nimic??? (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioannaraluka
post Sep 5 2007, 08:01 AM
Post #36


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



S-au mutat la Monti (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
asgaard
post Sep 5 2007, 09:27 AM
Post #37


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 414
Joined: 1-November 06
Member No.: 670



password, poti sa ne spui cam ce regim tii tu si ce faci ca sa slabesti si sa rezisti tentatiilor (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
uite, eu de vreo saptamana incerc sa fiu atenta la ce mananc : fara paine, cartofi, paste, orez, dulciuri, grasimi (ceva intre dieta South Beach si Monti (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ), urc pe scari in loc sa iau liftul, in vreo doua zile m-am intors pe jos acasa (de la Eroilor pana in Titan) si acum ca s-a mai racorit o sa incerc sa si alerg seara si in week-end
nu-mi fac sperante prea mari, ca eu am vreo 3-4 kg de dat jos, dar le am de ceva timp si sunt foarte incapatanate
cel mai greu imi e seara, cand ma apuca foamea indiferent ce as fi mancat peste zi, dar incerc sa rezist
bafta multa !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
miacip
post Oct 12 2007, 03:26 AM
Post #38


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 12-October 07
Member No.: 2,402



buna!!sunt Mia cine ma poate ajuta in problema cu slabitul???? (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)


am 69 de kg si as vrea sa dau vreo 7 ,8.care credeti ca e metoda cea mai eficienta? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sepcutza
post Oct 15 2007, 01:57 PM
Post #39





Musafir






hey salut ...sunt noua pe aici...:am sa va zic cate ceva despre mine.....am 18 ani...acu aproape o luna i am implinit,
sunt o pers foarte dar foarte complexata...pt ca am de ce.... pt ca ma simt obeza....am multe kg in plus de cat trebuia sa am
si de cateva zile nu mai mananc nimic...poate cate un baton de ceva....o para ...ce mai am prin casa...dar ceva ca sa aiba calorii mai putzine tocmai ieri am mancat o friptura (pt ca nu m am aptinut ca deh cand am vazut ca toata familia mananca mi a venit o pofta de nu am mai putut si mi am facut)si am mai mancat ceva dulce.....si nu stiu ce sa ma mai fac...peste acateva luni o sa ma int cu un baiat ,ca imi place si ii place de mine...nu ne am mai vazut pana acu...o sa fie prima data...si el ma cunoaste doar din poze...dar poze din alea care se vede numai capul:( ...si vreau sa slabesc mult.....si cat mai repede (stiu ca nu o sa fie sanatos) nuj ce sa mai fac:(((( plus ca eu am si bacul anul asta...si nu prea am timp de exerxitzii... sunt stresara:|

nuj dak va interesat pov mea....dar vreau sa vb cu cineva care e mai mare decat mine si ma poate sfatuii:((

va rog
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Oct 15 2007, 02:07 PM
Post #40


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Specutza, ai primit raspuns la celalalt topic unde ai postat exact acelasi mesaj; nu e nevoie sa spui acelasi lucru in mai multe parti, e de-ajuns o data.
Si o rugaminte mare: incearca sa scrii putin mai ingirijit, pentru ca rapiditatea raspunsurior primite este determinata si de felul in care este scrisa intrebarea, iar daca trebuie sa se descifreze mesajul, slabe sperante...
(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

14 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 04:40 PM